
Ajax consolideert koppositie met royale zege bij RKC Waalwijk
WAALWIJK (ANP) - Ajax heeft in de Eredivisie de koppositie geconsolideerd. De titelhouder zegevierde bij het laag geklasseerde RKC Waalwijk met 5-0. Voor de bezoekers kwamen Steven Berghuis (twee), Sébastien Haller (twee) en Jurriën Timber tot scoren.
Ajax kwam als koploper op 30 punten, evenveel als PSV dat Vitesse versloeg (2-0) en een veel minder doelsaldo heeft dan de Amsterdamse rivaal. Feyenoord, dat met 4-0 won van PEC Zwolle, volgt met 28 punten. De Rotterdamse ploeg moet echter nog een wedstrijd inhalen.
Ajax treedt woensdag in de Champions League aan bij Besiktas in Turkije. De Amsterdamse ploeg is na vier opeenvolgende overwinningen al zeker van plaatsing voor de achtste finales.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR) - De gezondheid en het welzijn van voetballers zijn belangrijke thema's voor de FIFA. Dat zegt voorzitter Gianni Infantino in reactie op de kritiek op de volle speelkalender, met komende zomer het WK voor clubs in de Verenigde Staten met 32 deelnemers.
10 minuten geledenSÃO PAULO (ANP/RTR) - Corinthians heeft trainer Ramón Díaz ontslagen. De Braziliaanse club van Oranje-international Memphis Depay nam dat besluit na de nederlaag tegen Fluminense van woensdag.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United kan een flets seizoen nog altijd glans geven met een grote prijs. De Engelse club van coach Rúben Amorim bereikte de halve finales van de Europa League door Olympique Lyon uit te schakelen. Na het gelijkspel vorige week in Lyon (2-2) won United in een knotsgekke wedstrijd na verlenging met 5-4.
11 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de halve finales bereikt van de Europa League. De Engelse club van coach Ange Postecoglou won met 1-0 bij Eintracht Frankfurt. De eerste wedstrijd in Londen was in 1-1 geëindigd.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Virgil van Dijk speelt ook na dit seizoen bij Liverpool. De Engelse koploper meldt via de eigen mediakanalen dat de 33-jarige Nederlandse aanvoerder zijn aflopende contract met twee jaar verlengt.
23 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax staat zondag in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht mogelijk voor de grootste hindernis richting de 37e landstitel. "We staan voor een enorme uitdaging", blikte trainer Francesco Farioli donderdag op een persconferentie vooruit op de krachtmeting met de nummer 4 van de Eredivisie. "We zijn voorbereid op een verhitte sfeer in het stadion en treffen een ploeg die het ons in Amsterdam ook heel lastig heeft gemaakt. We waren toen vooral voor rust erg dominant maar kwamen niet verder dan een gelijkspel."
23 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Youri Baas mist zondag de uitwedstrijd van Ajax tegen FC Utrecht. De verdediger is onvoldoende hersteld van een blessure die hij eind vorige maand in een duel met PSV opliep.
1 dag geleden