Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax mogelijk naar Noorwegen of Polen voor play-offs

Ajax mogelijk naar Noorwegen of Polen voor play-offs

NYON (ANP) - Als Ajax het tweeluik met het Griekse Panathinaikos in de derde voorronde van de Europa League tot een goed einde brengt, strijdt de club in een dubbele ontmoeting met het Poolse Jagiellonia Bialystok of het Noorse FK Bodø/Glimt om een plaats in het hoofdtoernooi van het tweede toernooi voor clubteams van de UEFA. Dat heeft de loting op het hoofdkantoor van de Europese voetbalbond uitgewezen.

Ajax schakelde FK Vojvodina uit in de tweede voorronde van de Europa League. De ploeg van trainer Francesco Farioli speelt donderdag een uitduel met Panathinaikos in Athene. De beslissende return van die derde voorronde staat voor een week later in de Johan Cruijff ArenA op het programma. De wedstrijden van de play-offs zijn voor 22 en 29 augustus op de agenda gezet.

Ajax schakelde FK Bodø/Glimt vorig seizoen uit in de Conference League, na een zege in Noorwegen (1-2) en gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (1-1). De Noorse club staat op dit moment riant aan kop in eigen land. Jagiellonia Białystok veroverde afgelopen seizoen de landstitel in Polen.

Ajax belandt in de play-offs van de Conference League als het over twee duels verliest van Panathinaikos. In dat geval moet de club uit Amsterdam het opnemen tegen RC Lens, de nummer 7 van het afgelopen seizoen in Frankrijk. RC Lens speelde afgelopen seizoen tegen PSV in de groepsfase van de Champions League. PSV won het thuisduel met 1-0 en speelde gelijk in Lens (1-1).

Meer uit Voetbal

Willem II schakelt RKC uit in play-offs om promotie en degradatie

TILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).

1 uur geleden
Bournemouth wint met herstelde Kluivert op de bank van Fulham

LONDEN (ANP) - Bournemouth blijft in de race om een ticket voor Europees voetbal volgend seizoen. De club verstevigde met een uitzege op Fulham (0-1) de zesde positie in de Premier League.

1 uur geleden
RB Leipzig stelt derde plaats en Champions League veilig

LEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft de derde plaats in de Bundesliga en daarmee een ticket voor de Champions League veiliggesteld. De ploeg van trainer Ole Werner won in eigen huis met 2-1 van St. Pauli, dat door de nederlaag moet vrezen voor degradatie.

2 uur geleden
Marseille straft spits Aubameyang na incident met brandblusser

MARSEILLE (ANP) - Pierre-Emerick Aubameyang is uit de selectie van Olympique Marseille gezet. De 36-jarige spits heeft volgens veel Franse media tijdens een trainingskamp een brandblusser leeggespoten over een slapend lid van de technische staf.

2 uur geleden
Corendon stopt na WK als sponsor van Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Reisorganisatie Corendon stopt na het WK van 2026 met het sponsoren van de nationale voetbalploeg van Curaçao. Topman Atilay Uslu was volgens veel media een groot voorstander van de terugkeer van Dick Advocaat als bondscoach. Hij belooft wel alle financiële verplichtingen tot en met het WK na te komen. "Ik ben een man van mijn woord", verklaarde hij aan de krant Èxtra.

3 uur geleden
Liverpool gelijk tegen Chelsea ondanks treffer Gravenberch

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft thuis niet kunnen winnen van Chelsea. Trainer Arne Slot moest in het duel op Anfield genoegen nemen met een 1-1-gelijkspel. Gravenberch scoorde voor Liverpool.

4 uur geleden
Wieffer (Brighton) kampt met 'lichte' enkelblessure'

BRIGHTON (ANP) - Mats Wieffer mist zaterdag de wedstrijd van Brighton & Hove Albion tegen Wolverhampton Wanderers. De Nederlander was een twijfelgeval, maar niet op tijd fit. Trainer Fabian Hürzeler liet in aanloop naar het duel in de Premier League weten dat hij een 'lichte enkelblessure' heeft.

4 uur geleden