Ajax gaat in Liverpool op zoek naar bonuspunten
LIVERPOOL (ANP) - Op een leeg Anfield gaat Ajax dinsdagavond op zoek naar bonuspunten in de Champions League. De uitslag van de uitwedstrijd tegen Liverpool is niet cruciaal voor een plaats in de achtste finales van de koningsklasse. Maar bij een overwinning kan volgende week thuis tegen Atalanta wel een gelijkspel volstaan.
Een blik op de overvolle ziekenboeg van de tegenstander leert dat Ajax de kampioen van Engeland op een slechter moment had kunnen treffen. Trainer Jürgen Klopp van de thuisploeg kan geen beroep doen op Virgil van Dijk, Thiago, Alex Oxlade-Chamberlain, James Milner, Joe Gomez, Naby Keïta, Xherdan Shaqiri en Trent Alexander-Arnold. "Dat is een aardig rijtje, maar ze zijn nog steeds gewoon mede-koploper van de Premier League", zei Ten Hag. "En we spelen nog altijd tegen spelers die vorig jaar kampioen van Engeland zijn geworden en een seizoen eerder de Champions League wonnen."
Ajax heeft een nagenoeg fitte selectie. Alleen Mohammed Kudus ontbreekt. Hij viel uit tijdens de verloren thuiswedstrijd tegen Liverpool (0-1). "We hebben in die wedstrijd veel kansen gemist", zei Ten Hag. "Maar als we moediger waren geweest dan hadden we nog meer kansen gekregen. Dat is de les die we geleerd hebben."
Beter op elkaar ingespeeld
Ajax is inmiddels een stuk beter dan ruim een maand geleden toen Liverpool in Amsterdam was. "We zijn beter op elkaar ingespeeld", stelde Ten Hag. "De vorm van enkele spelers is groeiende. We zijn ook fris. Het scheelt dat we in het voorjaar niet hebben gespeeld. De vorige jaren moesten wij ook tijdens de zomerstop voetballen omdat we aan de voorronden moesten deelnemen. Ook wij kwamen toen in november, december en januari in de problemen wat betreft blessures."
Ajax is onder Ten Hag na elf groepswedstrijden en vijf kwalificatiewedstrijden in de Champions League nog altijd ongeslagen buiten Amsterdam. Dat is een hele prestatie als je bedenkt dat de club in die periode op bezoek is geweest bij clubs als Real Madrid, Juventus, Bayern München, Chelsea en Tottenham Hotspur. "We willen weer ons eigen spel spelen en goed aan de bal zijn", zei Ten Hag. "We starten niet als favoriet, maar we kunnen lastig te bespelen zijn."
Meer uit Voetbal
KERKRADE (ANP) - Algemeen directeur Jordens Peters baalt van de vuurwerkactie van een groep supporters van Roda JC vrijdagavond in het thuisduel met ADO Den Haag. Daardoor werd de wedstrijd al na 13 seconden voor een kwartier stilgelegd.
10 minuten geledenERMOUPOLI (ANP) - Luciano Narsingh maakt het seizoen af bij Hellas Syrou, uitkomend op het tweede niveau van Griekenland. De 35-jarige aanvaller was transfervrij sinds zijn vertrek afgelopen zomer bij Nea Salamis uit Cyprus.
30 minuten geledenBREDA (ANP) - NAC Breda is na een nieuwe nederlaag naar de laatste plaats in de Eredivisie gezakt. De kwakkelende ploeg van coach Carl Hoefkens verloor in eigen huis van Excelsior met 2-0. NAC speelde het overgrote deel van de wedstrijd met tien man, omdat Rio Hillen in de 12e minuut de rode kaart kreeg. Excelsior nam de drie punten dankbaar aan; het elftal van trainer Ruben den Uil klom naar de tiende plaats.
11 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid kan voorlopig geen beroep doen op de Braziliaan Rodrygo. De aanvaller heeft een peesontsteking in zijn rechterhamstring, meldt de Spaanse voetbalclub op zijn website. Real doet geen mededeling over de duur van zijn afwezigheid, maar de aard van de blessure vraagt om een zorgvuldige behandeling.
13 uur geledenRIYAD (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo mist vrijdag ook de thuiswedstrijd van Al Nassr tegen Al Ittihad. Volgens veel media is de Portugese vedette nog steeds teleurgesteld in het staatsinvesteringsfonds PIF uit Saudi-Arabië.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Thijs Kraaijeveld definitief naar de selectie van het eerste elftal gehaald. De 18-jarige verdediger trainde al vaak mee met de ploeg van trainer Robin van Persie.
16 uur geledenTURIJN (ANP) - Perr Schuurs heeft per direct afscheid genomen van Torino. Dat meldt de nummer 13 van de Serie A op de eigen website.
16 uur geleden