Ajax-coach Ten Hag: geen andere benadering, wel ander elftal
ISTANBUL (ANP) - Trainer Erik ten Hag van Ajax is zeker van plan om woensdagavond wat andere spelers een kans te geven in de uitwedstrijd tegen Besiktas in de Champions League. Van een andere benadering van het vijfde groepsduel is echter geen sprake, zo benadrukte hij tijdens zijn vooruitblik in Istanbul. Ajax is met vier overwinningen op rij al geplaatst voor de achtste finales, Besiktas daarentegen is met 0 punten vrijwel uitgeschakeld op Europees niveau.
"Maar het gas gaat erop bij ons", verzekerde Ten Hag, die niet over middenvelder Edson Álvarez (geschorst) kan beschikken. "Wij willen winnen en wij moeten winnen. De tegenstander vecht voor de laatste kans en staat onder druk, omdat ze geen punten hebben. In de voetbalgekke cultuur die er heerst in Turkije wordt het dus een moeilijke wedstrijd voor ons. We zullen top moeten zijn om hier een resultaat te halen."
Ten Hag bevestigde dat hij naast de vervanger van Álvarez nog wat wijzigingen zal aanbrengen in zijn basisteam dat zondag aantrad in de geslaagde uitwedstrijd tegen RKC Waalwijk (0-5). "Dat gaan we zeker doen, maar we willen wel winnen. Tijdens de vorige keren dat we andere spelers een kans gaven, hebben we niet thuis gegeven en dat ergerde me mateloos. Woensdag staat er weer een heel goed elftal op het veld en moet er gewonnen worden. Die druk staat zeker op deze ploeg."
Reserves
Ten Hag wees de suggestie af dat woensdag een aantal 'reserves' zich in Istanbul mag laten zien. "Nee, geen reserves, het zijn allemaal basisspelers", pareerde hij. "De hele selectie moet bewijzen dat we sterk samen zijn. Die stap moeten we nu gaan zetten om samen succesvol te worden dit jaar. Álvarez moet ik noodgedwongen wisselen en verder houd ik rekening met wat klachten, die een aantal jongens hebben. We willen de ploeg verder ontwikkelen en kijken er daarom ook naar om andere spelers te brengen. Wie er pijntjes hebben? Dat zeg ik niet, want dan zou ik m'n opstelling prijsgeven."
Ajax heeft officieel nog 1 punt nodig om de groepszege veilig te stellen. De ploeg van Ten Hag won de thuiswedstrijd tegen de Turkse kampioen in september met 2-0. De return in Istanbul begint woensdagavond om 18.45 uur.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - PSV speelt een thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen in de kwartfinale van de KNVB-beker. Dat heeft de loting bepaald.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Oliver Glasner vertrekt aan het einde van het seizoen bij Crystal Palace. De Oostenrijker zal zijn aflopende verbintenis niet verlengen.
15 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom van FC Twente heeft aanvaller Marko Pjaca terug in de selectie voor het uitduel met Heracles Almelo van zondag. De 30-jarige Kroaat was dinsdag niet fit genoeg voor de gewonnen wedstrijd in de achtste finales van de KNVB-beker bij FC Utrecht (1-2).
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Givairo Read komt voorlopig niet in actie voor Feyenoord. De rechtsback heeft opnieuw een hamstringblessure opgelopen. Trainer Robin van Persie verwacht hem pas in maart terug.
17 uur geledenZEIST (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en FC Utrecht in de Eredivisie wordt woensdag 11 februari om 21.00 uur ingehaald. Dat maakte de KNVB vrijdag bekend. Het duel stond aanvankelijk voor afgelopen vrijdag in Nijmegen op het programma, maar werd afgelast vanwege de winterse omstandigheden.
18 uur geledenLIVERPOOL (AN/AFP) - Trainer Arne Slot kijkt uit naar de terugkeer van Mohamed Salah bij Liverpool. De 33-jarige aanvaller was de laatste weken actief met Egypte op de Afrika Cup. Voor zijn vertrek naar het toernooi in Marokko leefde de sterspeler enige tijd in onmin met de Nederlandse coach.
20 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Jamal Musiala staat na zes maanden voor een rentree bij Bayern München. De aanvallende middenvelder zit volgens zijn trainer Vincent Kompany in de selectie van de kampioen voor de uitwedstrijd van zaterdag tegen RB Leipzig.
20 uur geleden