Ajax opent de Champions League tegen Sporting in Lissabon
LISSABON (ANP) - Ajax trapt het nieuwe seizoen van de Champions League af met een uitwedstrijd tegen Sporting Portugal. Na twee gemiste pogingen op rij, wil de club uit Amsterdam dit seizoen heel graag wel overwinteren in de koningsklasse van het Europese clubvoetbal.
Ajax, dat deze zomer geen basisspeler verloor, mist de geblesseerde Davy Klaassen in Estádio José Alvalade. De middenvelder is met een liesblessure teruggekeerd van het Nederlands elftal en zal waarschijnlijk worden vervangen door Steven Berghuis. Maarten Stekelenburg is wel voldoende fit om het doel te verdedigen.
Trainer Erik ten Hag wilde dinsdag nog niet zeggen of Daley Blind of Nicolás Tagliafico als linksback start. Hij erkende dat Sébastien Haller in vorm is, maar ook dat Dusan Tadic zich in Europese wedstrijden heeft bewezen als centrumspits.
Sporting mist de de geblesseerde topscorer Pedro Gonçalves en geschorste aanvoerder Sebastián Coates. De wedstrijd tussen de kampioenen van Portugal en Nederland begint om 21.00 uur. Ajax wordt gesteund door 1200 fans in Lissabon.
Meer uit Voetbal
PALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.
2 uur geledenCORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.
4 uur geledenCORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.
5 uur geledenGDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.
7 uur geledenORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.
8 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.
9 uur geledenZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.
9 uur geleden