Ajax loot FK Vojvodina uit Servië in voorronde Europa League
NYON (ANP) - Ajax neemt het over ruim een maand in de tweede voorronde van de Europa League op tegen het Servische FK Vojvodina. De Amsterdammers spelen op 25 juli eerst thuis, een week later volgt de return.
Vojvodina is de Servische nummer 4 van afgelopen seizoen. De club verloor een maand geleden de bekerfinale van Rode Ster Belgrado, dat vorig seizoen meedeed aan de Champions League en ook weer landskampioen werd.
Ajax moet na de ontmoetingen met Vojvodina nog twee voorrondes doorstaan om het hoofdtoernooi te bereiken. Voor die rondes is nog niet geloot.
Trainingskamp
Ajax was veroordeeld tot de voorrondes van de Europa League door een matig vorig seizoen, waarin de club onder leiding van interim-trainer John van 't Schip als vijfde eindigde. Francesco Farioli is komend seizoen de trainer van de Amsterdammers.
Ajax gaat in voorbereiding op het begin van het seizoen van 15 tot en met 19 juli op trainingskamp op de Wageningse Berg. De Eredivisie begint in het weekend van 9, 10 en 11 augustus met voor Ajax een thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen.
Meer uit Voetbal
EMMEN/LEEUWARDEN (ANP) - ADO Den Haag heeft door de zege bij FC Emmen promotie naar de Eredivisie voor het grijpen. De ploeg van trainer Robin Peter won in Emmen met 1-0 door een vroege treffer van Daryl van Mieghem, maar is door de zege van Willem II bij Top Oss (1-3) deze speelronde nog niet zeker van promotie.
46 minuten geledenZWOLLE (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen PEC Zwolle en FC Groningen heeft geen winnaar opgeleverd. In Zwolle scoorden beide ploegen één keer: 1-1. Het duel eerder dit seizoen in Groningen eindigde ook al in 2-2.
56 minuten geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.
3 uur geledenPERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.
9 uur geleden