
Ajax met Onana in het doel tegen Besiktas
ISTANBUL (ANP) - Ajax speelt woensdagavond (18.45) met André Onana in het doel tegen Besiktas in het kader van de groepsfase van de Champions League. Het is de eerste keer dat de Nigeriaan in actie komt voor de Amsterdammers, sinds zijn schorsing wegens doping voorbij is.
Hij vervangt Remko Pasveer, al enige tijd de nummer 1 in het Amsterdamse doel. Onana speelde al wel weer voor Kameroen. Sinds enkele weken zat Onana ook al op de bank bij Ajax.
Trainer Erik ten Hag had al aangekondigd enkele wijzigingen door te voeren, ten opzichte van de min of meer gebruikelijke samenstelling van het elftal in de laatste weken. Ajax is na vier opeenvolgende overwinningen al geplaatst voor de achtste finales.
Dopingcontrole
Onana testte in oktober vorig jaar bij een onaangekondigde dopingcontrole positief op furosemide. Dat verboden middel zat volgens de keeper in de plaspillen van zijn zwangere vrouw, die hij naar eigen zeggen voor aspirines had aangezien. De UEFA geloofde dat er geen opzet was, maar schorste hem wel voor nalatigheid.
Met Nicolás Tagliafico, Perr Schuurs, David Neres, Davy Klaassen en Mohamed Daramy stelt Ten Hag meerdere spelers op die de afgelopen periode niet of minder in actie kwamen. Onder anderen topscorer Sébastien Haller en Daley Blind zitten op de bank. Edson Álvarez is geschorst.
Meer uit Voetbal
AUGSBURG (ANP/DPA) - Verdediger Jeffrey Gouweleeuw krijgt bij FC Augsburg een nieuwe trainer. De leiding van de Duitse voetbalclub maakte vrijdag bekend de samenwerking met Jess Thorup te beëindigen. Augsburg gaat ook niet verder met sportief directeur Marinko Jurendic.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De groep scheidsrechters die wedstrijden in het Nederlandse betaalde voetbal leiden, wordt komend seizoen uitgebreid met twee nieuwelingen. Scheidsrechters Niels Boel (27) en Joshua Kuipers (29) promoveren op basis van hun goede prestaties, meldt de KNVB.
1 uur geledenBILBAO (ANP) - Trainer Ernesto Valverde heeft zijn contract bij Athletic Club met een jaar verlengd. De 61-jarige Spanjaard wil zijn ploeg komend seizoen ook in de Champions League coachen.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - Simon Graves blijft voor PEC Zwolle voetballen. De 26-jarige centrale verdediger heeft zijn handtekening gezet onder een contract van drie jaar bij de club uit Overijssel.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Union hoopt zondag voor het eerst sinds 1935 weer de Belgische voetbaltitel te winnen. De club was er de voorbije seizoenen vaak dichtbij, maar het ging op de slotdag van de play-offs steeds net mis.
3 uur geledenBRØNDBY (ANP) - Mats Köhlert verlaat sc Heerenveen voor Brøndby IF. De vleugelverdediger heeft zijn handtekening onder een vierjarig contract gezet, bevestigt de Deense club.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Manchester City speelt zondag volgens trainer Pep Guardiola "veruit de grootste wedstrijd van dit seizoen". De uittredend kampioen wil zich tijdens de laatste speelronde, bij Fulham, plaatsen voor de Champions League.
3 uur geleden