Ajax moet aanvoerder Tadic mogelijk missen tegen Sporting
AMSTERDAM (ANP) - Aanvoerder Dusan Tadic mist dinsdagavond mogelijk de laatste groepswedstrijd van Ajax tegen Sporting Portugal in de Champions League. "Er staat een groot vraagteken achter zijn naam", zei trainer Erik ten Hag vlak voor de laatste training voor het duel met de kampioen van Portugal. "Hij heeft al rugklachten sinds onze uitwedstrijd op kunstgras tegen Heracles Almelo."
Tadic liet zich even na de mededeling van zijn trainer ook niet op de training zien. De kans lijkt klein dat Ten Hag risico gaat nemen met zijn aanvoerder. Want Ajax en Sporting strijden in de lege Johan Cruijff ArenA vooral om de eer en de winstpremie van 2,8 miljoen euro. De thuisclub uit Amsterdam is na vijf overwinningen al zeker van de groepswinst. Sporting heeft zich als nummer 2 van de groep voor de achtste finales geplaatst.
Ajax kan zich scharen in een rijtje van slechts zes clubs die erin slaagden zonder puntenverlies te overwinteren in de Champions. "Dat levert sportief niet echt iets op", zei Ten Hag. "Maar we zijn ambitieus. Voor een record willen we altijd wel gaan."
Timber
Ten Hag gaat zijn basisformatie van de laatste weken op een aantal posities wijzigen. "Maar niet zo rigoureus als laatst tegen Besiktas", doelde de Tukker op het uitduel in Istanbul, toen hij zes andere spelers aan de aftrap liet verschijnen. Verdediger Jurriën Timber krijgt mogelijk rust omdat hij bij een volgende gele kaart is geschorst. Ten Hag wilde nog niet verklappen of André Onana net als tegen Besiktas het doel mag verdedigen.
Ajax won de uitwedstrijd tegen Sporting met maar liefst 5-1, mede door vier treffers van Sébastien Haller. "Maar dat was wel redelijk geflatteerd", zei Ten Hag. "We zullen echt heel goed moeten zijn om weer van ze te winnen. Sporting is de kampioen van Portugal en vrijdag veegden ze gewoon even Benfica weg", doelde hij op een uitzege van 3-1.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.
10 uur geledenRIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.
11 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay (40) stopt na dit seizoen als assistent-trainer bij PSV. Hij trad begin dit jaar aan als vervanger van André Ooijer, maar kiest ervoor om vanaf komende zomer "een ander pad te gaan bewandelen", meldt landskampioen PSV.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben de KNVB-beker gewonnen. De ploeg uit Enschede was in de finale, na een eindstand van 2-2, na strafschoppen te sterk voor landskampioen PSV (4-3).
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de achtste keer de FA Cup veroverd. De formatie van Pep Guardiola was in de finale op Wembley met 1-0 te sterk voor Chelsea. Nathan Aké en Tijjani Reijnders bleven op de bank bij Manchester City, Jorrel Hato speelde de hele wedstrijd namens Chelsea.
15 uur geledenHAMBURG (ANP) - FC Heidenheim en Sankt Pauli zijn gedegradeerd uit de Bundesliga. De twee ploegen eindigden na nederlagen op de laatste speeldag op respectievelijk de zeventiende en achttiende plaats. VfL Wolfsburg, dat in Hamburg met 3-1 te sterk was voor Sankt Pauli, werd zestiende en speelt play-offs om promotie en degradatie.
15 uur geleden