Ajax kan met weer fitte Timber tegen Benfica spelen
LISSABON (ANP) - Jurriën Timber is op tijd fit voor de uitwedstrijd van Ajax woensdagavond tegen Benfica in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit na zijn doelpunt tegen Willem II (0-1). "Maar hij is weer helemaal hersteld", zei trainer Erik ten Hag.
Ajax is voor velen favoriet om het tweeluik met de huidige nummer 3 van de Portugese competitie te winnen. "Maar daar kan ik niet zo veel mee", zei Ten Hag. "Benfica moet in eigen land vaak het spel maken. Nu kunnen ze zich op ons instellen. Daar zijn ze erg goed in. Ze kunnen heel snel omschakelen. We zullen daar heel attent op moeten zijn."
Ten Hag wilde zijn basisformatie voor de eerste confrontatie met Benfica in de achtste finales zoals gebruikelijk niet prijsgeven. Maar de verwachting is dat Steven Berghuis links op het middenveld opnieuw de voorkeur krijgt boven Ryan Gravenberch.
Blessure
Nicolás Taglifico keert terug in de selectie van Ajax, na een lichte blessure. Voor Brian Brobbey komt het duel in Lissabon nog te vroeg. "Hij ligt op schema", zei Ten Hag. "Maar het is nog te vroeg om een datum voor zijn rentree te noemen."
Zakaria Labyad, Maarten Stekelenburg en Sean Klaiber ontbreken wegens blessures al langer bij Ajax.
Vermoedelijke opstelling Ajax: Pasveer; Mazraoui, Timber, Martínez en Blind; Álvarez, Klaassen en Berghuis; Antony, Haller en Tadic.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - Kenneth Taylor heeft in zijn eerste thuiswedstrijd voor Lazio een forse nederlaag geleden. De van Ajax overgenomen voetballer verloor in het Stadio Olimpico in Rome met 3-0 van Como.
4 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim denkt dat het een open wedstrijd wordt uit tegen Villarreal in de Champions League. "Het wordt een interessante wedstrijd van twee teams die uitspreken dat ze voor de winst gaan en heel graag willen winnen", aldus de coach op de persconferentie een dag voor het duel in Spanje.
6 uur geledenZÜRICH (ANP) - Marokko klimt naar plek acht in de maandag verschenen update van de wereldranglijst van voetbalbond FIFA. De verliezend finalist van de Afrika Cup is drie plekken gestegen en staat nu een plek lager dan het Nederlands elftal, dat zevende blijft. Senegal, dat Marokko zondag in een tumultueuze finale in Rabat versloeg, klimt naar plek twaalf.
8 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het contract van Dylan Mbayo verlengd en verhuurt hem voor de rest van het seizoen aan het Franse Stade Lavallois, dat uitkomt in de Ligue 2. Dat meldt de club maandag. Het contract van Mbayo loopt nu tot de zomer van 2027, met een optie tot de zomer van 2028.
8 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - De Marokkaanse aanvaller Brahim Díaz is door het stof gegaan na het missen van een strafschop in de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. De aanvaller van Real Madrid had Marokko in blessuretijd naar de eerste titel in vijftig jaar kunnen schieten, maar de zege ging in de verlenging naar Senegal.
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de Engelse verdediger Marc Guéhi overgenomen van Crystal Palace. De international heeft bij de ploeg van trainer Pep Guardiola een contract getekend tot medio 2031.
9 uur geledenRABAT (ANP) - De Marokkaanse voetbalbond heeft een klacht neergelegd bij de Afrikaanse voetbalfederatie CAF en wereldvoetbalbond FIFA om een straf af te dwingen voor Senegal naar aanleiding van de gebeurtenissen in de slotfase van de finale van de Afrika Cup. De bond kondigde in een verklaring de "juridische stappen" aan.
10 uur geleden