
Ajax-coach Ten Hag: geen andere benadering, wel ander elftal
ISTANBUL (ANP) - Trainer Erik ten Hag van Ajax is zeker van plan om woensdagavond wat andere spelers een kans te geven in de uitwedstrijd tegen Besiktas in de Champions League. Van een andere benadering van het vijfde groepsduel is echter geen sprake, zo benadrukte hij tijdens zijn vooruitblik in Istanbul. Ajax is met vier overwinningen op rij al geplaatst voor de achtste finales, Besiktas daarentegen is met 0 punten vrijwel uitgeschakeld op Europees niveau.
"Maar het gas gaat erop bij ons", verzekerde Ten Hag, die niet over middenvelder Edson Álvarez (geschorst) kan beschikken. "Wij willen winnen en wij moeten winnen. De tegenstander vecht voor de laatste kans en staat onder druk, omdat ze geen punten hebben. In de voetbalgekke cultuur die er heerst in Turkije wordt het dus een moeilijke wedstrijd voor ons. We zullen top moeten zijn om hier een resultaat te halen."
Ten Hag bevestigde dat hij naast de vervanger van Álvarez nog wat wijzigingen zal aanbrengen in zijn basisteam dat zondag aantrad in de geslaagde uitwedstrijd tegen RKC Waalwijk (0-5). "Dat gaan we zeker doen, maar we willen wel winnen. Tijdens de vorige keren dat we andere spelers een kans gaven, hebben we niet thuis gegeven en dat ergerde me mateloos. Woensdag staat er weer een heel goed elftal op het veld en moet er gewonnen worden. Die druk staat zeker op deze ploeg."
Reserves
Ten Hag wees de suggestie af dat woensdag een aantal 'reserves' zich in Istanbul mag laten zien. "Nee, geen reserves, het zijn allemaal basisspelers", pareerde hij. "De hele selectie moet bewijzen dat we sterk samen zijn. Die stap moeten we nu gaan zetten om samen succesvol te worden dit jaar. Álvarez moet ik noodgedwongen wisselen en verder houd ik rekening met wat klachten, die een aantal jongens hebben. We willen de ploeg verder ontwikkelen en kijken er daarom ook naar om andere spelers te brengen. Wie er pijntjes hebben? Dat zeg ik niet, want dan zou ik m'n opstelling prijsgeven."
Ajax heeft officieel nog 1 punt nodig om de groepszege veilig te stellen. De ploeg van Ten Hag won de thuiswedstrijd tegen de Turkse kampioen in september met 2-0. De return in Istanbul begint woensdagavond om 18.45 uur.
Meer uit Voetbal
THUN (ANP) - De voetbalsters van Spanje hebben tegen België ook hun tweede EK-duel overtuigend gewonnen. Tot vroeg in de tweede helft hield België het nog spannend tegen de wereldkampioen en kwam het twee keer terug van een achterstand, maar daarna drukte Spanje de overmacht uit in de score: 6-2.
51 minuten geledenZURICH (ANP/RTR) - Engeland-middenveldster Georgia Stanway kan niet wachten op het EK-duel van woensdag met het Nederlands elftal. De speelster van Bayern München vindt dat er na de nederlaag tegen Frankrijk genoeg is gepraat en dat het tijd is voor actie. "Daarom wilde ik deze persconferentie eigenlijk overslaan. We willen dit zo snel mogelijk op het veld rechtzetten", zei Stanway in het spelershotel in speelstad Zürich.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Poolse keeper Wojciech Szczesny heeft na een succesvol seizoen zijn contract bij FC Barcelona met twee jaar verlengd. De 35-jarige keeper heeft bijgetekend tot en met juni 2027, meldt de Catalaanse club.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Lily Yohannes verruilt Ajax voor de Franse topclub Olympique Lyon. Ajax meldt dat beide clubs akkoord zijn met de overgang van de 18-jarige middenveldster, die zelf maandag op Instagram al haar vertrek bij de Amsterdamse club had aangekondigd.
2 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Oranje-verdedigster Lynn Wilms heeft tijdens het EK in Zwitserland haar transfervrije overgang naar Aston Villa afgerond. De 54-voudig international, zaterdag nog invalster tegen Wales (3-0), komt over van de Duitse topclub VfL Wolfsburg. Daar speelde ze de afgelopen vier jaar meer dan honderd wedstrijden.
4 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft aanvaller Moussa Soumano overgenomen van Ajaccio, dat uitkomt op het tweede niveau in Frankrijk. De 19-jarige Fransman met Malinese roots tekent voor vier jaar, als de laatste details zijn afgerond. Dat meldt de nummer 15 van de Eredivisie van vorig seizoen.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Luka Modric zet zijn voetballoopbaan voort bij AC Milan. De nieuwe trainer Massimiliano Allegri bevestigde maandag bij zijn presentatie dat de Kroatische middenvelder naar Milaan komt. Modric (39) vertrok eind mei na dertien seizoenen bij Real Madrid waarmee hij onder meer zes keer de Champions League won.
5 uur geleden