Ajax hoopt dat het zondag na duel met AZ feest mag vieren
AMSTERDAM (ANP) - Ajax hoopt dat het zondag na een thuiszege op AZ de 35e landstitel mag vieren. De club is daarvoor wel afhankelijk geworden van PSV, dat dan niet mag winnen van FC Groningen.
Als PSV zaterdag in het eigen Philips-stadion wel afrekent met FC Groningen, dan is Ajax zondag na winst op AZ alleen officieus kampioen. In dat geval heeft Ajax een voorsprong van 12 punten op de concurrent uit Eindhoven, met nog vier competitieduels te spelen. In theorie kan PSV de koploper uit Amsterdam dan nog op doelsaldo verslaan. Maar Ajax heeft op dit moment een positief doelsaldo van 66 treffers en PSV staat slechts 34 doelpunten in de plus.
"Komende zondag kampioen worden, blijft het mooiste scenario voor nu", beseft Davy Klaassen. "Eindelijk zijn er weer supporters welkom in de Johan Cruijff ArenA, al zijn het er nog maar 7500. Het liefst willen we zondag al feest met ze vieren. Maar dat kan dus alleen als PSV zaterdag niet wint. Dit maakt ons gelijkspel van donderdag tegen FC Utrecht alleen maar extra zuur. Voor die wedstrijd vertelden we nog tegen elkaar hoe mooi het zondag kon worden als we Utrecht zouden verslaan", aldus de middenvelder die volgende week zondag met Ajax een thuiswedstrijd tegen FC Emmen speelt. Een week later is Feyenoord de tegenstander in De Kuip.
Ajax lijkt geen nieuwe blessures te hebben opgelopen in het duel met FC Utrecht. Trainer Erik ten Hag moet waarschijnlijk alleen de geblesseerde Daley Blind en André Onana (dopingschorsing) tegen AZ missen. De bezoekers uit Alkmaar zijn met PSV in gevecht om de tweede plaats die aan het einde van het seizoen een plaats in de voorronden van de Champions League oplevert. Ajax versloeg AZ dit seizoen in Alkmaar in de competitie (0-3) en KNVB-beker (0-1).
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Brighton & Hove Albion. De rechtsback is volgens trainer Mikel Arteta geblesseerd. De coach gaf vlak voor het duel geen details over de blessure van de international van het Nederlands elftal.
1 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Tijjani Reijnders heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Manchester City op Nottingham Forest (1-2). De middenvelder opende de score. Vervolgens maakte Omari Hutchinson gelijk en tekende Rayan Cherki voor de winnende treffer.
1 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest wil een tribune van het stadion City Ground vernoemen naar John Robertson. De voormalige buitenspeler overleed afgelopen week op 72-jarige leeftijd. "Ik heb het bestuur geadviseerd om onze held zo te eren", zei clubeigenaar Evangelos Marinakis vlak voor het thuisduel met Manchester City.
3 uur geledenAGADIR (ANP/Belga) - Bondscoach Hugo Broos van Zuid-Afrika is boos over de onduidelijke regels van de arbitrage op de Afrika Cup. De Belg uitte zijn ongenoegen na afloop van de 1-0-nederlaag tegen Egypte in Marokko. "Voor het toernooi werd een meeting georganiseerd met de scheidsrechters. Ze legden ons de reglementen nog eens uit. Het waren wel vijftig regels, allemaal voor overtredingen en rode kaarten. Je ziet de bomen door het bos niet meer en niemand weet meer wat te doen", zei Broos.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.
18 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko is er niet in geslaagd zijn tweede wedstrijd in de groepsfase van de Afrika Cup te winnen. Na winst in het openingsduel met de Comoren (2-0) kwam het gastland tegen Mali niet verder dan 1-1.
18 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De Noorse aanvaller Lars Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC. De Nijmeegse Eredivisionist heeft overeenstemming bereikt met Tromsø IL over de definitieve overgang van Olden Larsen, die deze zomer al voor een halfjaar werd gehuurd door de Noorse club. Tromsø IL heeft de optie tot koop gelicht, meldt NEC vrijdag.
21 uur geleden