Ajax opent de Champions League tegen Sporting in Lissabon
LISSABON (ANP) - Ajax trapt het nieuwe seizoen van de Champions League af met een uitwedstrijd tegen Sporting Portugal. Na twee gemiste pogingen op rij, wil de club uit Amsterdam dit seizoen heel graag wel overwinteren in de koningsklasse van het Europese clubvoetbal.
Ajax, dat deze zomer geen basisspeler verloor, mist de geblesseerde Davy Klaassen in Estádio José Alvalade. De middenvelder is met een liesblessure teruggekeerd van het Nederlands elftal en zal waarschijnlijk worden vervangen door Steven Berghuis. Maarten Stekelenburg is wel voldoende fit om het doel te verdedigen.
Trainer Erik ten Hag wilde dinsdag nog niet zeggen of Daley Blind of Nicolás Tagliafico als linksback start. Hij erkende dat Sébastien Haller in vorm is, maar ook dat Dusan Tadic zich in Europese wedstrijden heeft bewezen als centrumspits.
Sporting mist de de geblesseerde topscorer Pedro Gonçalves en geschorste aanvoerder Sebastián Coates. De wedstrijd tussen de kampioenen van Portugal en Nederland begint om 21.00 uur. Ajax wordt gesteund door 1200 fans in Lissabon.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Joshua Zirkzee ontbreekt in de selectie van Manchester United voor de stadsderby met Manchester City. De spits heeft volgens zijn club een blessure opgelopen. Hij staat ook nog steeds in de belangstelling van AS Roma.
52 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - PSV speelt een thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen in de kwartfinale van de KNVB-beker. Dat heeft de loting bepaald.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Oliver Glasner vertrekt aan het einde van het seizoen bij Crystal Palace. De Oostenrijker zal zijn aflopende verbintenis niet verlengen.
21 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom van FC Twente heeft aanvaller Marko Pjaca terug in de selectie voor het uitduel met Heracles Almelo van zondag. De 30-jarige Kroaat was dinsdag niet fit genoeg voor de gewonnen wedstrijd in de achtste finales van de KNVB-beker bij FC Utrecht (1-2).
22 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Givairo Read komt voorlopig niet in actie voor Feyenoord. De rechtsback heeft opnieuw een hamstringblessure opgelopen. Trainer Robin van Persie verwacht hem pas in maart terug.
23 uur geledenZEIST (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en FC Utrecht in de Eredivisie wordt woensdag 11 februari om 21.00 uur ingehaald. Dat maakte de KNVB vrijdag bekend. Het duel stond aanvankelijk voor afgelopen vrijdag in Nijmegen op het programma, maar werd afgelast vanwege de winterse omstandigheden.
23 uur geledenLIVERPOOL (AN/AFP) - Trainer Arne Slot kijkt uit naar de terugkeer van Mohamed Salah bij Liverpool. De 33-jarige aanvaller was de laatste weken actief met Egypte op de Afrika Cup. Voor zijn vertrek naar het toernooi in Marokko leefde de sterspeler enige tijd in onmin met de Nederlandse coach.
1 dag geleden