Ajax opent de Champions League tegen Sporting in Lissabon
LISSABON (ANP) - Ajax trapt het nieuwe seizoen van de Champions League af met een uitwedstrijd tegen Sporting Portugal. Na twee gemiste pogingen op rij, wil de club uit Amsterdam dit seizoen heel graag wel overwinteren in de koningsklasse van het Europese clubvoetbal.
Ajax, dat deze zomer geen basisspeler verloor, mist de geblesseerde Davy Klaassen in Estádio José Alvalade. De middenvelder is met een liesblessure teruggekeerd van het Nederlands elftal en zal waarschijnlijk worden vervangen door Steven Berghuis. Maarten Stekelenburg is wel voldoende fit om het doel te verdedigen.
Trainer Erik ten Hag wilde dinsdag nog niet zeggen of Daley Blind of Nicolás Tagliafico als linksback start. Hij erkende dat Sébastien Haller in vorm is, maar ook dat Dusan Tadic zich in Europese wedstrijden heeft bewezen als centrumspits.
Sporting mist de de geblesseerde topscorer Pedro Gonçalves en geschorste aanvoerder Sebastián Coates. De wedstrijd tussen de kampioenen van Portugal en Nederland begint om 21.00 uur. Ajax wordt gesteund door 1200 fans in Lissabon.
Meer uit Voetbal
GOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.
2 uur geledenCARDIFF (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil strengere regels voor voetballers die hun mond bedekken als ze praten. "Als een speler zijn mond bedekt en iets zegt, en dat heeft een racistisch gevolg, dan moet hij van het veld worden gestuurd", zei Infantino zondag tegen Sky News bij een vergadering van de IFAB, het orgaan dat de regels in het voetbal opstelt.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
19 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
20 uur geleden