Ajax lijdt over afgelopen seizoen 24,3 miljoen euro verlies
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het seizoen 2021-2022 afgesloten met een verlies van 24,3 miljoen euro. De landskampioen presenteerde dinsdag de jaarcijfers. Het seizoen hiervoor (2020-2021) bedroeg het verlies van Ajax 8,1 miljoen euro.
Volgens de Amsterdamse club heeft de coronacrisis ook afgelopen seizoen een "forse impact" gehad op de financiële resultaten. Zo moesten de clubs uit het betaalde voetbal in de eerste seizoenshelft veel wedstrijden zonder publiek of met beperkte aantallen toeschouwers spelen. Ajax gaf vorig seizoen bovendien meer geld uit op de transfermarkt dan er binnenkwam. Dat alles bij elkaar leidde tot een verlies van bijna 25 miljoen euro.
Ajax verwacht dit seizoen wel zwarte cijfers te schrijven, vooral dankzij heel wat financiële klappers afgelopen zomer op de transfermarkt. Zo gingen Antony en Lisandro Martínez voor gezamenlijk zo'n 160 miljoen euro naar Manchester United. Ook de transfers van Sébastien Haller, Nicolás Tagliafico en Perr Schuurs vallen in het boekjaar 2022-2023. Ajax krijgt daarnaast weer tientallen miljoenen binnen vanwege de deelname aan de Champions League.
'Aantal grote transfers'
"Het was een veelbewogen jaar, in diverse opzichten", zegt financieel directeur Susan Lenderink in een toelichting op de jaarcijfers. "In sportief opzicht ging het goed en dat is voor ons als Ajax het belangrijkste. Maar financieel gezien was het geen goed jaar. Het verlies was fors groter dan het verlies van het vorige seizoen." Volgens Lenderink, wier contract eind vorig jaar werd verlengd tot de zomer van 2026, is dat echter geen reden tot zorg. "Zelfs na het verlies van afgelopen boekjaar hebben we nog steeds een stevig eigen vermogen. Daarnaast zijn de verwachtingen positief. We doen weer mee aan de Champions League en de transfermarkt is ontwaakt. Mede dankzij investeringen uit de Premier League hebben we afgelopen 'window' een aantal grote transfers weten te realiseren."
De financieel directeur haalde in haar terugblik op het afgelopen seizoen ook de affaire rond Marc Overmars aan. De directeur voetbalzaken stapte begin dit jaar op nadat bekend was geworden dat hij gedurende langere tijd grensoverschrijdend gedrag had vertoond richting vrouwelijke collega's. "Het jaar was veelbewogen vanwege corona, maar zeker ook door het grensoverschrijdend gedrag dat helaas heeft plaatsgevonden", aldus Lenderink. "Het scheppen van een veilig sport- en werkklimaat heeft absolute prioriteit bij ons als directieteam."
Meer uit Voetbal
FES (ANP) - Tunesië is er op de Afrika Cup in Marokko nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor de achtste finales. Het elftal van trainer Sami Trabelsi, in juni een van de drie tegenstanders van Oranje op het WK, verloor in Fes met 3-2 van Nigeria. De Nigerianen zijn dankzij de zege al wel zeker van een plaats bij de laatste zestien landen.
5 uur geledenPISA (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de derde achtereenvolgende keer een wedstrijd gewonnen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti was in de tweede helft te sterk voor Pisa: 0-2.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Aston Villa blijft in de Premier League bovenin meedoen. Het elftal van trainer Unai Emery won dankzij invaller Ollie Watkins bij Chelsea: 1-2. Voor Aston Villa betekende het de elfde achtereenvolgende zege, alle competities en toernooien meegerekend. Dat is een evenaring van het clubrecord uit 1914.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion met 2-1 gewonnen. De ploeg van trainer Mikel Arteta blijft koploper van de Premier League, met een voorsprong van 2 punten op Manchester City, dat eerder op zaterdag zegevierde bij Nottingham Forest (1-2).
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een moeizame zege op Wolverhampton Wanderers geboekt (2-1). Ryan Gravenberch maakte de openingstreffer voor de kampioen, op aangeven van Jeremie Frimpong. Florian Wirtz trof vlak voor rust doel voor de ploeg van trainer Arne Slot. Santiago Bueno maakte de wedstrijd in de tweede helft weer spannend.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Brighton & Hove Albion. De rechtsback is volgens trainer Mikel Arteta geblesseerd. De coach gaf vlak voor het duel geen details over de blessure van de international van het Nederlands elftal.
12 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Tijjani Reijnders heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Manchester City op Nottingham Forest (1-2). De middenvelder opende de score. Vervolgens maakte Omari Hutchinson gelijk en tekende Rayan Cherki voor de winnende treffer.
13 uur geleden