Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax met nagenoeg fitte selectie tegen FC Utrecht

Ajax met nagenoeg fitte selectie tegen FC Utrecht

AMSTERDAM (ANP) - Met een nagenoeg fitte selectie wil Ajax donderdagavond de voorlaatste hindernis naar het kampioenschap nemen. Als de koploper van de Eredivisie FC Utrecht verslaat in de Johan Cruijff ArenA, dan kan het zondag in het thuisduel met AZ de 35e landstitel veiligstellen.

Trainer Erik ten Hag beschikt over een nagenoeg fitte selectie in de aanloop naar het duel met zijn oude club uit de Domstad. Alleen de geblesseerde Daley Blind en André Onana (dopingschorsing) zijn er niet bij. "Met Daley gaat het goed", zei Ten Hag over de international die aan een enkel is geopereerd. "Al heb ik zelden een chirurg horen zeggen dat zijn operatie slecht is verlopen. Het is nog te vroeg om te zeggen of hij het EK nog kan halen. Met zijn blessure zal dat er denk ik om hangen."

Ten Hag benadrukt dat het duel met FC Utrecht geen tussendoortje is op weg naar de mogelijke kampioenswedstrijd van zondag tegen AZ, op de geboortedag van Johan Cruijff. "Want dan schieten we ons zelf in de voet", waarschuwde hij. "FC Utrecht heeft na de winterstop denk ik op Ajax en AZ na de meeste punten gehaald."

Ajax heeft de afgelopen dagen genoten van de winst van de KNVB-beker. "Vanwege corona was er zondagavond niemand die op ons wachtte", verwees Ten Hag naar de winst op Vitesse in de finale (2-1). "We zijn daardoor veel langer in de kleedkamer gebleven. We hebben het echt samen gevierd. Ik heb met genoegen zitten kijken hoe hechte groep we weer hebben. Het was jammer dat we met drie bussen terug naar Amsterdam moesten, vanwege coronaregels. Maar de blijdschap was enorm, ook maandag nog. De beker is een belangrijke prijs. Die wilden we winnen. "

Meer uit Voetbal

Marokko klimt naar achtste plek FIFA-ranglijst, Senegal twaalfde

ZÜRICH (ANP) - Marokko klimt naar plek acht in de maandag verschenen update van de wereldranglijst van voetbalbond FIFA. De verliezend finalist van de Afrika Cup is drie plekken gestegen en staat nu een plek lager dan het Nederlands elftal, dat zevende blijft. Senegal, dat Marokko zondag in een tumultueuze finale in Rabat versloeg, klimt naar plek twaalf.

3 minuten geleden
PEC Zwolle verlengt contract Mbayo en verhuurt hem aan Lavallois

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het contract van Dylan Mbayo verlengd en verhuurt hem voor de rest van het seizoen aan het Franse Stade Lavallois, dat uitkomt in de Ligue 2. Dat meldt de club maandag. Het contract van Mbayo loopt nu tot de zomer van 2027, met een optie tot de zomer van 2028.

23 minuten geleden
Marokkaan Díaz diepbedroefd na missen strafschop in finale

RABAT (ANP/AFP) - De Marokkaanse aanvaller Brahim Díaz is door het stof gegaan na het missen van een strafschop in de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. De aanvaller van Real Madrid had Marokko in blessuretijd naar de eerste titel in vijftig jaar kunnen schieten, maar de zege ging in de verlenging naar Senegal.

1 uur geleden
Manchester City neemt verdediger Guéhi over van Crystal Palace

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de Engelse verdediger Marc Guéhi overgenomen van Crystal Palace. De international heeft bij de ploeg van trainer Pep Guardiola een contract getekend tot medio 2031.

1 uur geleden
Marokkaanse voetbalbond klaagt Senegal aan bij CAF en FIFA

RABAT (ANP) - De Marokkaanse voetbalbond heeft een klacht neergelegd bij de Afrikaanse voetbalfederatie CAF en wereldvoetbalbond FIFA om een straf af te dwingen voor Senegal naar aanleiding van de gebeurtenissen in de slotfase van de finale van de Afrika Cup. De bond kondigde in een verklaring de "juridische stappen" aan.

1 uur geleden
Verdediger Baas terug bij Ajax voor uitwedstrijd tegen Villarreal

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim heeft dinsdag weer de beschikking over Youri Baas voor de uitwedstrijd in de Champions League tegen Villarreal. De 22-jarige verdediger miste de laatste twee wedstrijden van de Amsterdammers door een blessure.

3 uur geleden
Rode kaart FC Twente-middenvelder Zerrouki geseponeerd

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft zaterdag alsnog de beschikking over Ramiz Zerrouki voor het thuisduel met Excelsior. De rode kaart die de Algerijnse middenvelder zondag in de gewonnen wedstrijd bij Heracles Almelo kreeg, is geseponeerd. Dat meldt de club uit Enschede op X.

5 uur geleden