Ajax hoopt in Rome op een uitwedstrijd als tegen Real Madrid
ROME (ANP) - Met de uitwedstrijd van twee jaar geleden tegen Real Madrid als groot voorbeeld trapt Ajax donderdagavond af voor het beslissende uitduel met AS Roma in de kwartfinale van de Europa League. De Amsterdammers beginnen met een achterstand van 1-2 aan de laatste hindernis op weg naar de derde Europese halve finale in de laatste vijf seizoenen. Net als twee jaar geleden in Estadio Santiago Bernabéu van de Spaanse hoofdstad, toen de club uit Amsterdam stuntte met uitzege van 1-4 op de titelverdediger van dat moment in de Champions League.
AS Roma is niet zo goed als Real Madrid twee jaar geleden, maar Ajax is ook weer een ploeg in opbouw na het vertrek van dragende spelers als Matthijs de Ligt, Frenkie de Jong, Hakim Ziyech en Donny van de Beek. "We staan weer op de Europese kaart, maar willen volgend seizoen weer wedijveren met de beste ploegen", zei Ten Hag. "We speelden bovendien vorige week thuis tegen Roma buitengewoon goed. Het moet alleen effectiever."
Ajax komt de afgelopen seizoenen tijdens uitwedstrijden tot de beste prestaties in Europa. Zonder Sébastien Haller (niet speelgerechtigd), André Onana (dopingschorsing) en de geblesseerde Daley Blind en Noussair Mazraoui en de geschorste Devyne Rensch ziet Ten Hag kansen op een goede afloop van het tweeluik met AS Roma.
Voorhoede
Het lijkt er op dat de coach van Ajax vasthoudt aan zijn voorhoede van vorige week tegen de Italianen, met Dusan Tadic als spits en David Neres en Antony op de flanken. "We hebben toen voldoende kansen gecreëerd", zei Ten Hag die Brian Brobbey nog achter de hand heeft als er in de tweede helft nog iets geforceerd moet worden.
Doelman Maarten Stekelenburg is weer fit, net als Perr Schuurs. Ten Hag moet wel een vervanger aanwijzen voor de geschorste Rensch. "We hebben Sean Klaiber en Jurriën Timber kan naar rechts zodat Schuurs centraal kan spelen", zei de coach van Ajax. "Schuurs is fit, maar ik wil hem nog wel even goed op de training zien."
AS Roma kan weer een beroep doen van de van een blessure herstelde Henrikh Mkhitaryan. Rick Karsdorp keert terug van een schorsing. "Dit wordt misschien wel onze belangrijkste wedstrijd van dit seizoen", zei trainer Paulo Fonseca die zich met zijn ploeg via winst van de Europa League voor de Champions League van komend seizoen wil kwalificeren.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.
34 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft diep in blessuretijd van het uitduel met NEC een voorsprong uit handen gegeven. Invaller Danilo maakte in de 97e minuut de gelijkmaker tegen zijn oude club (1-1).
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is zo goed als zeker van een vervolg in de Eredivisie. Het elftal van coach Henry van der Vegt speelde zondag in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Excelsior. PEC Zwolle staat na dertig wedstrijden met 34 punten op de dertiende plaats. Excelsior is de nummer 16 van de Eredivisie met 7 punten minder dan PEC Zwolle. Er staan nog vier speelronden op het programma.
2 uur geledenDORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.
4 uur geledenSITTARD (ANP) - NAC Breda heeft zondag onderin de Eredivisie een nederlaag bij Fortuna Sittard ternauwernood voorkomen. Invaller Mohamed Nassoh schoot in de blessuretijd van de tweede helft van grote afstand raak: 1-1. Fortuna was na een klein uur spelen op voorsprong gekomen dankzij Kristoffer Peterson.
4 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keert niet terug als international. Dat heeft de onlangs 40-jarige doelman van Bayern München gezegd in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Real Madrid in de kwartfinale van de Champions League.
8 uur geleden