
Ajax-coach Ten Hag: geen andere benadering, wel ander elftal
ISTANBUL (ANP) - Trainer Erik ten Hag van Ajax is zeker van plan om woensdagavond wat andere spelers een kans te geven in de uitwedstrijd tegen Besiktas in de Champions League. Van een andere benadering van het vijfde groepsduel is echter geen sprake, zo benadrukte hij tijdens zijn vooruitblik in Istanbul. Ajax is met vier overwinningen op rij al geplaatst voor de achtste finales, Besiktas daarentegen is met 0 punten vrijwel uitgeschakeld op Europees niveau.
"Maar het gas gaat erop bij ons", verzekerde Ten Hag, die niet over middenvelder Edson Álvarez (geschorst) kan beschikken. "Wij willen winnen en wij moeten winnen. De tegenstander vecht voor de laatste kans en staat onder druk, omdat ze geen punten hebben. In de voetbalgekke cultuur die er heerst in Turkije wordt het dus een moeilijke wedstrijd voor ons. We zullen top moeten zijn om hier een resultaat te halen."
Ten Hag bevestigde dat hij naast de vervanger van Álvarez nog wat wijzigingen zal aanbrengen in zijn basisteam dat zondag aantrad in de geslaagde uitwedstrijd tegen RKC Waalwijk (0-5). "Dat gaan we zeker doen, maar we willen wel winnen. Tijdens de vorige keren dat we andere spelers een kans gaven, hebben we niet thuis gegeven en dat ergerde me mateloos. Woensdag staat er weer een heel goed elftal op het veld en moet er gewonnen worden. Die druk staat zeker op deze ploeg."
Reserves
Ten Hag wees de suggestie af dat woensdag een aantal 'reserves' zich in Istanbul mag laten zien. "Nee, geen reserves, het zijn allemaal basisspelers", pareerde hij. "De hele selectie moet bewijzen dat we sterk samen zijn. Die stap moeten we nu gaan zetten om samen succesvol te worden dit jaar. Álvarez moet ik noodgedwongen wisselen en verder houd ik rekening met wat klachten, die een aantal jongens hebben. We willen de ploeg verder ontwikkelen en kijken er daarom ook naar om andere spelers te brengen. Wie er pijntjes hebben? Dat zeg ik niet, want dan zou ik m'n opstelling prijsgeven."
Ajax heeft officieel nog 1 punt nodig om de groepszege veilig te stellen. De ploeg van Ten Hag won de thuiswedstrijd tegen de Turkse kampioen in september met 2-0. De return in Istanbul begint woensdagavond om 18.45 uur.
Meer uit Voetbal
EAST RUTHERFORD (ANP) - Chelsea-trainer Enzo Maresca roemde zijn aankoop João Pedro, die het duel met Fluminense in de halve finale van het WK voor clubteams besliste met twee treffers. "Ik ben heel blij voor João. Hij heeft de kwaliteit om wedstrijden zoals deze te beslissen, maar hij was ook op vakantie, dus hij is iets frisser dan de rest", aldus de coach.
6 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - Chelsea staat zondag in de finale van het WK voetbal voor clubs. De Londenaren wonnen in het MetLife Stadium van East Rutherford voor ruim 70.000 toeschouwers met 2-0 van het Braziliaanse Fluminense. Chelsea speelt de eindstrijd in hetzelfde stadion tegen de winnaar van de andere halve finale tussen Real Madrid en Paris Saint-Germain. Dit duel staat woensdag eveneens in New Jersey op het programma.
16 uur geledenLUZERN (ANP) - Zweden heeft op het EK voetbal in Zwitserland met 3-0 gewonnen van Polen. Het elftal van bondscoach Peter Gerhardsson won op dinsdagavond het tweede groepsduel door drie rake kopballen in de Swissporarena van Luzern. Zweden verzekerde zich net als Duitsland van een plaats in de kwartfinales. Polen en Denemarken zijn in Groep C uitgeschakeld.
16 uur geledenBAZEL (ANP) - Duitsland heeft de tweede groepswedstrijd op het EK in Zwitserland met 2-1 gewonnen van Denemarken. Daarmee is Duitsland dicht bij de kwartfinales. Duitsland had het eerste groepsduel met Polen ook al met 2-0 gewonnen en speelt nog tegen Zweden.
19 uur geledenZURICH (ANP) - Bondscoach Andries Jonker heeft een kleine 24 uur voor het EK-duel met titelverdediger Engeland nog geen duidelijkheid over de inzetbaarheid van al zijn beoogde basisspeelsters. "We gaan zo tijdens de training bekijken of iedereen fit is. Ik heb nog geen opstelling bekendgemaakt, omdat dat niet kan", zei Jonker aan het einde van zijn persconferentie, waarna hij niet meer wilde aangeven van wie het meespelen twijfelachtig is.
20 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieprogramma voor het seizoen 2025/2026 in de Vrouwen Eredivisie bekendgemaakt. Het voetbalseizoen gaat van start met de Supercup op zaterdag 23 augustus. Dan staan kampioen FC Twente en nummer 2 PSV tegenover elkaar.
22 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voetballer Quincy Promes blijft voorlopig vastzitten. Dat heeft het gerechtshof in Amsterdam besloten. Volgens het hof zijn er nog voldoende redenen om hem vast te houden, onder meer het risico dat hij naar het buitenland vlucht. Oud-international Promes wordt verdacht van cocaïnesmokkel en het neersteken van zijn neef. De rechtbank heeft hem in totaal 7,5 jaar cel opgelegd. De zaak loopt momenteel in hoger beroep en is in de voorbereidende fase.
22 uur geleden