Ajax mogelijk naar Noorwegen of Polen voor play-offs
NYON (ANP) - Als Ajax het tweeluik met het Griekse Panathinaikos in de derde voorronde van de Europa League tot een goed einde brengt, strijdt de club in een dubbele ontmoeting met het Poolse Jagiellonia Bialystok of het Noorse FK Bodø/Glimt om een plaats in het hoofdtoernooi van het tweede toernooi voor clubteams van de UEFA. Dat heeft de loting op het hoofdkantoor van de Europese voetbalbond uitgewezen.
Ajax schakelde FK Vojvodina uit in de tweede voorronde van de Europa League. De ploeg van trainer Francesco Farioli speelt donderdag een uitduel met Panathinaikos in Athene. De beslissende return van die derde voorronde staat voor een week later in de Johan Cruijff ArenA op het programma. De wedstrijden van de play-offs zijn voor 22 en 29 augustus op de agenda gezet.
Ajax schakelde FK Bodø/Glimt vorig seizoen uit in de Conference League, na een zege in Noorwegen (1-2) en gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (1-1). De Noorse club staat op dit moment riant aan kop in eigen land. Jagiellonia Białystok veroverde afgelopen seizoen de landstitel in Polen.
Ajax belandt in de play-offs van de Conference League als het over twee duels verliest van Panathinaikos. In dat geval moet de club uit Amsterdam het opnemen tegen RC Lens, de nummer 7 van het afgelopen seizoen in Frankrijk. RC Lens speelde afgelopen seizoen tegen PSV in de groepsfase van de Champions League. PSV won het thuisduel met 1-0 en speelde gelijk in Lens (1-1).
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft diep in blessuretijd van het uitduel met NEC een voorsprong uit handen gegeven. Invaller Danilo maakte in de 97e minuut de gelijkmaker tegen zijn oude club (1-1).
4 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is zo goed als zeker van een vervolg in de Eredivisie. Het elftal van coach Henry van der Vegt speelde zondag in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Excelsior. PEC Zwolle staat na dertig wedstrijden met 34 punten op de dertiende plaats. Excelsior is de nummer 16 van de Eredivisie met 7 punten minder dan PEC Zwolle. Er staan nog vier speelronden op het programma.
4 uur geledenDORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.
6 uur geledenSITTARD (ANP) - NAC Breda heeft zondag onderin de Eredivisie een nederlaag bij Fortuna Sittard ternauwernood voorkomen. Invaller Mohamed Nassoh schoot in de blessuretijd van de tweede helft van grote afstand raak: 1-1. Fortuna was na een klein uur spelen op voorsprong gekomen dankzij Kristoffer Peterson.
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.
6 uur geleden