Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax speelt met zeven doelpunten enige frustratie van zich af

Ajax speelt met zeven doelpunten enige frustratie van zich af

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen Excelsior benut om enige frustratie over de tegenvallende resultaten van de laatste weken van zich af te spelen. De kampioen heroverde met een ruime zege (7-1) de koppositie van de Eredivisie. Gelet op de vele kansen was een overwinning met dubbele cijfers mogelijk geweest.

Ajax leidt de competitie na tien speelronden met 25 punten, gevolgd door PSV (24 punten), Feyenoord (23 punten) en AZ (23 punten). De ploeg van Alfred Schreuder boekte weer eens een ruime zege met Brian Brobbey in de spits. De 20-jarige Amsterdammer keerde na acht wedstrijden terug als basisspeler. Hij kreeg de voorkeur boven Mohammed Kudus, die anderhalve maand geleden geleden mocht beginnen tegen Rangers FC. De Ghanees speelde zo goed in dat duel dat trainer Alfred Schreuder hem liet staan. Ajax won met Kudus centraal in de aanval nog wel ruim van Heerenveen (5-0), maar zegevierde vervolgens nog maar eenmaal in zes wedstrijden.

Brobbey was tegen Excelsior voortdurend aanspeelbaar maar ongelukkig met afwerken. Hij had veel vaker dan tweemaal moeten scoren. Ajax startte met Dusan Tadic als linksbuiten en Steven Bergwijn op de rechterflank. Vooral Tadic was daar zichtbaar gelukkig mee. Hij leidde de ene na de andere mogelijkheid in. Bergwijn viel pas op toen hij op links mocht spelen nadat Tadic was gewisseld. Davy Klaassen en Jorge Sánchez vervingen de geblesseerden Kenneth Taylor en Devyne Rensch.

Sánchez maakt zijn eerste doelpunt voor Ajax

Ajax creëerde kans op kans maar doelman Stijn van Gassel voorkwam met enkele fraaie reflexen dat Excelsior 'slechts' met een achterstand van 3-0 ging rusten. Hij reageerde attent op twee kopballen van Edson Álvarez en hield ook Brobbey tweemaal van scoren. Van Gassel verslikte zich ook in een schot van Steven Berghuis, zodat Sánchez zijn eerste doelpunt voor Ajax kon maken (1-0). Berghuis en Brobbey lieten de scoren nog voor rust verder oplopen.

Ajax werkte niet alleen slordig af maar verspeelde ook met enige regelmaat onnodig de bal. In tegenstelling tot AZ, Go Ahead Eagles, FC Volendam en Liverpool en Napoli de laatste weken kon Excelsior dat niet afstraffen. Met Owen Wijndal voor Daley Blind ging Ajax in de tweede helft vrolijk verder met het missen van kansen. Brobbey, Tadic en Bergwijn en de ingevallen Kudus lieten de score ook verder oplopen. Nikolas Agrafiotis bepaalde namens Excelsior in de slotminuut de eindstand.

Meer uit Voetbal

Lazio wint thuis van Genoa, doelpunt van Taylor

ROME (ANP) - SS Lazio heeft thuis met 3-2 gewonnen van Genoa. Kenneth Taylor, die in de winterstop van Ajax naar Lazio ging, maakte het tweede doelpunt voor de Romeinen. Lazio staat na 23 wedstrijden op de achtste plaats. Genoa is zestiende in de Italiaanse Serie A.

3 uur geleden
NAC speelt thuis met 2-2 gelijk tegen FC Twente

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft al tien duels in de Eredivisie niet gewonnen. De club uit Breda mocht vrijdagavond voor eigen publiek toch blij zijn met een punt. Het elftal van Carl Hoefkens speelde met 2-2 gelijk tegen FC Twente. NAC blijft na 21 wedstrijden op de zeventiende plaats van de Eredivisie staan. FC Twente is de nummer 8.

4 uur geleden
Sc Heerenveen legt jonge aanvaller Gürbüz langer vast

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft het contract van Eser Gürbüz (18) verlengd tot medio 2029, met een optie voor nog een seizoen. Dat heeft de club uit Friesland laten weten.

7 uur geleden
NAC geeft technisch directeur Maas contract voor onbepaalde tijd

BREDA (ANP) - NAC heeft technisch directeur Peter Maas (56) een contract voor onbepaalde tijd gegeven. De overeenkomst van de Roosendaler zou volgend jaar februari aflopen. De club uit Breda vindt de nieuwe verbintenis beter passen bij het langetermijnbeleid.

7 uur geleden
PSV verhuurt verdediger Nagalo aan Konyaspor

EINDHOVEN (ANP) - PSV verhuurt Adamo Nagalo voor de rest van dit seizoen aan de Turkse club Konyaspor. De 23-jarige verdediger uit Burkina Faso kwam in Eindhoven nauwelijks aan spelen toe. PSV nam Nagalo begin september 2024 over van FC Nordsjaelland uit Denemarken en heeft nog een contract tot de zomer van 2029.

9 uur geleden
Belgische Racing Genk bestraft voor wangedrag fans in Utrecht

NYON (ANP/Belga) - Voetbalbond UEFA heeft Racing Genk bestraft voor de ongeregeldheden van de meegereisde fans in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de Europa League. De Belgische club mag in de volgende uitwedstrijd geen supporters meenemen en moet een boete van 50.000 euro betalen. Genk speelt in de tussenronde van de Europa League tegen Dinamo Zagreb.

12 uur geleden
Van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft

AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.

1 dag geleden