Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax had dit seizoen niet veel te zoeken in Champions League

Ajax had dit seizoen niet veel te zoeken in Champions League

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is na een kansloze nederlaag tegen Liverpool (0-3) uitgeschakeld in de Champions League. De club verdedigt komende dinsdag in de afsluitende groepswedstrijd bij Rangers FC de derde plaats van de poule. Zelfs een nederlaag met vier doelpunten verschil volstaat dan voor een plek in een extra kwalificatieronde van de Europa League voor een plek in de achtste finales.

Ajax probeert de laatste jaren aansluiting te vinden met de beste clubs van Europa. Die zoektocht gaat met vallen en opstaan, ook omdat de club jaarlijks belangrijke spelers moet verkopen om de begroting op orde te houden. Slechts twee keer in de laatste vijf seizoenen wist Ajax wel te overwinteren in de Champions League. Twee keer ging het in de laatste groepswedstrijd toch nog fout.

Dit seizoen verloor Ajax al snel uitzicht op een plaats bij de beste zestien clubs van Europa. Zonder de vertrokken trainer Erik ten Hag en vijf belangrijke basisspelers incasseerde het in twee duels maar liefst tien tegentreffers tegen Napoli. Ook Liverpool, de afgelopen vijf seizoenen driemaal finalist in de Champions League, is op dit moment veel sterker. Het huidige Ajax had eigenlijk niet veel in de Champions League te zoeken.

Klopp

De bezoekende ploeg van trainer Jürgen Klopp, matig aan het seizoen begonnen, had aan gelijkspel voldoende om te overwinteren in de koningsklasse. Liverpool opende voorzichtig en ontsnapte toen Steven Berghuis in de 2e minuut na een mooie aanval de paal raakte. Ook de tweede grote mogelijkheid was voor Ajax. Rechtsback Trent Alexander-Arnold schoot zijn doelman Alisson te hulp en kon nog net voorkomen dat Dusan Tadic scoorde.

Liverpool had het even lastig maar ging wel met een voorsprong rusten. Jordan Henderson won een duel van Jorge Sánchez en zag Mohamed Salah helemaal vrijstaan. Doelman Remko Pasveer stond te ver uit zijn doel en er was geen verdediger van Ajax die nog wat kon doen (0-1). Even na die openingstreffer had Darwin Núnez de 0-2 moeten maken.

Núnez scoorde in de 49e minuut en Harvey Elliott liet Pasveer er in de 52e minuut opnieuw slecht uitzien. Na de vijftiende tegentreffer van Ajax in vijf pouleduels was de wedstrijd wel gespeeld. Liverpool geloofde het wel en Ajax werd met veel wissels ook nauwelijks meer gevaarlijk.

Meer uit Voetbal

PSV vier tot zes weken zonder Boadu en Sildillia

EINDHOVEN (ANP) - PSV-coach Peter Bosz kan vier tot zes weken niet beschikken over Myron Boadu en Kiliann Sildillia. De spits en verdediger kampen allebei met een bovenbeenblessure. Boadu liep die afgelopen dinsdag op in het met 3-1-verloren duel met Union in de Champions League. Sildillia raakte afgelopen zaterdag geblesseerd in de wedstrijd tegen NEC Nijmegen.

9 minuten geleden
Profvoetballer Partey bepleit zijn onschuld voor de rechter

LONDEN (ANP/RTR) - Profvoetballer Thomas Partey (32) heeft woensdag voor een rechtbank in Londen verklaard dat beschuldigingen tegen hem van verkrachting en aanranding van drie vrouwen onterecht zijn. De Ghanese international staat terecht op verdenking van vijf verkrachtingen en een aanranding in de periode tussen april 2021 en juni 2022. Partey was destijds speler van het Londense Arsenal.

4 uur geleden
De Jong terug in selectie van Barcelona voor duel in Newcastle

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is terug in de selectie van FC Barcelona. Dat meldt zijn club op X. De 28-jarige middenvelder is na een lichte blessure weer fit genoeg om donderdag in de Champions League uit bij Newcastle United te kunnen spelen. De Jong deed afgelopen zondag nog niet mee tijdens het competitieduel met Valencia.

5 uur geleden
Benfica ontslaat trainer Lage, Mourinho genoemd als opvolger

LISSABON (ANP) - Benfica heeft dinsdag na de thuisnederlaag (2-3) in de Champions League tegen Qarabag FK uit Azerbeidzjan hoofdtrainer Bruno Lage ontslagen. Lage had sinds september vorig jaar de leiding over het team van de Portugese topclub. Hij won de nationale beker en de Portugese supercup. Benfica eindigde als tweede, maar wist zich ten koste van Fenerbahçe wel te plaatsen voor de Champions League.

7 uur geleden
Messi neemt sportieve wraak op Sounders met doelpunt en assist

MIAMI (ANP) - Lionel Messi heeft opnieuw een hoofdrol gespeeld. De 38-jarige Argentijn stond met een doelpunt en een assist aan de basis van een 3-1-overwinning van Inter Miami op Seattle Sounders. Het duel in de Major League Soccer (MLS) was beladen nadat de finale van de Leagues Cup tussen beide clubs onlangs nog op vechtpartijen was uitgelopen.

7 uur geleden
Vitesse pakt bij RKC Waalwijk eerste punt in de competitie

WAALWIJK (ANP) - Vitesse heeft het eerste punt gepakt in de Keuken Kampioen Divisie sinds de terugkeer in de competitie. De Arnhemmers van coach Rüdiger Rehm speelden bij RKC Waalwijk met 1-1 gelijk.

18 uur geleden
PSV-coach Bosz spreekt van terechte zege Union

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz vond dat het PSV niet had meegezeten in de eerste wedstrijd in de Champions League, maar hij noemde Union ook de terechte winnaar. "Ik vond ook dat we niet goed genoeg waren. En als je niet goed genoeg bent, moet het meezitten en dat zat het niet", zei de coach bij Ziggo Sport na de teleurstellende nederlaag van 3-1 in eigen huis tegen de Belgische kampioen.

18 uur geleden