Ajax kan aanvaller Bergwijn mogelijk toch nog verkopen
AMSTERDAM (ANP) - Steven Bergwijn vertrekt mogelijk toch nog bij Ajax. Al-Ittihad uit Saudi-Arabië heeft zich vlak voor het sluiten van de transfermarkt in Amsterdam gemeld.
Het is onduidelijk of Ajax wil meewerken aan een vertrek van de aanvoerder van vorig seizoen. De club heeft nog maar tot 23.59 uur de tijd om een vervanger voor Bergwijn aan te trekken. Ajax verhuurde afgelopen week met Carlos Forbs een linksbuiten aan Wolverhampton Wanderers. Mika Godts is een andere speler die links in de aanval kan spelen.
Volgens de Italiaanse transferexpert Fabrizio Romano heeft Ajax Kamaldeen Sulemana op het oog als opvolger van Bergwijn. De 22-jarige Ghanees stond twee jaar geleden ook al in de belangstelling van de nummer 5 van vorig seizoen in de Eredivisie, maar hij koos toen voor Stade Rennes. Zijn huidige club Southampton betaalde vorig seizoen 25 miljoen euro voor hem.
Benzema
Ajax nam Bergwijn twee jaar geleden voor ruim 31 miljoen euro over van Tottenham Hotspur. Volgens De Telegraaf wil Al-Ittihad 22 miljoen euro betalen voor de 26-jarige aanvaller. Dat bedrag zou door bonussen nog met 2 miljoen euro kunnen oplopen. Bij het kapitaalkrachtige Al-Ittihad staan topspelers als Karim Benzema en N'Golo Kanté onder contract.
Het nieuws over Bergwijn volgt een paar uur nadat technisch directeur Alex Kroes aan meerdere media had verteld dat hij ontevreden is over de transferperiode van Ajax. Hij wilde voor 100 miljoen euro aan spelers verkopen. "Maar dat is zeker niet gelukt", vertelde hij. "Je hebt ook met mensen te maken. Soms kun je ze wel verkopen, maar zegt de speler zelf: ik blijf nog even. Ik heb lang volgehouden om spelers niet te verhuren omdat ik ze wilde verkopen. Maar dat is niet gelukt. Ik heb bakzeil gehaald."
Weghorst
Ajax haalde ongeveer 35 miljoen euro op met de verkoop van Georges Mikautadze, Francisco Conceição, Gerónimo Rulli, Jorge Sánchez, Silvano Vos en Naci Ünüvar. De Amsterdammers verhuren dit seizoen Forbs, Borna Sosa en Jakov Medic. Voor de overbodige Benjamin Tahirovic en Owen Wijndal is nog geen club gevonden. Trainer Francesco Farioli zag Wout Weghorst, Bertrand Traoré en de gehuurde Daniele Rugani naar de hoofdstad komen.
Bergwijn is een grootverdiener in de selectie van Ajax, dat dit seizoen wil bezuinigen. De club uit de hoofdstad schatte eerder de transfersom voor Bergwijn op ongeveer 25 miljoen euro.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse sterspeler Kylian Mbappé is volledig hersteld van zijn knieblessure. Dat zei de 27-jarige aanvaller van Real Madrid in aanloop naar de komende oefeninterlands tegen Brazilië en Colombia in de Verenigde Staten.
28 minuten geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay meldt zich toch niet op het trainingskamp van het Nederlands elftal voor de oefenduels met Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart). Dat meldde de KNVB in een persbericht. Een paar uur eerder had zijn Braziliaanse club Corinthians nog verklaard dat hij zich door de medische staf van Oranje zou laten behandelen aan een verrekt spiertje in zijn dijbeen.
35 minuten geledenZEIST (ANP) - Noa Lang mist vrijdag het oefenduel van het Nederlands elftal tegen Noorwegen. Dat meldt zijn club Galatasaray in een verklaring. Mogelijk is de vleugelaanvaller volgende week dinsdag wel inzetbaar voor de vriendschappelijke interland tegen Ecuador.
14 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal brengen vrijdag tijdens de oefeninterland tegen Noorwegen een eerbetoon aan Johan Cruijff. Ze zijn volgens de KNVB van plan om in de veertiende minuut te gaan staan. Vervolgens is het de bedoeling dat er een groot applaus klinkt in de Johan Cruijff ArenA.
16 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman is succesvol geopereerd aan een blessure in zijn gezicht. Dat meldt zijn club Newcastle United maandag. De Nederlandse verdediger werd zondag tijdens de wedstrijd tegen Sunderland gewisseld vanwege het protocol voor hoofdblessures. De club verwacht dat Botman "de laatste weken van het seizoen" weer beschikbaar is.
16 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent niet op Memphis Depay voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. "Hij heeft een scan laten maken en daar is de uitslag nog niet van bekend", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar het ziet er niet goed uit. Als hij toch beschikbaar is, dan vliegt hij later onze kant op."
17 uur geledenSEVILLA (ANP) - Sevilla heeft afscheid genomen van trainer Matías Almeyda. De Spaanse club, zevenvoudig winnaar van de Europa League, staat na de 2-0-thuisnederlaag tegen Valencia van afgelopen zaterdag op de vijftiende plaats in La Liga met 31 punten. Dat zijn er slechts 3 meer dan Mallorca dat op een degradatieplek staat.
18 uur geleden