Ajax-coach Farioli prijst mentaliteit van zijn spelers in Athene
ATHENE (ANP) - Ajax-trainer Francesco Farioli prijst de vechtersmentaliteit van zijn spelers na de 1-0-zege op Panathinaikos in de derde voorronde van de Europa League. De Italiaanse coach kijkt ook alweer vooruit naar de eerste wedstrijd in de Eredivisie tegen sc Heerenveen van zondag.
"De eerste helft heb ik positieve dingen gezien, zeker als je kijkt naar de controle over de wedstrijd", zei Farioli op de persconferentie na afloop van de wedstrijd in Athene. "Als we in het strafschopgebied kwamen, misten we wel effectiviteit. Daarna werd het spel slordiger."
Farioli was tevreden over de 'spirit' van zijn ploeg in de tweede helft. "Ik zag de wens om in de wedstrijd te blijven, de vechtlust. Dat was vorig seizoen een van de zwaktes. Als het moeilijk werd, lieten ze hun hoofd zakken. Ik hoef daar geen lof voor. Ik wil dat alle complimenten naar de spelers gaan. Ze hebben alles gegeven toen het moeilijk werd."
De trainer viert de zege op de Grieken niet, want het is pas de eerste van twee wedstrijden. Donderdag is de return in Amsterdam. "En over twee dagen wacht alweer sc Heerenveen", kijkt Farioli vooruit. "Zij komen met de instelling om een geweldige wedstrijd te spelen. En wij zijn klaar voor de competitie."
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - De rode kaart die een speler van Everton maandagavond kreeg voor een slaande beweging naar een ploeggenoot, is volgens trainer David Moyes niet onoverkomelijk. Speler Idrissa Gueye heeft zijn excuses aangeboden en daarmee is de zaak wat Everton-trainer Moyes betreft opgelost. "Dit soort dingen gebeuren nu eenmaal in het voetbal", zei hij.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer José Mourinho van Benfica ziet het Champions League-duel met Ajax van dinsdag als "essentieel voor beide teams". Ajax en Benfica zijn de enige clubs in het belangrijkste Europese toernooi die alle vier duels hebben verloren. "Ajax is geen team voor nul punten na vier wedstrijden, net als wij", zei Mourinho een dag voor het duel in Amsterdam.
7 uur geledenTURIJN (ANP) - Jeugdinternational Jayden Addai heeft Como op weg geholpen naar een ruime 5-1-uitzege op Torino. De 20-jarige aanvaller maakte de eerste twee doelpunten van het elftal van trainer Cesc Fàbregas.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is met Jordi Cruijff in gesprek over de functie van technisch directeur. De club onderzoekt of de zoon van de overleden clublegende Johan Cruijff interesse heeft om Alex Kroes op te volgen.
11 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink heeft in de voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen Portugal drie speelsters geblesseerd zien afhaken. Jill Roord, Janou Levels en Lotte Keukelaar zijn wegens blessures niet meer bij de selectie. Veurink heeft Nina Nijstad, Danique Tolhoek en Kayleigh van Dooren als vervangsters opgeroepen. "November is altijd een uitdagende maand. Voor mij als coach staat de gezondheid van speelsters op één", aldus Veurink in Zeist.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax wil de thuiswedstrijd tegen Benfica in de Champions League benutten om vertrouwen te winnen. "En dat lukt als we winnen", zei interim-trainer Fred Grim op een persconferentie. "Daar gaan we dus voor. We willen van die hatelijke nul af."
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Lucas Rosa kan dinsdagavond met Ajax tegen Benfica uitkomen in de Champions League. "Hij heeft goed getraind", zei interim-trainer Fred Grim. "Hij kan weer spelen."
14 uur geleden