Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax hoopt in Rome op een uitwedstrijd als tegen Real Madrid

Ajax hoopt in Rome op een uitwedstrijd als tegen Real Madrid

ROME (ANP) - Met de uitwedstrijd van twee jaar geleden tegen Real Madrid als groot voorbeeld trapt Ajax donderdagavond af voor het beslissende uitduel met AS Roma in de kwartfinale van de Europa League. De Amsterdammers beginnen met een achterstand van 1-2 aan de laatste hindernis op weg naar de derde Europese halve finale in de laatste vijf seizoenen. Net als twee jaar geleden in Estadio Santiago Bernabéu van de Spaanse hoofdstad, toen de club uit Amsterdam stuntte met uitzege van 1-4 op de titelverdediger van dat moment in de Champions League.

AS Roma is niet zo goed als Real Madrid twee jaar geleden, maar Ajax is ook weer een ploeg in opbouw na het vertrek van dragende spelers als Matthijs de Ligt, Frenkie de Jong, Hakim Ziyech en Donny van de Beek. "We staan weer op de Europese kaart, maar willen volgend seizoen weer wedijveren met de beste ploegen", zei Ten Hag. "We speelden bovendien vorige week thuis tegen Roma buitengewoon goed. Het moet alleen effectiever."

Ajax komt de afgelopen seizoenen tijdens uitwedstrijden tot de beste prestaties in Europa. Zonder Sébastien Haller (niet speelgerechtigd), André Onana (dopingschorsing) en de geblesseerde Daley Blind en Noussair Mazraoui en de geschorste Devyne Rensch ziet Ten Hag kansen op een goede afloop van het tweeluik met AS Roma.

Voorhoede

Het lijkt er op dat de coach van Ajax vasthoudt aan zijn voorhoede van vorige week tegen de Italianen, met Dusan Tadic als spits en David Neres en Antony op de flanken. "We hebben toen voldoende kansen gecreëerd", zei Ten Hag die Brian Brobbey nog achter de hand heeft als er in de tweede helft nog iets geforceerd moet worden.

Doelman Maarten Stekelenburg is weer fit, net als Perr Schuurs. Ten Hag moet wel een vervanger aanwijzen voor de geschorste Rensch. "We hebben Sean Klaiber en Jurriën Timber kan naar rechts zodat Schuurs centraal kan spelen", zei de coach van Ajax. "Schuurs is fit, maar ik wil hem nog wel even goed op de training zien."

AS Roma kan weer een beroep doen van de van een blessure herstelde Henrikh Mkhitaryan. Rick Karsdorp keert terug van een schorsing. "Dit wordt misschien wel onze belangrijkste wedstrijd van dit seizoen", zei trainer Paulo Fonseca die zich met zijn ploeg via winst van de Europa League voor de Champions League van komend seizoen wil kwalificeren.

Meer uit Voetbal

Emegha maakt volgens bondscoach Koeman weinig kans op WK

HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.

12 uur geleden
Real Madrid stelt met zege bij Espanyol titel Barcelona uit

BARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.

12 uur geleden
Dumfries en De Vrij opnieuw kampioen met Internazionale

MILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.

12 uur geleden
Tottenham Hotspur door zege boven degradatiestreep

BIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.

13 uur geleden
PSV Vrouwen op weg naar eerste landstitel

AMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.

16 uur geleden
FC Twente ziet AZ in blessuretijd nog langszij komen

ALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.

16 uur geleden
Sparta blijft steken op gelijkspel tegen Go Ahead Eagles

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.

16 uur geleden