Ajax mogelijk naar Noorwegen of Polen voor play-offs
NYON (ANP) - Als Ajax het tweeluik met het Griekse Panathinaikos in de derde voorronde van de Europa League tot een goed einde brengt, strijdt de club in een dubbele ontmoeting met het Poolse Jagiellonia Bialystok of het Noorse FK Bodø/Glimt om een plaats in het hoofdtoernooi van het tweede toernooi voor clubteams van de UEFA. Dat heeft de loting op het hoofdkantoor van de Europese voetbalbond uitgewezen.
Ajax schakelde FK Vojvodina uit in de tweede voorronde van de Europa League. De ploeg van trainer Francesco Farioli speelt donderdag een uitduel met Panathinaikos in Athene. De beslissende return van die derde voorronde staat voor een week later in de Johan Cruijff ArenA op het programma. De wedstrijden van de play-offs zijn voor 22 en 29 augustus op de agenda gezet.
Ajax schakelde FK Bodø/Glimt vorig seizoen uit in de Conference League, na een zege in Noorwegen (1-2) en gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (1-1). De Noorse club staat op dit moment riant aan kop in eigen land. Jagiellonia Białystok veroverde afgelopen seizoen de landstitel in Polen.
Ajax belandt in de play-offs van de Conference League als het over twee duels verliest van Panathinaikos. In dat geval moet de club uit Amsterdam het opnemen tegen RC Lens, de nummer 7 van het afgelopen seizoen in Frankrijk. RC Lens speelde afgelopen seizoen tegen PSV in de groepsfase van de Champions League. PSV won het thuisduel met 1-0 en speelde gelijk in Lens (1-1).
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Kees Jansma heeft zijn functie als persvoorlichter bij Curaçao neergelegd. Dat meldt De Telegraaf maandagavond. Zijn besluit volgt op de bekendmaking eerder op maandag dat bondscoach Fred Rutten zich heeft teruggetrokken. De afgelopen week bleek dat de spelersgroep en de hoofdsponsor wilden dat Dick Advocaat zou terugkeren in de functie die hij in februari vanwege familieomstandigheden verliet.
29 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.
3 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - De kans bestaat dat Lionel Messi deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn zesde WK voetbal gaat spelen. De 38-jarige Argentijn, die zelf nog geen uitsluitsel heeft gegeven over zijn WK-deelname, maakt deel uit van de voorselectie van bondscoach Lionel Scaloni die maandag bekend werd.
3 uur geledenSARAJEVO (ANP) - Bosnië en Herzegovina heeft als eerste de WK-selectie bekendgemaakt. En dat terwijl het land zich als een van de laatsten kwalificeerde, door Italië na strafschoppen te verslaan in de play-offs.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin Veldman van sc Heerenveen hoopt zich zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Ajax alsnog te verzekeren van het thuisvoordeel in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal. Dat zei de coach maandag, na het restant van het zondag gestaakte duel met NAC Breda.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.
7 uur geledenAUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.
13 uur geleden