Ajax kan met weer fitte Timber tegen Benfica spelen
LISSABON (ANP) - Jurriën Timber is op tijd fit voor de uitwedstrijd van Ajax woensdagavond tegen Benfica in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit na zijn doelpunt tegen Willem II (0-1). "Maar hij is weer helemaal hersteld", zei trainer Erik ten Hag.
Ajax is voor velen favoriet om het tweeluik met de huidige nummer 3 van de Portugese competitie te winnen. "Maar daar kan ik niet zo veel mee", zei Ten Hag. "Benfica moet in eigen land vaak het spel maken. Nu kunnen ze zich op ons instellen. Daar zijn ze erg goed in. Ze kunnen heel snel omschakelen. We zullen daar heel attent op moeten zijn."
Ten Hag wilde zijn basisformatie voor de eerste confrontatie met Benfica in de achtste finales zoals gebruikelijk niet prijsgeven. Maar de verwachting is dat Steven Berghuis links op het middenveld opnieuw de voorkeur krijgt boven Ryan Gravenberch.
Blessure
Nicolás Taglifico keert terug in de selectie van Ajax, na een lichte blessure. Voor Brian Brobbey komt het duel in Lissabon nog te vroeg. "Hij ligt op schema", zei Ten Hag. "Maar het is nog te vroeg om een datum voor zijn rentree te noemen."
Zakaria Labyad, Maarten Stekelenburg en Sean Klaiber ontbreken wegens blessures al langer bij Ajax.
Vermoedelijke opstelling Ajax: Pasveer; Mazraoui, Timber, Martínez en Blind; Álvarez, Klaassen en Berghuis; Antony, Haller en Tadic.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De KNVB gaat PEC Zwolle helpen bij het identificeren van supporters die tijdens de zogenoemde IJsselderby van afgelopen zondag met verboden gezichtsbedekkende kleding en vuurwerk voor problemen zorgden. Dat bevestigt een woordvoerder van de KNVB.
3 uur geledenZEIST (ANP) - De aanklager betaald voetbal van de KNVB heeft besloten geen straf op te leggen aan Dean James in de veelbesproken paspoortkwestie. De aanklager deed onderzoek naar de speelgerechtigheid van de speler van Go Ahead Eagles na een klacht van NAC Breda.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Bayern München heeft in de uitwedstrijd tegen Real Madrid een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van de Champions League. De kampioen van Duitsland zegevierde met 2-1 in stadion Bernabéu door doelpunten van Luis Díaz en Harry Kane. Vervolgens maakte Kylian Mbappé het duel weer spannend. Volgende week woensdag is de return van de kwartfinale in de hoofdstad van Beieren.
16 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Mircea Lucescu is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Roemeense voetbalbond. Hij werd anderhalve week geleden als bondscoach met Roemenië uitgeschakeld door Turkije in de play-offs voor het WK van komend seizoen in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
19 uur geledenPARIJS (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Liverpool in staat is om de hele wedstrijd goed te spelen tegen Paris Saint-Germain. "Want alleen dan hebben we een kans", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van woensdag in de kwartfinale van de Champions League.
19 uur geledenZURICH (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA is een tuchtprocedure gestart tegen de Spaanse voetbalbond vanwege racistische liederen die tijdens de vriendschappelijke oefeninterland tussen Spanje en Egypte vorige week te horen waren. Fans van de thuisploeg zongen in het stadion van Espanyol in Barcelona islamofobe spreekkoren. Ze schreeuwden onder meer: "wie niet springt, is moslim".
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Onder luid gejuich en applaus zijn de spelers en staf van PSV onthaald in het Philips Stadion in Eindhoven. De spelers, staf en trainer Peter Bosz kwamen op het podium, waar ze de kampioensschaal hebben ontvangen. Daarna maakte de selectie een ereronde door het stadion.
23 uur geleden