Ajax met Tahirovic voor geschorste Vos tegen AEK Athene
ATHENE (ANP) - Ajax begint de tweede groepswedstrijd in de Europa League, tegen AEK Athene, met Benjamin Tahirovic in plaats van de geschorste Silvano Vos op het middenveld. Het is tevens de enige wijziging ten opzichte van het competitieduel afgelopen zaterdag met RKC Waalwijk. De Amsterdammers nemen het om 18.45 uur op tegen de Grieken.
Vos kreeg op 21 september tegen Olympique Marseille (3-3) in de slotfase zijn tweede gele kaart en mist daardoor de wedstrijd in Griekenland.
AEK Athene staat momenteel bovenaan in groep B na een 3-2-zege bij het Engelse Brighton & Hove Albion. Ajax, in de Eredivisie pas terug te vinden op de vijftiende plek, speelde vier keer eerder tegen AEK en won telkens.
Laatste ontmoeting
De laatste ontmoeting dateert van 27 november 2018. Ajax zegevierde destijds met 2-0 in Athene in de groepsfase van de Champions League. Dusan Tadic scoorde tweemaal.
Na de wedstrijd in Athene wacht voor Ajax komende zondag de thuiswedstrijd tegen AZ.
Opstelling
Opstelling Ajax: Gorter; Rensch, Sutalo, Ávila, Hato; Tahirovic, Taylor, Berghuis; Forbs, Brobbey, Bergwijn.
Meer uit Voetbal
TURIJN (ANP) - Galatasaray heeft met heel veel moeite de achtste finale van de Champions League bereikt. De kampioen van Turkije verspeelde in reguliere speeltijd van het uitduel met Juventus een voorsprong van 5-2 uit het eerste duel (3-0). Victor Osimhen en Barış Alper Yılmaz schoten de club uit Istanbul in de verlenging alsnog naar de laatste zestien (3-2).
6 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid staat in de achtste finale van de Champions League. De club won voor eigen publiek van Benfica (2-1), na de zege van vorige week in Lissabon (0-1).
6 uur geledenCOMO (ANP) - Jayden Addai komt dit seizoen waarschijnlijk niet meer in actie voor Como. De Nederlandse buitenspeler heeft een achillespeesblessure op de training opgelopen. Hij wordt volgens zijn Italiaanse club snel geopereerd.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé mist de komende wedstrijden van Real Madrid. De aanvaller heeft last van zijn linkerknie. "Ik weet niet hoelang hij nodig zal hebben, maar ik denk dat het geen kwestie van dagen zal zijn. Het zal wat langer duren, hopelijk zo kort mogelijk", zei trainer Álvaro Arbeloa vlak voor het thuisduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League.
7 uur geledenBERGAMO (ANP) - Atalanta is ten koste van Borussia Dortmund doorgedrongen tot de achtste finales van de Champions League. De ploeg van aanvoerder Marten de Roon werkte thuis in de returnwedstrijd van de tussenronde de opgelopen achterstand uit het eerste duel (2-0) weg met een 4-1-zege. Lazar Samardzic maakte diep in de blessuretijd vanaf de strafschopstip de belangrijke 4-1 van de Italianen.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Gianluca Prestianni ontbreekt definitief in de uitwedstrijd van Benfica tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League. De club uit Portugal is vergeefs in beroep gegaan tegen de schorsing van de Argentijn, zo meldt de UEFA.
12 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Andries Veurink blijft ook na de recente onthullingen van oud-international Sherida Spitse scherp op de sfeer tussen de Nederlandse voetbalsters. De vorig jaar gestopte recordinternational schrijft in haar pas verschenen boek dat zij en middenveldster Daniëlle van de Donk door een teamgenoot "voor de bus zijn gegooid". De collega-international zou aan oud-bondscoach Andries Jonker hebben verteld dat het tweetal niet met hem verder wilde.
12 uur geleden