Ajax-coach Ten Hag: geen andere benadering, wel ander elftal
ISTANBUL (ANP) - Trainer Erik ten Hag van Ajax is zeker van plan om woensdagavond wat andere spelers een kans te geven in de uitwedstrijd tegen Besiktas in de Champions League. Van een andere benadering van het vijfde groepsduel is echter geen sprake, zo benadrukte hij tijdens zijn vooruitblik in Istanbul. Ajax is met vier overwinningen op rij al geplaatst voor de achtste finales, Besiktas daarentegen is met 0 punten vrijwel uitgeschakeld op Europees niveau.
"Maar het gas gaat erop bij ons", verzekerde Ten Hag, die niet over middenvelder Edson Álvarez (geschorst) kan beschikken. "Wij willen winnen en wij moeten winnen. De tegenstander vecht voor de laatste kans en staat onder druk, omdat ze geen punten hebben. In de voetbalgekke cultuur die er heerst in Turkije wordt het dus een moeilijke wedstrijd voor ons. We zullen top moeten zijn om hier een resultaat te halen."
Ten Hag bevestigde dat hij naast de vervanger van Álvarez nog wat wijzigingen zal aanbrengen in zijn basisteam dat zondag aantrad in de geslaagde uitwedstrijd tegen RKC Waalwijk (0-5). "Dat gaan we zeker doen, maar we willen wel winnen. Tijdens de vorige keren dat we andere spelers een kans gaven, hebben we niet thuis gegeven en dat ergerde me mateloos. Woensdag staat er weer een heel goed elftal op het veld en moet er gewonnen worden. Die druk staat zeker op deze ploeg."
Reserves
Ten Hag wees de suggestie af dat woensdag een aantal 'reserves' zich in Istanbul mag laten zien. "Nee, geen reserves, het zijn allemaal basisspelers", pareerde hij. "De hele selectie moet bewijzen dat we sterk samen zijn. Die stap moeten we nu gaan zetten om samen succesvol te worden dit jaar. Álvarez moet ik noodgedwongen wisselen en verder houd ik rekening met wat klachten, die een aantal jongens hebben. We willen de ploeg verder ontwikkelen en kijken er daarom ook naar om andere spelers te brengen. Wie er pijntjes hebben? Dat zeg ik niet, want dan zou ik m'n opstelling prijsgeven."
Ajax heeft officieel nog 1 punt nodig om de groepszege veilig te stellen. De ploeg van Ten Hag won de thuiswedstrijd tegen de Turkse kampioen in september met 2-0. De return in Istanbul begint woensdagavond om 18.45 uur.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.
29 minuten geledenZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
8 uur geledenISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.
8 uur geledenHELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).
21 uur geleden