Ajax met Tahirovic voor geschorste Vos tegen AEK Athene
ATHENE (ANP) - Ajax begint de tweede groepswedstrijd in de Europa League, tegen AEK Athene, met Benjamin Tahirovic in plaats van de geschorste Silvano Vos op het middenveld. Het is tevens de enige wijziging ten opzichte van het competitieduel afgelopen zaterdag met RKC Waalwijk. De Amsterdammers nemen het om 18.45 uur op tegen de Grieken.
Vos kreeg op 21 september tegen Olympique Marseille (3-3) in de slotfase zijn tweede gele kaart en mist daardoor de wedstrijd in Griekenland.
AEK Athene staat momenteel bovenaan in groep B na een 3-2-zege bij het Engelse Brighton & Hove Albion. Ajax, in de Eredivisie pas terug te vinden op de vijftiende plek, speelde vier keer eerder tegen AEK en won telkens.
Laatste ontmoeting
De laatste ontmoeting dateert van 27 november 2018. Ajax zegevierde destijds met 2-0 in Athene in de groepsfase van de Champions League. Dusan Tadic scoorde tweemaal.
Na de wedstrijd in Athene wacht voor Ajax komende zondag de thuiswedstrijd tegen AZ.
Opstelling
Opstelling Ajax: Gorter; Rensch, Sutalo, Ávila, Hato; Tahirovic, Taylor, Berghuis; Forbs, Brobbey, Bergwijn.
Meer uit Voetbal
AUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.
4 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Frenkie de Jong vindt het winnen van de landstitel met FC Barcelona dit jaar "specialer" dan zijn eerdere kampioenschappen met de Catalaanse club. Dat zei de Oranje-international na de gewonnen wedstrijd tegen concurrent Real Madrid van zondag (2-0), waarmee Barcelona zich verzekerde van de titel.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.
13 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.
14 uur geledenPARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.
15 uur geledenBREDA (ANP) - Aanvoerder Boy Kemper van NAC Breda noemt de degradatie van de club een harde klap. "Je staat 2-0 voor en toch is het doek gevallen. Dat doet enorm veel pijn", zei hij bij ESPN. De wedstrijd werd in de 82e minuut bij een 2-0-voorsprong voor NAC stilgelegd, nadat voor de tweede keer vuurwerk op het veld was gegooid.
17 uur geleden