Ajax en Vitesse spelen de bekerfinale in een lege Kuip
AMSTERDAM (ANP) - Ajax en Vitesse staan vanaf 18.00 uur in een lege Kuip tegenover elkaar in de finale van de KNVB-beker. De club uit Amsterdam, donderdagavond uitgeschakeld door AS Roma in de Europa League, kan de bokaal voor de twintigste keer winnen. Vitesse pakte de prijs in 2017 voor de eerste en vooralsnog enige keer.
Trainer Erik ten Hag hoopt dat zijn Ajax fysiek en mentaal hersteld is van het verloren tweeluik met AS Roma. Hij mist André Onana en Daley Blind en heeft met Sean Klaiber, Devyne Rensch en Noussair Mazraoui drie rechter vleugelverdedigers die de afgelopen dagen niet fit waren. Zijn collega Thomas Letsch heeft een nagenoeg fitte selectie. Alleen de geblesseerde middenvelder Patrick Vroegh is niet inzetbaar.
Als Ajax de beker wint, dan plaatst de nummer 3 van de Eredivisie zich aan het einde van het seizoen voor de play-offs van de Europa League en mag de nummer 4 samen met de winnaar van de play-offs aan de nieuwe Conference League deelnemen. Vitesse plaatst zich bij een bekerzege in het slechtste geval voor de play-offs van de Europa League. De club mag naar de voorronden van de Champions League als het als tweede eindigt in de competitie. In dat geval begint het Europese avontuur van de nummer 3 van de Eredivisie volgend seizoen niet in de Conference League maar in de play-offs van de Europa League.
Meer uit Voetbal
GUADALAJARA (ANP) - De Democratische Republiek Congo heeft zich voor de tweede keer in de geschiedenis geplaatst voor het WK voetbal. Het nationale elftal van het land won in het Mexicaanse Guadalajara de finale van de intercontinentale play-offs na verlenging met 1-0 van Jamaica.
1 uur geledenPRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.
5 uur geledenSOLNA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Zweden. De ploeg van bondscoach Graham Potter verzekerde zich in Solna van een ticket voor de eindronde door met 3-2 te winnen van Polen in de finale van de play-offs.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal moet een groot deel van de oefenwedstrijd tegen Ecuador met een man minder spelen. Rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries kreeg in de twaalfde minuut een rode kaart toen hij de doorgebroken Gonzalo Plata naar beneden trok.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal begint met zeven andere spelers aan de oefeninterland tegen Ecuador. Mark Flekken, Stefan de Vrij, Nathan Aké, Jerdy Schouten, Quinten Timber, Xavi Simons en Brian Brobbey verschijnen aan de aftrap in het Philips Stadion.
7 uur geledenZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het volgende maand in het belangrijke tweeluik in de WK-kwalificatie tegen Frankrijk doen zonder aanvoerster Dominique Janssen en middenveldsters Jackie Groenen, Daniëlle van de Donk en Jill Roord. Het ervaren viertal ontbreekt door blessures, meldt de KNVB. Renee van Asten (Ajax) en Liz Rijsbergen (PSV) debuteren in de selectie van bondscoach Arjan Veurink.
9 uur geleden