Ajax kan met weer fitte Timber tegen Benfica spelen
LISSABON (ANP) - Jurriën Timber is op tijd fit voor de uitwedstrijd van Ajax woensdagavond tegen Benfica in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit na zijn doelpunt tegen Willem II (0-1). "Maar hij is weer helemaal hersteld", zei trainer Erik ten Hag.
Ajax is voor velen favoriet om het tweeluik met de huidige nummer 3 van de Portugese competitie te winnen. "Maar daar kan ik niet zo veel mee", zei Ten Hag. "Benfica moet in eigen land vaak het spel maken. Nu kunnen ze zich op ons instellen. Daar zijn ze erg goed in. Ze kunnen heel snel omschakelen. We zullen daar heel attent op moeten zijn."
Ten Hag wilde zijn basisformatie voor de eerste confrontatie met Benfica in de achtste finales zoals gebruikelijk niet prijsgeven. Maar de verwachting is dat Steven Berghuis links op het middenveld opnieuw de voorkeur krijgt boven Ryan Gravenberch.
Blessure
Nicolás Taglifico keert terug in de selectie van Ajax, na een lichte blessure. Voor Brian Brobbey komt het duel in Lissabon nog te vroeg. "Hij ligt op schema", zei Ten Hag. "Maar het is nog te vroeg om een datum voor zijn rentree te noemen."
Zakaria Labyad, Maarten Stekelenburg en Sean Klaiber ontbreken wegens blessures al langer bij Ajax.
Vermoedelijke opstelling Ajax: Pasveer; Mazraoui, Timber, Martínez en Blind; Álvarez, Klaassen en Berghuis; Antony, Haller en Tadic.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.
14 minuten geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
22 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.
2 uur geledenCORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.
3 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.
4 uur geleden