Ajax buigt in slotfase voor Liverpool
LIVERPOOL (ANP) - Ajax heeft de uitwedstrijd tegen Liverpool in de Champions League verloren. Joël Matip maakte in de 89e minuut met een rake kopbal de winnende treffer (2-1). De verdediger beloonde de thuisploeg voor een groot veldoverwicht.
Mohamed Salah schoot Liverpool in de 17e minuut op voorsprong. Ajax ontsnapte aan grotere achterstand toen Diogo Jota en Luis Díaz naast schoten. Maar de koploper van de Eredivisie kwam in de 27e minuut op gelijke hoogte met een schitterende treffer van Mohammed Kudus.
Her was aan doelman Remko Pasveer te danken dat Ajax met een gelijke stand de rust haalde. Hij voorkwam met mooie reflexen dat Trent Alexander-Arnold en Virgil van Dijk scoorden. Ajax liep ook een groot deel van de tweede helft achter Liverpool aan. Toch kreeg de ploeg van trainer Alfred Schreuder een grote kans op de 1-2. Daley Blind kopte in vrijstaande positie naast.
In de slotfase verhoogde Liverpool nog maar eens de druk. Salah schoot eerst nog op de paal voordat Matip raak kopte.
Meer uit Voetbal
STUTTGART (ANP/DPA) - Zestien Feyenoord-supporters zijn donderdagavond in Stuttgart aangehouden wegens vernieling en het afsteken van vuurwerk na de Europa League-wedstrijd tegen VfB Stuttgart. Dat maakte de politie bekend. Stuttgart won de wedstrijd met 2-0.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in Londen niet kunnen stunten tegen Crystal Palace in de derde speelronde van de Conference League. De nummer 9 van de Premier League was te sterk voor de nummer 3 van de Eredivisie: 3-1. De Alkmaarders blijven dankzij de eerdere zege op Slovan Bratislava op 3 punten staan en zakken weg in de stand. Crystal Palace is op 6 punten gekomen en klimt juist omhoog.
9 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Feyenoord heeft de derde nederlaag in vier duels in de Europa League geleden. De club verloor de uitwedstrijd tegen VfB Stuttgart door doelpunten van Bilal El Khannouss en Deniz Undav in de slotfase (2-0).
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli wilde donderdagavond niets kwijt over de situatie bij zijn oude werkgever. Dat zei de Italiaan bij de persconferentie na afloop van de Europa League-wedstrijd tegen FC Utrecht met zijn huidige club FC Porto die eindigde in 1-1.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft na vier duels voor het eerst een punt overgehouden aan een Europa League-wedstrijd. Tegen het FC Porto van trainer Francesco Farioli werd het in een uitverkochte Galgenwaard 1-1. Utrecht-keeper Vasilis Barkas moest in de 66e minuut na de gelijkmaker met een rode kaart het veld verlaten na een opstootje met doelpuntenmaker Borja Sainz.
11 uur geledenSALZBURG (ANP) - Go Ahead Eagles heeft niet opnieuw gestunt in de Europa League. De laatste winnaar van de KNVB-beker verloor het uitduel met RB Salzburg (2-0) na een goede eerste helft en een minder optreden na rust .
11 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Gonçalo Borges begint om 21.00 uur met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen VfB Stuttgart in de Europa League. De linksbuiten vormt een voorhoede met Ayase Ueda en Anis Hadj Moussa.
11 uur geleden