Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax speelt kampioensduel, Amsterdam wil mensenmassa voorkomen

Ajax speelt kampioensduel, Amsterdam wil mensenmassa voorkomen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt zondag een mogelijke kampioenswedstrijd tegen FC Emmen in de Johan Cruijff ArenA. De club uit Amsterdam heeft aan een gelijkspel voldoende voor de 35e landstitel uit de clubhistorie.

Ajax won twee weken geleden al de KNVB-beker en kan het nationale seizoen dus perfect maken. Het elftal van trainer Erik ten Hag speelt het duel met FC Emmen vanaf 14.30 uur voor lege tribunes. De politie houdt rekening met groepen supporters die de titel op straat willen vieren en mogelijk uit zijn op het verstoren van de openbare orde.

Burgemeester Femke Halsema heeft een noodverordening afgekondigd voor het Leidseplein en de nabije omgeving. Terrassen op het Leidseplein blijven ook dicht. Actiegroep Nederland in Verzet heeft al eerder toestemming gekregen voor een vrijheidsmars door het centrum van Amsterdam.

Als Ajax de titel pakt, dan krijgt de club geen officiële huldiging aangeboden. De KNVB zal wel de kampioensschaal aan aanvoerder Dusan Tadic in het stadion uitreiken. Ajax wil supporters toch een beetje bij de titel te betrekken, vooral via televisie en sociale media. Ook de gemeente zelf zal, als Ajax kampioen is, in de stad zichtbaar maken hoe "ongelofelijk trots we zijn op onze ploeg", beloofde Halsema.

Meer uit Voetbal

Terugkeer Messi naar FC Barcelona volgens Laporta onrealistisch

BARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona-voorzitter Joan Laporta noemt het "onrealistisch" dat Lionel Messi als speler terugkeert naar de club. Dat heeft de voorzitter woensdag in een interview met Radio Catalunya gezegd.

19 minuten geleden
Directeur voetbalzaken Huiberts vertrekt na dit seizoen bij AZ

ALKMAAR (ANP) - Max Huiberts vertrekt na dit seizoen bij AZ, meldt de club. De directeur voetbalzaken is dan ruim tien jaar en elf seizoenen eindverantwoordelijk geweest voor de voetbaltechnische zaken van de Eredivisieclub uit Alkmaar.

1 uur geleden
Atalanta vindt in trainer Palladino opvolger van ontslagen Juric

BERGAMO (ANP/BELGA) - De Italiaanse voetbalclub Atalanta heeft in Raffaele Palladino al snel een nieuwe hoofdtrainer gevonden. De Italiaanse oud-coach van Fiorentina heeft als opvolger van de maandag ontslagen Kroaat Ivan Juric een contract tot halverwege 2027 getekend. Bij de nummer 13 van de Serie A staan Marten de Roon en Mitchel Bakker onder contract.

13 uur geleden
Ronaldo denkt binnen een of twee jaar te stoppen

RIYADH (ANP/RTR) - Cristiano Ronaldo verwacht zijn voetbalcarrière binnen een of twee jaar te beëindigen. Dat zei de 40-jarige Portugees dinsdag tijdens een videogesprek in het kader van een conferentie over toerisme en investeringen in Saudi-Arabië. De vedette van het Saudische Al-Nassr kondigde vorige week al aan "snel" na het WK van volgende zomer te stoppen, maar gaf daarbij geen termijn.

22 uur geleden
Spits Emegha traint mee bij Oranje, Weghorst ontbreekt op veld

ZEIST (ANP) - Emmanuel Emegha traint dinsdag al mee met het Nederlands elftal. De 22-jarige aanvaller van Strasbourg verscheen aan het begin van de middag op het veld in Zeist, samen met 24 andere internationals.

1 dag geleden
Polen kampt met blessures en schorsingen voor treffen met Oranje

WARSCHAU (ANP) - Polen mist een flink aantal internationals als het vrijdagavond in het nationale stadion van Warschau aantreedt tegen het Nederlands elftal. Bondscoach Jan Urban kampt volgens verschillende Poolse media met meerdere blessuregevallen en enkele schorsingen. Polen strijdt met Oranje om de winst van Groep G en daarmee om rechtstreekse kwalificatie voor het WK voetbal van 2026.

1 dag geleden
Koeman roept spits Emegha voor het eerst op om fitheid Weghorst

ZEIST (ANP) - Spits Emanuel Emegha is voor het eerst opgeroepen voor het Nederlands elftal. Bondscoach Ronald Koeman heeft de 22-jarige aanvaller van Strasbourg aan zijn selectie toegevoegd, omdat nog niet duidelijk is of Wout Weghorst kan spelen tegen Polen. "De Ajacied is niet helemaal fit en de komende dagen moeten uitwijzen in hoeverre hij aanstaande vrijdag inzetbaar is", meldt de KNVB.

1 dag geleden