Ajax met Onana in het doel tegen Besiktas
ISTANBUL (ANP) - Ajax speelt woensdagavond (18.45) met André Onana in het doel tegen Besiktas in het kader van de groepsfase van de Champions League. Het is de eerste keer dat de Nigeriaan in actie komt voor de Amsterdammers, sinds zijn schorsing wegens doping voorbij is.
Hij vervangt Remko Pasveer, al enige tijd de nummer 1 in het Amsterdamse doel. Onana speelde al wel weer voor Kameroen. Sinds enkele weken zat Onana ook al op de bank bij Ajax.
Trainer Erik ten Hag had al aangekondigd enkele wijzigingen door te voeren, ten opzichte van de min of meer gebruikelijke samenstelling van het elftal in de laatste weken. Ajax is na vier opeenvolgende overwinningen al geplaatst voor de achtste finales.
Dopingcontrole
Onana testte in oktober vorig jaar bij een onaangekondigde dopingcontrole positief op furosemide. Dat verboden middel zat volgens de keeper in de plaspillen van zijn zwangere vrouw, die hij naar eigen zeggen voor aspirines had aangezien. De UEFA geloofde dat er geen opzet was, maar schorste hem wel voor nalatigheid.
Met Nicolás Tagliafico, Perr Schuurs, David Neres, Davy Klaassen en Mohamed Daramy stelt Ten Hag meerdere spelers op die de afgelopen periode niet of minder in actie kwamen. Onder anderen topscorer Sébastien Haller en Daley Blind zitten op de bank. Edson Álvarez is geschorst.
Meer uit Voetbal
XI'AN (ANP) - Henk Fraser is de nieuwe trainer van Shaanxi Union. De Chinese club, die uitkomt in de tweede divisie, meldde de komst van de Nederlander op sociale media. Fraser is aangesteld door landgenoot Edwin Petersen, die technisch directeur is.
2 uur geledenCAGLIARI (ANP) - AC Milan heeft de koppositie in de Serie A overgenomen van stadgenoot Internazionale. De club van coach Massimiliano Allegri won het uitduel bij Cagliari op Sardinië met 1-0. Rafael Leão maakte in de 50e minuut het winnende doelpunt.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Arsenal-trainer Mikel Arteta wil met een landstitel een einde maken aan een historische vloek. Dat zei de Spanjaard vrijdag op een persconferentie in Londen. Arsenal heeft nog nooit de Premier League gewonnen nadat het op nieuwjaarsdag bovenaan had gestaan. De Londense club is na negentien duels koploper met 4 punten voorsprong op Manchester City.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is ondanks een ongeslagen reeks van zeven wedstrijden in de Premier League geen titelkandidaat. Dat zei coach Arne Slot van de regerend kampioen in aanloop naar de confrontatie tegen Fulham komende zondag. "Realistisch gezien staan Arsenal en Manchester City te ver van ons af op dit moment. We moeten daar niet naar kijken", aldus de Nederlandse trainer, die met zijn ploeg vierde staat, 12 punten achter koploper Arsenal en 8 punten minder dan nummer 2 Manchester City.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Niclas Füllkrug maakt het seizoen af bij AC Milan. De huidige nummer 2 van de Serie A huurt de Duitse spits van West Ham United en kan hem komende zomer definitief overnemen.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Alassane Pléa en Nick Olij gaan met PSV mee op trainingskamp naar Spanje. Beide spelers revalideren nog van een blessure, maar zijn door trainer Peter Bosz uitgenodigd.
13 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman staat voor een rentree bij Newcastle United. "Hij traint weer met de groep mee", vertelde trainer Eddie Howe op een persconferentie voor het competitieduel van zondag met Crystal Palace. "Hij kan weer een rol voor ons spelen."
15 uur geleden