Ajax speelt kampioensduel, Amsterdam wil mensenmassa voorkomen
AMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt zondag een mogelijke kampioenswedstrijd tegen FC Emmen in de Johan Cruijff ArenA. De club uit Amsterdam heeft aan een gelijkspel voldoende voor de 35e landstitel uit de clubhistorie.
Ajax won twee weken geleden al de KNVB-beker en kan het nationale seizoen dus perfect maken. Het elftal van trainer Erik ten Hag speelt het duel met FC Emmen vanaf 14.30 uur voor lege tribunes. De politie houdt rekening met groepen supporters die de titel op straat willen vieren en mogelijk uit zijn op het verstoren van de openbare orde.
Burgemeester Femke Halsema heeft een noodverordening afgekondigd voor het Leidseplein en de nabije omgeving. Terrassen op het Leidseplein blijven ook dicht. Actiegroep Nederland in Verzet heeft al eerder toestemming gekregen voor een vrijheidsmars door het centrum van Amsterdam.
Als Ajax de titel pakt, dan krijgt de club geen officiële huldiging aangeboden. De KNVB zal wel de kampioensschaal aan aanvoerder Dusan Tadic in het stadion uitreiken. Ajax wil supporters toch een beetje bij de titel te betrekken, vooral via televisie en sociale media. Ook de gemeente zelf zal, als Ajax kampioen is, in de stad zichtbaar maken hoe "ongelofelijk trots we zijn op onze ploeg", beloofde Halsema.
Meer uit Voetbal
EMMEN/LEEUWARDEN (ANP) - ADO Den Haag heeft door de zege bij FC Emmen promotie naar de Eredivisie voor het grijpen. De ploeg van trainer Robin Peter won in Emmen met 1-0 door een vroege treffer van Daryl van Mieghem, maar is door de zege van Willem II bij Top Oss (1-3) deze speelronde nog niet zeker van promotie.
10 uur geledenZWOLLE (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen PEC Zwolle en FC Groningen heeft geen winnaar opgeleverd. In Zwolle scoorden beide ploegen één keer: 1-1. Het duel eerder dit seizoen in Groningen eindigde ook al in 2-2.
11 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.
13 uur geledenPERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.
20 uur geleden