Ajax gaat in Liverpool op zoek naar bonuspunten
LIVERPOOL (ANP) - Op een leeg Anfield gaat Ajax dinsdagavond op zoek naar bonuspunten in de Champions League. De uitslag van de uitwedstrijd tegen Liverpool is niet cruciaal voor een plaats in de achtste finales van de koningsklasse. Maar bij een overwinning kan volgende week thuis tegen Atalanta wel een gelijkspel volstaan.
Een blik op de overvolle ziekenboeg van de tegenstander leert dat Ajax de kampioen van Engeland op een slechter moment had kunnen treffen. Trainer Jürgen Klopp van de thuisploeg kan geen beroep doen op Virgil van Dijk, Thiago, Alex Oxlade-Chamberlain, James Milner, Joe Gomez, Naby Keïta, Xherdan Shaqiri en Trent Alexander-Arnold. "Dat is een aardig rijtje, maar ze zijn nog steeds gewoon mede-koploper van de Premier League", zei Ten Hag. "En we spelen nog altijd tegen spelers die vorig jaar kampioen van Engeland zijn geworden en een seizoen eerder de Champions League wonnen."
Ajax heeft een nagenoeg fitte selectie. Alleen Mohammed Kudus ontbreekt. Hij viel uit tijdens de verloren thuiswedstrijd tegen Liverpool (0-1). "We hebben in die wedstrijd veel kansen gemist", zei Ten Hag. "Maar als we moediger waren geweest dan hadden we nog meer kansen gekregen. Dat is de les die we geleerd hebben."
Beter op elkaar ingespeeld
Ajax is inmiddels een stuk beter dan ruim een maand geleden toen Liverpool in Amsterdam was. "We zijn beter op elkaar ingespeeld", stelde Ten Hag. "De vorm van enkele spelers is groeiende. We zijn ook fris. Het scheelt dat we in het voorjaar niet hebben gespeeld. De vorige jaren moesten wij ook tijdens de zomerstop voetballen omdat we aan de voorronden moesten deelnemen. Ook wij kwamen toen in november, december en januari in de problemen wat betreft blessures."
Ajax is onder Ten Hag na elf groepswedstrijden en vijf kwalificatiewedstrijden in de Champions League nog altijd ongeslagen buiten Amsterdam. Dat is een hele prestatie als je bedenkt dat de club in die periode op bezoek is geweest bij clubs als Real Madrid, Juventus, Bayern München, Chelsea en Tottenham Hotspur. "We willen weer ons eigen spel spelen en goed aan de bal zijn", zei Ten Hag. "We starten niet als favoriet, maar we kunnen lastig te bespelen zijn."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Noa Lang is begonnen aan de laatste training van het Nederlands elftal voor het oefenduel met Ecuador in Eindhoven. De vleugelaanvaller miste vrijdag de vriendschappelijke interland tegen Noorwegen (2-1) door een duimblessure.
25 minuten geledenAUCKLAND (ANP) - De voetballers van Kaapverdië hebben in Auckland een oefenduel met Finland gewonnen. De ploeg, die zich met veel Rotterdamse spelers heeft geplaatst voor het WK van komende zomer, won de wedstrijd in het kader van de nieuwe FIFA Series na strafschoppen. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1.
4 uur geledenLANDOVER (ANP) - Frankrijk heeft ook het oefenduel met Colombia winnend afgesloten. Désiré Doué (twee) en Marcus Thuram maakten in het Amerikaanse Landover, nabij hoofdstad Washington, de Franse doelpunten. Jaminton Campaz deed een kwartier voor tijd wat terug: 3-1.
13 uur geledenBOEKAREST (ANP/DPA) - De Roemeense bondscoach Mircea Lucescu is drie dagen na de verloren play-off voor het WK tegen Turkije opgenomen in het ziekenhuis. De 80-jarige trainer werd zondag tijdens een teambijeenkomst onwel en kampt met ernstige hartritmestoornissen. Zijn toestand is stabiel, maar Lucescu ondergaat nog een behandeling om zijn hartslag verder te stabiliseren, meldt de Roemeense voetbalbond.
19 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur en interim-trainer Igor Tudor zijn al na anderhalve maand uit elkaar gegaan. Dit gebeurde volgens de nummer 17 van de Premier League "in onderling overleg". Onder de opvolger van de in februari ontslagen Thomas Frank verloren de Spurs vijf van hun zeven wedstrijden.
20 uur geledenKAAPSTAD (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Veron Mossengo-Omba van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) is gestopt na herhaaldelijke oproepen om zijn vertrek. Mossengo-Omba meldde dat hij met pensioen gaat. Dat doet hij in een periode waarin het vertrouwen in de bond onder druk staat na de beslissing Senegal de zege van de Afrika Cup af te nemen en die toe te wijzen aan Marokko. Senegal is een procedure gestart bij sporttribunaal CAS.
21 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De voetbalteams van Mexico en Portugal hebben het beroemde Aztekenstadion in Mexico-Stad heropend. De wedstrijd eindigde in 0-0. Bij Portugal ontbrak grote vedette Cristiano Ronaldo.
1 dag geleden