Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax speelt met zeven doelpunten enige frustratie van zich af

Ajax speelt met zeven doelpunten enige frustratie van zich af

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen Excelsior benut om enige frustratie over de tegenvallende resultaten van de laatste weken van zich af te spelen. De kampioen heroverde met een ruime zege (7-1) de koppositie van de Eredivisie. Gelet op de vele kansen was een overwinning met dubbele cijfers mogelijk geweest.

Ajax leidt de competitie na tien speelronden met 25 punten, gevolgd door PSV (24 punten), Feyenoord (23 punten) en AZ (23 punten). De ploeg van Alfred Schreuder boekte weer eens een ruime zege met Brian Brobbey in de spits. De 20-jarige Amsterdammer keerde na acht wedstrijden terug als basisspeler. Hij kreeg de voorkeur boven Mohammed Kudus, die anderhalve maand geleden geleden mocht beginnen tegen Rangers FC. De Ghanees speelde zo goed in dat duel dat trainer Alfred Schreuder hem liet staan. Ajax won met Kudus centraal in de aanval nog wel ruim van Heerenveen (5-0), maar zegevierde vervolgens nog maar eenmaal in zes wedstrijden.

Brobbey was tegen Excelsior voortdurend aanspeelbaar maar ongelukkig met afwerken. Hij had veel vaker dan tweemaal moeten scoren. Ajax startte met Dusan Tadic als linksbuiten en Steven Bergwijn op de rechterflank. Vooral Tadic was daar zichtbaar gelukkig mee. Hij leidde de ene na de andere mogelijkheid in. Bergwijn viel pas op toen hij op links mocht spelen nadat Tadic was gewisseld. Davy Klaassen en Jorge Sánchez vervingen de geblesseerden Kenneth Taylor en Devyne Rensch.

Sánchez maakt zijn eerste doelpunt voor Ajax

Ajax creëerde kans op kans maar doelman Stijn van Gassel voorkwam met enkele fraaie reflexen dat Excelsior 'slechts' met een achterstand van 3-0 ging rusten. Hij reageerde attent op twee kopballen van Edson Álvarez en hield ook Brobbey tweemaal van scoren. Van Gassel verslikte zich ook in een schot van Steven Berghuis, zodat Sánchez zijn eerste doelpunt voor Ajax kon maken (1-0). Berghuis en Brobbey lieten de scoren nog voor rust verder oplopen.

Ajax werkte niet alleen slordig af maar verspeelde ook met enige regelmaat onnodig de bal. In tegenstelling tot AZ, Go Ahead Eagles, FC Volendam en Liverpool en Napoli de laatste weken kon Excelsior dat niet afstraffen. Met Owen Wijndal voor Daley Blind ging Ajax in de tweede helft vrolijk verder met het missen van kansen. Brobbey, Tadic en Bergwijn en de ingevallen Kudus lieten de score ook verder oplopen. Nikolas Agrafiotis bepaalde namens Excelsior in de slotminuut de eindstand.

Meer uit Voetbal

FC Groningen en NAC Breda beginnen 2026 met gelijkspel

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen en NAC Breda zijn het nieuwe jaar begonnen met een gelijkspel. Na een matige wedstrijd eindigde het onderlinge duel in een koude Euroborg in 0-0.

9 uur geleden
PSV-spits Pepi breekt onderarm en wordt zondag geopereerd

EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.

9 uur geleden
Egypte ten koste van Ivoorkust naar halve finales Afrika Cup

AGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.

10 uur geleden
PSV begint jaar goed en boekt twaalfde zege op rij in Eredivisie

EINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.

10 uur geleden
FC Twente moet genoegen nemen met punt tegen PEC Zwolle

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.

11 uur geleden
PSV-spits Pepi valt na maken doelpunt uit met blessure

EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.

11 uur geleden
Bayer Leverkusen thuis hard onderuit tegen VfB Stuttgart

LEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een ruime nederlaag geleden in zijn eerste wedstrijd na de winterstop. De ploeg van keeper Mark Flekken ging in het eigen stadion met 4-1 onderuit tegen concurrent VfB Stuttgart. Bij rust stond het al 4-0 voor de bezoekers.

12 uur geleden