Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax hoopt dat het zondag na duel met AZ feest mag vieren

Ajax hoopt dat het zondag na duel met AZ feest mag vieren

AMSTERDAM (ANP) - Ajax hoopt dat het zondag na een thuiszege op AZ de 35e landstitel mag vieren. De club is daarvoor wel afhankelijk geworden van PSV, dat dan niet mag winnen van FC Groningen.

Als PSV zaterdag in het eigen Philips-stadion wel afrekent met FC Groningen, dan is Ajax zondag na winst op AZ alleen officieus kampioen. In dat geval heeft Ajax een voorsprong van 12 punten op de concurrent uit Eindhoven, met nog vier competitieduels te spelen. In theorie kan PSV de koploper uit Amsterdam dan nog op doelsaldo verslaan. Maar Ajax heeft op dit moment een positief doelsaldo van 66 treffers en PSV staat slechts 34 doelpunten in de plus.

"Komende zondag kampioen worden, blijft het mooiste scenario voor nu", beseft Davy Klaassen. "Eindelijk zijn er weer supporters welkom in de Johan Cruijff ArenA, al zijn het er nog maar 7500. Het liefst willen we zondag al feest met ze vieren. Maar dat kan dus alleen als PSV zaterdag niet wint. Dit maakt ons gelijkspel van donderdag tegen FC Utrecht alleen maar extra zuur. Voor die wedstrijd vertelden we nog tegen elkaar hoe mooi het zondag kon worden als we Utrecht zouden verslaan", aldus de middenvelder die volgende week zondag met Ajax een thuiswedstrijd tegen FC Emmen speelt. Een week later is Feyenoord de tegenstander in De Kuip.

Ajax lijkt geen nieuwe blessures te hebben opgelopen in het duel met FC Utrecht. Trainer Erik ten Hag moet waarschijnlijk alleen de geblesseerde Daley Blind en André Onana (dopingschorsing) tegen AZ missen. De bezoekers uit Alkmaar zijn met PSV in gevecht om de tweede plaats die aan het einde van het seizoen een plaats in de voorronden van de Champions League oplevert. Ajax versloeg AZ dit seizoen in Alkmaar in de competitie (0-3) en KNVB-beker (0-1).

Meer uit Voetbal

Duits talent Karl (18) loopt spierscheuring op en mist WK

CHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.

53 minuten geleden
Kluivert ziet WK-droom na 'beetje gekke carrière' alsnog uitkomen

NEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.

2 uur geleden
Wiegman met Engeland hard onderuit bij Spanje in WK-kwalificatie

PALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.

8 uur geleden
Verlies tegen Ierland 'komt hard aan' bij bondscoach Veurink

CORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.

10 uur geleden
Directe WK-kwalificatie ver weg voor Oranjevrouwen na nederlaag

CORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.

11 uur geleden
Franse voetbalsters kloppen Polen in WK-kwalificatiepoule Oranje

GDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.

13 uur geleden
Oranje traint in Amerikaanse hitte

ORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.

14 uur geleden