Ajax hoopt in Rome op een uitwedstrijd als tegen Real Madrid
ROME (ANP) - Met de uitwedstrijd van twee jaar geleden tegen Real Madrid als groot voorbeeld trapt Ajax donderdagavond af voor het beslissende uitduel met AS Roma in de kwartfinale van de Europa League. De Amsterdammers beginnen met een achterstand van 1-2 aan de laatste hindernis op weg naar de derde Europese halve finale in de laatste vijf seizoenen. Net als twee jaar geleden in Estadio Santiago Bernabéu van de Spaanse hoofdstad, toen de club uit Amsterdam stuntte met uitzege van 1-4 op de titelverdediger van dat moment in de Champions League.
AS Roma is niet zo goed als Real Madrid twee jaar geleden, maar Ajax is ook weer een ploeg in opbouw na het vertrek van dragende spelers als Matthijs de Ligt, Frenkie de Jong, Hakim Ziyech en Donny van de Beek. "We staan weer op de Europese kaart, maar willen volgend seizoen weer wedijveren met de beste ploegen", zei Ten Hag. "We speelden bovendien vorige week thuis tegen Roma buitengewoon goed. Het moet alleen effectiever."
Ajax komt de afgelopen seizoenen tijdens uitwedstrijden tot de beste prestaties in Europa. Zonder Sébastien Haller (niet speelgerechtigd), André Onana (dopingschorsing) en de geblesseerde Daley Blind en Noussair Mazraoui en de geschorste Devyne Rensch ziet Ten Hag kansen op een goede afloop van het tweeluik met AS Roma.
Voorhoede
Het lijkt er op dat de coach van Ajax vasthoudt aan zijn voorhoede van vorige week tegen de Italianen, met Dusan Tadic als spits en David Neres en Antony op de flanken. "We hebben toen voldoende kansen gecreëerd", zei Ten Hag die Brian Brobbey nog achter de hand heeft als er in de tweede helft nog iets geforceerd moet worden.
Doelman Maarten Stekelenburg is weer fit, net als Perr Schuurs. Ten Hag moet wel een vervanger aanwijzen voor de geschorste Rensch. "We hebben Sean Klaiber en Jurriën Timber kan naar rechts zodat Schuurs centraal kan spelen", zei de coach van Ajax. "Schuurs is fit, maar ik wil hem nog wel even goed op de training zien."
AS Roma kan weer een beroep doen van de van een blessure herstelde Henrikh Mkhitaryan. Rick Karsdorp keert terug van een schorsing. "Dit wordt misschien wel onze belangrijkste wedstrijd van dit seizoen", zei trainer Paulo Fonseca die zich met zijn ploeg via winst van de Europa League voor de Champions League van komend seizoen wil kwalificeren.
Meer uit Voetbal
TURIJN (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de tweede keer op rij een ruime zege behaald. Zes dagen na de zege van 3-0 bij Sassuolo versloeg het elftal van coach Luciano Spalletti Cremonese met 5-0.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is in de FA Cup doorgedrongen tot de vierde ronde. Het elftal van trainer Arne Slot won in eigen stadion met 4-1 van Barnsley, dat in Engeland uitkomt op het derde niveau.
10 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman heeft op zijn verjaardag bijgetekend tot 2030 bij Newcastle United. De 26-jarige Nederlandse verdediger speelt sinds 2022 voor de Engelse voetbalclub, nadat hij voor 37 miljoen euro was overgekomen van het Franse Lille. Zijn vorige contract liep tot 2027.
12 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft zich versterkt met João Cancelo. De koploper uit de Spaanse voetbalcompetitie neemt de 31-jarige Portugese vleugelverdediger op huurbasis over van de Saudische club Al-Hilal. Cancelo wordt dinsdag gepresenteerd, meldt FC Barcelona.
12 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Xabi Alonso is niet langer trainer van Real Madrid. De Spaanse topclub meldt dat de voormalige middenvelder de club "in onderling overleg" verlaat.
14 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Ramiz Zerrouki maakt dinsdag weer deel uit van de selectie van FC Twente, dat in de achtste finales van de KNVB-beker op bezoek gaat bij FC Utrecht. De middenvelder werd zaterdag met Algerije uitgeschakeld op de Afrika Cup.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Fred Grim maakt het seizoen af als hoofdtrainer van Ajax. De interim-coach en de directie van de club hebben dat met elkaar afgesproken, zo weten bronnen bij de club uit de hoofdstad.
14 uur geleden