Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax-coach Farioli prijst mentaliteit van zijn spelers in Athene

Ajax-coach Farioli prijst mentaliteit van zijn spelers in Athene

ATHENE (ANP) - Ajax-trainer Francesco Farioli prijst de vechtersmentaliteit van zijn spelers na de 1-0-zege op Panathinaikos in de derde voorronde van de Europa League. De Italiaanse coach kijkt ook alweer vooruit naar de eerste wedstrijd in de Eredivisie tegen sc Heerenveen van zondag.

"De eerste helft heb ik positieve dingen gezien, zeker als je kijkt naar de controle over de wedstrijd", zei Farioli op de persconferentie na afloop van de wedstrijd in Athene. "Als we in het strafschopgebied kwamen, misten we wel effectiviteit. Daarna werd het spel slordiger."

Farioli was tevreden over de 'spirit' van zijn ploeg in de tweede helft. "Ik zag de wens om in de wedstrijd te blijven, de vechtlust. Dat was vorig seizoen een van de zwaktes. Als het moeilijk werd, lieten ze hun hoofd zakken. Ik hoef daar geen lof voor. Ik wil dat alle complimenten naar de spelers gaan. Ze hebben alles gegeven toen het moeilijk werd."

De trainer viert de zege op de Grieken niet, want het is pas de eerste van twee wedstrijden. Donderdag is de return in Amsterdam. "En over twee dagen wacht alweer sc Heerenveen", kijkt Farioli vooruit. "Zij komen met de instelling om een geweldige wedstrijd te spelen. En wij zijn klaar voor de competitie."

Meer uit Voetbal

Paris Saint-Germain mist zieke Dembélé tegen Athletic

PARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain neemt het woensdag in de Champions League tegen Athletic op zonder Ousmane Dembélé. De winnaar van de Gouden Schoen is sinds maandag ziek, zo meldt de Franse topclub. PSG staat tweede in de rangschikking met 12 punten uit vijf duels. Athletic staat 27e.

8 minuten geleden
Müller blijft na missen Amerikaanse voetbaltitel bij Vancouver

VANCOUVER (ANP/DPA) - Thomas Müller voetbalt ook komend seizoen bij Vancouver Whitecaps. De Canadese club, die zaterdag de finale om de titel in de Major League Soccer (MLS) verloor van Inter Miami, meldt dat het de optie in het contract van de Duitse aanvaller heeft gelicht.

1 uur geleden
Gakpo 'enkele weken' niet beschikbaar bij Liverpool

MILAAN (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool kan de komende weken geen beroep doen op Cody Gakpo. De Oranje-international kampt met een blessure. Dat meldde Slot een dag voor de uitwedstrijd in de Champions League bij Internazionale. Gakpo reisde niet mee met de ploeg naar Milaan.

13 uur geleden
Twee drinkpauzes bij alle wedstrijden van het WK voetbal 2026

ZÜRICH (ANP) - Alle wedstrijden tijdens het WK voetbal van volgend jaar worden twee keer onderbroken voor drinkpauzes. Dat maakte wereldvoetbalbond FIFA maandag bekend. De pauzes duren drie minuten en vinden in elke helft na 22 minuten plaats.

15 uur geleden
Salah niet in selectie Liverpool voor CL-duel met Internazionale

LIVERPOOL (ANP) - Vedette Mohamed Salah ontbreekt in de selectie van Liverpool voor het duel met Internazionale in de Champions League. De 33-jarige Egyptenaar had kritiek geuit op trainer Arne Slot en de club nadat hij bij de afgelopen wedstrijden op de reservebank moest zitten. Ook Cody Gakpo ontbreekt in de selectie van Liverpool.

18 uur geleden
Voetbalclubs willen strafrechtelijke vervolging bij wangedrag

ZEIST (ANP) - De Eredivisie CV en Coöperatie Eerste Divisie hebben een oproep gedaan aan de overheid, politie en het Openbaar Ministerie om daders bij ernstige ongeregeldheden strafrechtelijk te vervolgen. De clubs uit het betaald voetbal zijn het er "unaniem" over eens dat er strenger gestraft moet worden. "De huidige sancties zijn niet afschrikwekkend genoeg."

18 uur geleden
Ajax tegen Qarabag zonder Sutalo, Taylor en Weghorst

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim kan woensdag in de uitwedstrijd tegen Qarabag FK in de Champions League niet beschikken over Josip Sutalo, Kenneth Taylor en Wout Weghorst. Het drietal is niet fit genoeg om mee te reizen naar Azerbeidzjan, meldt de Amsterdamse club. Ook James McConnell, Gerald Alders en Steven Berghuis blijven achter in Nederland.

19 uur geleden