Ajax gaat in Liverpool op zoek naar bonuspunten
LIVERPOOL (ANP) - Op een leeg Anfield gaat Ajax dinsdagavond op zoek naar bonuspunten in de Champions League. De uitslag van de uitwedstrijd tegen Liverpool is niet cruciaal voor een plaats in de achtste finales van de koningsklasse. Maar bij een overwinning kan volgende week thuis tegen Atalanta wel een gelijkspel volstaan.
Een blik op de overvolle ziekenboeg van de tegenstander leert dat Ajax de kampioen van Engeland op een slechter moment had kunnen treffen. Trainer Jürgen Klopp van de thuisploeg kan geen beroep doen op Virgil van Dijk, Thiago, Alex Oxlade-Chamberlain, James Milner, Joe Gomez, Naby Keïta, Xherdan Shaqiri en Trent Alexander-Arnold. "Dat is een aardig rijtje, maar ze zijn nog steeds gewoon mede-koploper van de Premier League", zei Ten Hag. "En we spelen nog altijd tegen spelers die vorig jaar kampioen van Engeland zijn geworden en een seizoen eerder de Champions League wonnen."
Ajax heeft een nagenoeg fitte selectie. Alleen Mohammed Kudus ontbreekt. Hij viel uit tijdens de verloren thuiswedstrijd tegen Liverpool (0-1). "We hebben in die wedstrijd veel kansen gemist", zei Ten Hag. "Maar als we moediger waren geweest dan hadden we nog meer kansen gekregen. Dat is de les die we geleerd hebben."
Beter op elkaar ingespeeld
Ajax is inmiddels een stuk beter dan ruim een maand geleden toen Liverpool in Amsterdam was. "We zijn beter op elkaar ingespeeld", stelde Ten Hag. "De vorm van enkele spelers is groeiende. We zijn ook fris. Het scheelt dat we in het voorjaar niet hebben gespeeld. De vorige jaren moesten wij ook tijdens de zomerstop voetballen omdat we aan de voorronden moesten deelnemen. Ook wij kwamen toen in november, december en januari in de problemen wat betreft blessures."
Ajax is onder Ten Hag na elf groepswedstrijden en vijf kwalificatiewedstrijden in de Champions League nog altijd ongeslagen buiten Amsterdam. Dat is een hele prestatie als je bedenkt dat de club in die periode op bezoek is geweest bij clubs als Real Madrid, Juventus, Bayern München, Chelsea en Tottenham Hotspur. "We willen weer ons eigen spel spelen en goed aan de bal zijn", zei Ten Hag. "We starten niet als favoriet, maar we kunnen lastig te bespelen zijn."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).
9 uur geledenALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.
9 uur geledenBOLOGNA (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Bologna vrij eenvoudig gewonnen (0-3). Ruben Loftus-Cheek, Christopher Nkunku en Adrien Rabiot maakten de doelpunten voor de bezoekers.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ naar de halve finale van de KNVB-beker geholpen. De Ierse spits maakte tegen FC Twente het winnende doelpunt in de zevende minuut van de verlenging (2-1).
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Milan Zonneveld verlaat Telstar voor Sparta Rotterdam. De spits heeft bij Sparta een contract tot medio 2029 ondertekend, meldt de nummer 5 van de Eredivisie.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts snapt niet waarom AZ zoveel kritiek krijgt op het besluit om de bekende Portugese voetbalmakelaar Jorge Mendes in te schakelen voor een mogelijke transfer van de talentvolle Kees Smit. "Er wordt veel over gezegd en geschreven", zei de directeur voetbalzaken vlak voor het bekerduel met FC Twente bij ESPN. "Ik lees niet heel veel, maar hier ontkwam je niet aan. Ik ben verbaasd over de selectieve verontwaardiging van mensen en partijen die zich erin mengen."
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is er voor de tweede transferperiode op rij niet in geslaagd een opvolger voor de vertrokken Jordan Henderson te vinden. De club heeft de afgelopen maand geen betaalbare speler gevonden die het huidige middenveld sterker maakt.
12 uur geleden