Ajax speelt met zeven doelpunten enige frustratie van zich af
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen Excelsior benut om enige frustratie over de tegenvallende resultaten van de laatste weken van zich af te spelen. De kampioen heroverde met een ruime zege (7-1) de koppositie van de Eredivisie. Gelet op de vele kansen was een overwinning met dubbele cijfers mogelijk geweest.
Ajax leidt de competitie na tien speelronden met 25 punten, gevolgd door PSV (24 punten), Feyenoord (23 punten) en AZ (23 punten). De ploeg van Alfred Schreuder boekte weer eens een ruime zege met Brian Brobbey in de spits. De 20-jarige Amsterdammer keerde na acht wedstrijden terug als basisspeler. Hij kreeg de voorkeur boven Mohammed Kudus, die anderhalve maand geleden geleden mocht beginnen tegen Rangers FC. De Ghanees speelde zo goed in dat duel dat trainer Alfred Schreuder hem liet staan. Ajax won met Kudus centraal in de aanval nog wel ruim van Heerenveen (5-0), maar zegevierde vervolgens nog maar eenmaal in zes wedstrijden.
Brobbey was tegen Excelsior voortdurend aanspeelbaar maar ongelukkig met afwerken. Hij had veel vaker dan tweemaal moeten scoren. Ajax startte met Dusan Tadic als linksbuiten en Steven Bergwijn op de rechterflank. Vooral Tadic was daar zichtbaar gelukkig mee. Hij leidde de ene na de andere mogelijkheid in. Bergwijn viel pas op toen hij op links mocht spelen nadat Tadic was gewisseld. Davy Klaassen en Jorge Sánchez vervingen de geblesseerden Kenneth Taylor en Devyne Rensch.
Sánchez maakt zijn eerste doelpunt voor Ajax
Ajax creëerde kans op kans maar doelman Stijn van Gassel voorkwam met enkele fraaie reflexen dat Excelsior 'slechts' met een achterstand van 3-0 ging rusten. Hij reageerde attent op twee kopballen van Edson Álvarez en hield ook Brobbey tweemaal van scoren. Van Gassel verslikte zich ook in een schot van Steven Berghuis, zodat Sánchez zijn eerste doelpunt voor Ajax kon maken (1-0). Berghuis en Brobbey lieten de scoren nog voor rust verder oplopen.
Ajax werkte niet alleen slordig af maar verspeelde ook met enige regelmaat onnodig de bal. In tegenstelling tot AZ, Go Ahead Eagles, FC Volendam en Liverpool en Napoli de laatste weken kon Excelsior dat niet afstraffen. Met Owen Wijndal voor Daley Blind ging Ajax in de tweede helft vrolijk verder met het missen van kansen. Brobbey, Tadic en Bergwijn en de ingevallen Kudus lieten de score ook verder oplopen. Nikolas Agrafiotis bepaalde namens Excelsior in de slotminuut de eindstand.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Voetballer Raheem Sterling is volgens de Britse krant The Sun opgepakt na een auto-ongeluk even ten zuidwesten van Londen donderdag. De 31-jarige Sterling, die de afgelopen maanden uitkwam voor Feyenoord, wordt verdacht van rijden onder invloed.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Anthony Gordon verlaat Newcastle United voor FC Barcelona. De kampioen van Spanje betaalt volgens veel media maximaal 80 miljoen euro voor de aanvaller die zijn handtekening onder een vijfjarig contract heeft gezet.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben de Eredivisie Cup gewonnen. Ze versloegen in de finale Ajax in Eindhoven (3-0). Chimera Ripa, Fenna Kalma en Sisca Folkertsma maakten de doelpunten op de Herdgang in Eindhoven.
8 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft afscheid genomen van Clint Leemans. De naar de eerste divisie gedegradeerde club heeft besloten het contract van de verdediger niet te verlengen.
8 uur geledenANTALYA (ANP) - De voetballers van Iran hebben een oefenwedstrijd tegen Gambia gewonnen (3-1). Aria Yousefi, Ramin Rezaeian en Mehdi Taremi maakten de doelpunten voor de WK-deelnemer in Antalya.
9 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Jurriën Timber is fit voor een basisplaats in de finale van de Champions League. Dat vertelde zijn trainer Mikel Arteta op een persconferentie in Boedapest, waar zaterdag de eindstrijd tegen Paris Saint-Germain op het programma staat. "Hij is fit en kan starten", zei de trainer die Arsenal dit seizoen naar de eerste landstitel sinds 2004 leidde.
10 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema maakt zondag deel uit van de selectie van Manchester City voor de finale van de FA Cup tegen Brighton & Hove Albion. De Nederlandse spits raakte begin april geblesseerd en miste daardoor de twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk. Miedema maakt geen deel uit van de selectie van Oranje voor de twee komende WK-kwalificatieduels met Ierland (5 juni) en Polen (9 juni).
14 uur geleden