Ajax mogelijk naar Noorwegen of Polen voor play-offs
NYON (ANP) - Als Ajax het tweeluik met het Griekse Panathinaikos in de derde voorronde van de Europa League tot een goed einde brengt, strijdt de club in een dubbele ontmoeting met het Poolse Jagiellonia Bialystok of het Noorse FK Bodø/Glimt om een plaats in het hoofdtoernooi van het tweede toernooi voor clubteams van de UEFA. Dat heeft de loting op het hoofdkantoor van de Europese voetbalbond uitgewezen.
Ajax schakelde FK Vojvodina uit in de tweede voorronde van de Europa League. De ploeg van trainer Francesco Farioli speelt donderdag een uitduel met Panathinaikos in Athene. De beslissende return van die derde voorronde staat voor een week later in de Johan Cruijff ArenA op het programma. De wedstrijden van de play-offs zijn voor 22 en 29 augustus op de agenda gezet.
Ajax schakelde FK Bodø/Glimt vorig seizoen uit in de Conference League, na een zege in Noorwegen (1-2) en gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (1-1). De Noorse club staat op dit moment riant aan kop in eigen land. Jagiellonia Białystok veroverde afgelopen seizoen de landstitel in Polen.
Ajax belandt in de play-offs van de Conference League als het over twee duels verliest van Panathinaikos. In dat geval moet de club uit Amsterdam het opnemen tegen RC Lens, de nummer 7 van het afgelopen seizoen in Frankrijk. RC Lens speelde afgelopen seizoen tegen PSV in de groepsfase van de Champions League. PSV won het thuisduel met 1-0 en speelde gelijk in Lens (1-1).
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
8 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
11 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.
11 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
12 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
12 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
17 uur geleden