Ajax-coach Farioli prijst mentaliteit van zijn spelers in Athene
ATHENE (ANP) - Ajax-trainer Francesco Farioli prijst de vechtersmentaliteit van zijn spelers na de 1-0-zege op Panathinaikos in de derde voorronde van de Europa League. De Italiaanse coach kijkt ook alweer vooruit naar de eerste wedstrijd in de Eredivisie tegen sc Heerenveen van zondag.
"De eerste helft heb ik positieve dingen gezien, zeker als je kijkt naar de controle over de wedstrijd", zei Farioli op de persconferentie na afloop van de wedstrijd in Athene. "Als we in het strafschopgebied kwamen, misten we wel effectiviteit. Daarna werd het spel slordiger."
Farioli was tevreden over de 'spirit' van zijn ploeg in de tweede helft. "Ik zag de wens om in de wedstrijd te blijven, de vechtlust. Dat was vorig seizoen een van de zwaktes. Als het moeilijk werd, lieten ze hun hoofd zakken. Ik hoef daar geen lof voor. Ik wil dat alle complimenten naar de spelers gaan. Ze hebben alles gegeven toen het moeilijk werd."
De trainer viert de zege op de Grieken niet, want het is pas de eerste van twee wedstrijden. Donderdag is de return in Amsterdam. "En over twee dagen wacht alweer sc Heerenveen", kijkt Farioli vooruit. "Zij komen met de instelling om een geweldige wedstrijd te spelen. En wij zijn klaar voor de competitie."
Meer uit Voetbal
KRAKAU (ANP) - AZ is ver verwijderd van een plaats in de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld ging in Krakau ruim onderuit bij Sjachtar Donetsk: 3-0. Bij rust was het nog 0-0. Alle doelpunten vielen in de laatste twintig minuten.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Mohammed Kudus kan in juni mogelijk niet meedoen aan het wereldkampioenschap voetbal. De oud-Ajacied heeft een terugval in zijn herstel van een blessure aan zijn bovenbeen, meldt zijn werkgever Tottenham Hotspur.
6 uur geledenKRAKAU (ANP) - Ro-Zangelo Daal wordt donderdag om disciplinaire redenen buiten het basiselftal van AZ gelaten. De 22-jarige buitenspeler kwam op de wedstrijddag te laat voor een bijeenkomst. Dat zei trainer Leerroy Echteld voor het begin van de kwartfinale tegen Sjachtar Donetsk tegen Ziggo Sport.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Andy Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool. De 32-jarige Schotse linkervleugelverdediger heeft een aflopend contract bij de club waar Arne Slot trainer is.
8 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona heeft bij de Europese voetbalbond UEFA een klacht ingediend. De Spaanse voetbalclub vond dat tegenstander Atlético Madrid woensdag in de kwartfinale van de Champions League had moeten worden bestraft voor een handsbal.
8 uur geledenKRAKAU (ANP) - Troy Parrott keert donderdag in de uitwedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League terug in het basiselftal van AZ. De Ierse spits vormt samen met buitenspelers Weslley Patati en Ibrahim Sadiq de voorhoede.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het in 2027 aflopende contract met middenvelder Jorthy Mokio opengebroken en met vier jaar verlengd. De 18-jarige Belg is nu tot de zomer van 2031 aan de Amsterdamse voetbalclub verbonden.
10 uur geleden