Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax gaat in Liverpool op zoek naar bonuspunten

Ajax gaat in Liverpool op zoek naar bonuspunten

LIVERPOOL (ANP) - Op een leeg Anfield gaat Ajax dinsdagavond op zoek naar bonuspunten in de Champions League. De uitslag van de uitwedstrijd tegen Liverpool is niet cruciaal voor een plaats in de achtste finales van de koningsklasse. Maar bij een overwinning kan volgende week thuis tegen Atalanta wel een gelijkspel volstaan.

Een blik op de overvolle ziekenboeg van de tegenstander leert dat Ajax de kampioen van Engeland op een slechter moment had kunnen treffen. Trainer Jürgen Klopp van de thuisploeg kan geen beroep doen op Virgil van Dijk, Thiago, Alex Oxlade-Chamberlain, James Milner, Joe Gomez, Naby Keïta, Xherdan Shaqiri en Trent Alexander-Arnold. "Dat is een aardig rijtje, maar ze zijn nog steeds gewoon mede-koploper van de Premier League", zei Ten Hag. "En we spelen nog altijd tegen spelers die vorig jaar kampioen van Engeland zijn geworden en een seizoen eerder de Champions League wonnen."

Ajax heeft een nagenoeg fitte selectie. Alleen Mohammed Kudus ontbreekt. Hij viel uit tijdens de verloren thuiswedstrijd tegen Liverpool (0-1). "We hebben in die wedstrijd veel kansen gemist", zei Ten Hag. "Maar als we moediger waren geweest dan hadden we nog meer kansen gekregen. Dat is de les die we geleerd hebben."

Beter op elkaar ingespeeld

Ajax is inmiddels een stuk beter dan ruim een maand geleden toen Liverpool in Amsterdam was. "We zijn beter op elkaar ingespeeld", stelde Ten Hag. "De vorm van enkele spelers is groeiende. We zijn ook fris. Het scheelt dat we in het voorjaar niet hebben gespeeld. De vorige jaren moesten wij ook tijdens de zomerstop voetballen omdat we aan de voorronden moesten deelnemen. Ook wij kwamen toen in november, december en januari in de problemen wat betreft blessures."

Ajax is onder Ten Hag na elf groepswedstrijden en vijf kwalificatiewedstrijden in de Champions League nog altijd ongeslagen buiten Amsterdam. Dat is een hele prestatie als je bedenkt dat de club in die periode op bezoek is geweest bij clubs als Real Madrid, Juventus, Bayern München, Chelsea en Tottenham Hotspur. "We willen weer ons eigen spel spelen en goed aan de bal zijn", zei Ten Hag. "We starten niet als favoriet, maar we kunnen lastig te bespelen zijn."

Meer uit Voetbal

Iraanse voetbalsters hebben Australië verlaten

SYDNEY (ANP) - Het Iraanse vrouwenvoetbalteam heeft Australië verlaten. De selectie vertrok vanaf de luchthaven van Sydney in een vliegtuig naar Maleisië, meldden verslaggevers van de Sydney Morning Herald. Volgens een woordvoerder van de politie zijn twee speelsters niet in het vliegtuig gestapt.

7 minuten geleden
Topfunctionaris FIFA: WK gaat door, het is te groot

DALLAS (ANP) - Het WK voetbal zal als gepland doorgaan in 2026, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft operationeel directeur Heimo Schirgi van de FIFA gezegd. "Op een gegeven moment zullen we een oplossing vinden en zal het WK uiteraard doorgaan. Het WK is te groot. We hopen ook dat iedereen die zich heeft gekwalificeerd, kan meedoen", zei Schirgi tijdens een bijeenkomst in Dallas.

4 uur geleden
Twee voetballers levenslang geschorst in VS om gokken

WASHINGTON (ANP/DPA) - Twee voetballers zijn levenslang geschorst in de Verenigde Staten omdat ze hebben gegokt op wedstrijden in de Major League Soccer (MLS). Het zijn de Ghanees Yaw Yeboah en Derrick Jones, een Amerikaan die is geboren in Ghana. Yeboah speelde interlands voor Ghana en is oud-speler van FC Twente.

4 uur geleden
Iraanse voetbalsters krijgen asiel in Australië

CANBERRA (ANP) - Australië heeft vijf Iraanse voetbalsters een humanitair visum verstrekt. De speelsters vroegen asiel aan nadat ze voorafgaand aan een wedstrijd in Australië vorige week niet meezongen met het Iraanse volkslied. Dat werd in Iran gezien als daad van verzet tegen de islamitische republiek, waarna de vijf in Iraanse staatsmedia werden neergezet als verraders.

8 uur geleden
West Ham United na strafschoppen door in FA Cup

LONDEN (ANP) - West Ham United heeft zich als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de FA Cup. De ploeg van de Nederlandse aanvaller Crysencio Summerville versloeg in Londen na strafschoppen Brentford. De stand na de reguliere speeltijd en de verlenging was 2-2.

14 uur geleden
Kane terug in selectie Bayern München voor CL-duel met Atalanta

ATALANTA (ANP/DPA) - Bayern München kan dinsdag weer een beroep doen op Harry Kane voor de eerste wedstrijd in de achtste finales van de Champions League bij Atalanta. De Engelse spits miste vrijdag de gewonnen competitiewedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach (4-1) door een kuitblessure.

18 uur geleden
Aandeelhouders Ajax akkoord met vijf nieuwe commissarissen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.

23 uur geleden