Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax houdt dankzij Gorter punt over aan Europees duel in Athene

Ajax houdt dankzij Gorter punt over aan Europees duel in Athene

ATHENE (ANP) - Ajax heeft ook zijn tweede wedstrijd in de Europa League afgesloten met een gelijkspel. Na de 3-3 tegen Olympique Marseille werd het in groep B dit keer 1-1 tegen AEK Athene.

Voor trainer Maurice Steijn is het niet het gewenste resultaat, na een zeer matige start in de Eredivisie met 5 punten uit vijf wedstrijden. Zondag wacht de Amsterdammers, momenteel vijftiende in de Nederlandse competitie, een thuiswedstrijd tegen AZ. De laatste overwinning dateert alweer van 24 augustus. Toen werd in Bulgarije Loedogorets met 4-1 aan de kant gezet.

In de beginfase van de eerste helft in Athene zorgde de thuisploeg voor enig gevaar, maar een knal van onder anderen voormalig PSV'er Nordin Amrabat ging via het lichaam van Benjamin Tahirovic over het doel van keeper Jay Gorter.

Kansen voor Ajax

Ajax kreeg vervolgens de betere kansen. Carlos Forbs pikte na 12 minuten de bal op na een ingooi en had na een geslaagde dribbel eigenlijk moeten scoren. Doelman Cican Stanković had echter een antwoord in huis op de inzet van de 19-jarige aanvaller.

Nadat Steven Bergwijn, na een prima loopactie van Brian Brobbey, in de zestien werd gevloerd door Orbelin Pineda ging de bal op de stip. Bergwijn zelf benutte de toegekende penalty, al werd hij flink gehinderd door groen laserlicht vanuit het publiek, gericht op zijn gezicht.

AEK steeds sterker

AEK Athene was dicht bij de gelijkmaker via Mijat Gacinovic (redding Gorter) en Djibril Sidibe (rebound over), maar Ajax ontsnapte. Steven Berghuis stuitte aan de andere kant op Stanković.

Gaandeweg de tweede helft werd de thuisploeg steeds sterker. Dat resulteerde eerst in een kans voor Gacinovic. De Servische middenvelder zag zijn inzet in de korte hoek gekeerd worden door Gorter.

Late gelijkmaker

De doelman van Ajax moest een kwartier voor tijd het antwoord schuldig blijven op een kopbal van Domagoj Vida, na een voorzet vanaf rechts van Amrabat. Ajax wankelde, maar bleef uiteindelijk overeind. Dat had het vooral te danken aan Gorter, die vlak voor tijd invaller Jens Jønsson van scoren afhield. Even daarvoor knalde Kenneth Taylor nog op de vuisten van Stanković.

Over drie weken volgt voor de Amsterdammers, die eerder met 3-3 gelijkspeelden tegen Olympique Marseille, een ontmoeting in Engeland met Brighton & Hove Albion.

Meer uit Voetbal

Bij Ajax mislukte Forbs voor het eerst opgeroepen voor Portugal

LISSABON (ANP) - Carlos Forbs is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Portugal. De oud-speler van Ajax mag zich melden voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Armenië.

56 minuten geleden
Voetbalsters oefenen tegen Portugal en Zuid-Korea

ZEIST (ANP) - De Nederlandse voetbalsters oefenen dit jaar nog tegen Portugal en Zuid-Korea. Dat zijn de laatste duels voor Oranje voor het kwalificatietoernooi voor het WK van 2027 in Brazilië, dat in maart van start gaat.

1 uur geleden
PSV met bijna fitte selectie richting topper tegen AZ

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV heeft zondag de beschikking over een bijna fitte selectie voor de topwedstrijd bij AZ. De Eindhovenaren missen alleen de langdurig geblesseerde aanvallers Ruben van Bommel en Alassane Pléa. Dat zei de coach vrijdag.

1 uur geleden
Sliti, Ouaissa, Oufkir en Haen debuteren in selectie Jong Oranje

ZEIST (ANP) - Aymen Sliti (Feyenoord), Sami Ouaissa (NEC), Ayoub Oufkir (Sparta Rotterdam) en Devin Haen (Willem II) debuteren in de selectie van Jong Oranje. Michael Reiziger heeft het viertal opgenomen in zijn spelersgroep voor de komende duels in de EK-kwalificatie met Jong Slovenië en Jong Israël.

1 uur geleden
Feyenoord betreurt ongeregeldheden met fans in Stuttgart

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord betreurt de ongeregeldheden met fans tijdens de uitwedstrijd van donderdag tegen VfB Stuttgart in de Europa League. De Duitse politie arresteerde zestien supporters van de club uit Rotterdam.

3 uur geleden
Bondscoach Koeman haalt Feyenoorder Valente bij Oranje

ZEIST (ANP) - Luciano Valente is voor het eerst opgenomen in de selectie van het Nederlands elftal. Bondscoach Ronald Koeman heeft de 22-jarige middenvelder van Feyenoord opgeroepen voor de duels met Polen en Litouwen in het kwalificatietoernooi voor het WK komende zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.

3 uur geleden
16 Feyenoord-supporters aangehouden in Stuttgart na vernielingen

STUTTGART (ANP/DPA) - Zestien Feyenoord-supporters zijn donderdagavond in Stuttgart aangehouden wegens vernieling en het afsteken van vuurwerk na de Europa League-wedstrijd tegen VfB Stuttgart. Dat maakte de politie bekend. Stuttgart won de wedstrijd met 2-0.

9 uur geleden