Ajax met nagenoeg fitte selectie tegen Liverpool
LIVERPOOL (ANP) - Ajax-trainer Erik ten Hag verwacht dat hij dinsdag met een nagenoeg fitte selectie aan de uitwedstrijd tegen Liverpool kan beginnen. "We moeten nog trainen zo", zei hij. "Maar zoals het er nu uitziet, kan iedereen die mee is spelen."
Ten Hag verwacht dat hij alleen de al langer geblesseerde Mohammed Kudus moet missen op een leeg Anfield. Daley Blind lijkt hersteld van de pijntjes die hem zaterdag de uitwedstrijd tegen FC Emmen kostten. Ook Noussair Mazraoui en Ryan Gravenberch zijn weer fit. Zij lieten zich vervangen tegen Emmen."
Ten Hag wilde zijn basisploeg voor de vijfde groepswedstrijd niet prijsgeven. "Dat ziet iedereen dinsdag wel", zei hij. Grote vraag is of hij opnieuw met Lassina Traoré als spits start of voor een voorhoede bestaande uit Dusan Tadic, David Neres en Antony kiest
Ajax kan zich na een nederlaag bij Liverpool ook nog voor de achtste finales van de Champions League plaatsen. Een zege in de laatste groepswedstrijd tegen Atalanta volstaat altijd voor een plaats bij de laatste zestien. "We zullen de stand van de andere wedstrijd tussen Atalanta en Midtjylland goed in de gaten houden", zei Ten Hag. "Het kan zijn dat we moeten winnen van Liverpool om in de laatste wedstrijd tegen Atalanta voldoende te hebben aan een gelijkspel."
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
3 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
6 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
10 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
12 uur geleden