Ajax consolideert koppositie met royale zege bij RKC Waalwijk
WAALWIJK (ANP) - Ajax heeft in de Eredivisie de koppositie geconsolideerd. De titelhouder zegevierde bij het laag geklasseerde RKC Waalwijk met 5-0. Voor de bezoekers kwamen Steven Berghuis (twee), Sébastien Haller (twee) en Jurriën Timber tot scoren.
Ajax kwam als koploper op 30 punten, evenveel als PSV dat Vitesse versloeg (2-0) en een veel minder doelsaldo heeft dan de Amsterdamse rivaal. Feyenoord, dat met 4-0 won van PEC Zwolle, volgt met 28 punten. De Rotterdamse ploeg moet echter nog een wedstrijd inhalen.
Ajax treedt woensdag in de Champions League aan bij Besiktas in Turkije. De Amsterdamse ploeg is na vier opeenvolgende overwinningen al zeker van plaatsing voor de achtste finales.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
12 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.
14 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.
14 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.
14 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.
15 uur geleden