Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax hoopt dat het zondag na duel met AZ feest mag vieren

Ajax hoopt dat het zondag na duel met AZ feest mag vieren

AMSTERDAM (ANP) - Ajax hoopt dat het zondag na een thuiszege op AZ de 35e landstitel mag vieren. De club is daarvoor wel afhankelijk geworden van PSV, dat dan niet mag winnen van FC Groningen.

Als PSV zaterdag in het eigen Philips-stadion wel afrekent met FC Groningen, dan is Ajax zondag na winst op AZ alleen officieus kampioen. In dat geval heeft Ajax een voorsprong van 12 punten op de concurrent uit Eindhoven, met nog vier competitieduels te spelen. In theorie kan PSV de koploper uit Amsterdam dan nog op doelsaldo verslaan. Maar Ajax heeft op dit moment een positief doelsaldo van 66 treffers en PSV staat slechts 34 doelpunten in de plus.

"Komende zondag kampioen worden, blijft het mooiste scenario voor nu", beseft Davy Klaassen. "Eindelijk zijn er weer supporters welkom in de Johan Cruijff ArenA, al zijn het er nog maar 7500. Het liefst willen we zondag al feest met ze vieren. Maar dat kan dus alleen als PSV zaterdag niet wint. Dit maakt ons gelijkspel van donderdag tegen FC Utrecht alleen maar extra zuur. Voor die wedstrijd vertelden we nog tegen elkaar hoe mooi het zondag kon worden als we Utrecht zouden verslaan", aldus de middenvelder die volgende week zondag met Ajax een thuiswedstrijd tegen FC Emmen speelt. Een week later is Feyenoord de tegenstander in De Kuip.

Ajax lijkt geen nieuwe blessures te hebben opgelopen in het duel met FC Utrecht. Trainer Erik ten Hag moet waarschijnlijk alleen de geblesseerde Daley Blind en André Onana (dopingschorsing) tegen AZ missen. De bezoekers uit Alkmaar zijn met PSV in gevecht om de tweede plaats die aan het einde van het seizoen een plaats in de voorronden van de Champions League oplevert. Ajax versloeg AZ dit seizoen in Alkmaar in de competitie (0-3) en KNVB-beker (0-1).

Meer uit Voetbal

Voetbalsters Ajax veel te sterk voor FC Utrecht: 8-0

AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.

1 uur geleden
Sparta stijgt na winst tegen NAC naar negende plaats

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is door een thuisoverwinning tegen NAC Breda naar de negende plaats van de Eredivisie geklommen. De Rotterdammers wonnen op Het Kasteel met 1-0 door een doelpunt van Shunsuke Mito. Sparta heeft na vijftien wedstrijden 20 punten. NAC staat zeventiende met 12 punten.

1 uur geleden
Trainer Kruys verlengt contract bij FC Volendam tot medio 2028

VOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.

2 uur geleden
NEC na winst bij FC Volendam op derde plaats Eredivisie

VOLENDAM (ANP) - NEC staat na vijftien speelronden op de derde plaats van de Eredivisie. Het elftal van coach Dick Schreuder won zondag bij FC Volendam: 2-3. NEC heeft na vijftien wedstrijden 27 punten en houdt Ajax 1 punt en AZ 2 punten achter zich. FC Volendam is vijftiende met 14 punten.

3 uur geleden
AZ verspeelt in Eredivisie ook punten tegen Go Ahead Eagles

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie opnieuw punten laten liggen. Na achtereenvolgende nederlagen tegen PSV (1-5), sc Heerenveen (3-1) en FC Twente (1-0), wist het elftal van trainer Maarten Martens voor eigen publiek ook niet te winnen van Go Ahead Eagles: 2-2. AZ won woensdag in de tweede ronde van de KNVB-beker wel van PEC Zwolle: 1-3.

3 uur geleden
Rots bezorgt FC Twente in slotfase punt bij FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen subtoppers FC Utrecht en FC Twente heeft in de Eredivisie geen winnaar opgeleverd. In de Galgenwaard speelden de nummers 7 en 8 van de ranglijst met 1-1 gelijk. Mats Rots maakte in de slotfase gelijk voor FC Twente, dat nog kansen kreeg op een winnende treffer.

6 uur geleden
Makkelie leidt in Champions League Monaco tegen Galatasaray

ZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door de UEFA aangewezen om dinsdag de Champions League-wedstrijd tussen AS Monaco en Galatasaray te leiden. De Nederlandse scheidsrechter krijgt langs de lijn assistentie van zijn landgenoten Hessel Steegstra en Jan de Vries. Allard Lindhout is vierde official.

10 uur geleden