Ajax speelt kampioensduel, Amsterdam wil mensenmassa voorkomen
AMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt zondag een mogelijke kampioenswedstrijd tegen FC Emmen in de Johan Cruijff ArenA. De club uit Amsterdam heeft aan een gelijkspel voldoende voor de 35e landstitel uit de clubhistorie.
Ajax won twee weken geleden al de KNVB-beker en kan het nationale seizoen dus perfect maken. Het elftal van trainer Erik ten Hag speelt het duel met FC Emmen vanaf 14.30 uur voor lege tribunes. De politie houdt rekening met groepen supporters die de titel op straat willen vieren en mogelijk uit zijn op het verstoren van de openbare orde.
Burgemeester Femke Halsema heeft een noodverordening afgekondigd voor het Leidseplein en de nabije omgeving. Terrassen op het Leidseplein blijven ook dicht. Actiegroep Nederland in Verzet heeft al eerder toestemming gekregen voor een vrijheidsmars door het centrum van Amsterdam.
Als Ajax de titel pakt, dan krijgt de club geen officiële huldiging aangeboden. De KNVB zal wel de kampioensschaal aan aanvoerder Dusan Tadic in het stadion uitreiken. Ajax wil supporters toch een beetje bij de titel te betrekken, vooral via televisie en sociale media. Ook de gemeente zelf zal, als Ajax kampioen is, in de stad zichtbaar maken hoe "ongelofelijk trots we zijn op onze ploeg", beloofde Halsema.
Meer uit Voetbal
JEDDAH (ANP) - Real Madrid heeft zich geplaatst voor de finale van de Spaanse Supercup. Het elftal van trainer Xabi Alonso was in Jeddah in Saudi-Arabië met 2-1 te sterk voor Atlético Madrid.
11 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de vierde keer op rij de Franse Supercup gewonnen. Het elftal van trainer Luis Enrique speelde in Koeweit-Stad met 2-2 gelijk en won vervolgens de strafschoppenserie met 4-1.
11 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Brazilië en Frankrijk spelen de komende interlandperiode in maart een minitoernooi in de Verenigde Staten, ter voorbereiding op het WK van drie maanden later. Kroatië en Colombia zijn de andere twee deelnemers aan de 'Road to 26'.
13 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo voegt naast spits Lequincio Zeefuik nog een speler aan de selectie toe. De huidige nummer 17 van de Eredivisie neemt de Zweed Erik Ahlstrand op huurbasis over van de Duitse Bundesligaclub St. Pauli. Heracles heeft een optie tot koop bedongen op de 24-jarige middenvelder.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur kan de komende drie maanden niet beschikken over Mohammed Kudus. Dat zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie, een dag na de 3-2-nederlaag tegen Bournemouth in de Premier League. Tottenham is na een goede competitiestart afgezakt naar de veertiende plaats op de ranglijst.
16 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben zich versterkt met Janice Cayman. De 37-jarige Belgische recordinternational komt over van Leicester City. Cayman, die in de verdediging speelt, ondertekende een contract voor anderhalf jaar.
17 uur geledenLISSABON (ANP) - Coach José Mourinho van Benfica heeft zijn spelers verplicht de komende dagen op het trainingscomplex Seixal te verblijven. De Portugees nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 tegen Braga in de halve finales van de Portugese League Cup.
17 uur geleden