Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax brengt doelpuntenmachine in Eredivisie weer op gang

Ajax brengt doelpuntenmachine in Eredivisie weer op gang

WAALWIJK (ANP) - Na twee remises zonder goals tegen Heracles Almelo en Go Ahead Eagles heeft Ajax in de Eredivisie de doelpuntenmachine weer flink op gang gebracht. De ploeg van coach Erik ten Hag was met 5-0 te sterk voor het laag geklasseerde RKC Waalwijk. De Amsterdamse formatie liet opnieuw de nodige kansen liggen, maar verzuimde deze keer niet om het indrukwekkende doelsaldo verder te verbeteren (42-2). Steven Berghuis en Sébastien Haller scoorden twee keer.

Ten Hag had tijdens de interlandperiode met zijn uitgedunde selectie veel aandacht besteed aan het spel van zijn ploeg diep op de helft van de tegenstander. "Want dat was tegen Go Ahead 'dikvet' onder de grens", liet hij vooraf in Waalwijk weten bij ESPN. "Daar hebben we in de afgelopen tijd veel op getraind."

Het aanvalsspel van Ajax, met international Davy Klaassen weer op de bank, was tegen RKC zeker niet slecht. De vleugelspitsen Antony en Dusan Tadic waren hun directe tegenstanders veelvuldig de baas en ook van aanvalsleider Haller ging de nodige dreiging uit. De Ivoriaan opende na ruim een kwartier de score. Hij kopte raak uit een voorzet van Tadic, na goed doorzetten bij de achterlijn van Daley Blind (0-1).

Kansen

Haller liet voor de rust ook nog een paar kansen liggen. Ook Tadic was onzorgvuldig in de afwerking, mede door toedoen van RKC-keeper Etienne Vaessen. Vlak voor de rust verdubbelde Berghuis van dichtbij de voorsprong na een uitstekende combinatie tussen Tadic en Blind (0-2).

RKC was niet helemaal kansloos. Michiel Kramer leek uit een voorzet van Jens Odgaard de gelijkmaker binnen te koppen. Doelman Remko Pasveer redde op de lijn echter fraai. Odgaard was de Mexicaan Edson Álvarez te snel en te slim af. De Deen schoot gehaast naast.

Na de rust drong RKC heel even aan, maar na de tweede treffer van Berghuis in de 57e minuut, opnieuw een intikker, was de strijd beslist. Ten Hag kon onder anderen Ryan Gravenberch (voor Klaassen), Antony en Tadic wat rust gunnen voor het uitduel woensdag in de Champions League tegen Besiktas. Jurriën Timber en Haller gaven de score in de slotfase nog wat meer aanzien: 0-5. Haller is met negen treffers topscorer van de Eredivisie. Hij miste in de extra tijd nog een droomkans op een hattrick.

Meer uit Voetbal

Duitse voetbalbond bevestigt aanstelling Klopp als bondscoach

FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse voetbalbond DFB heeft de aanstelling van Jürgen Klopp als bondscoach bevestigd. De oud-trainer van Liverpool tekende een contract tot en met het WK van 2030. De 59-jarige Duitser is de opvolger van Julian Nagelsmann, die drie weken geleden na een teleurstellend WK vertrok. Pepijn Lijnders, die eerder assistent was van Klopp bij Liverpool, wordt een van de assistenten bij Duitsland.

2 uur geleden
Voetbalclubs AZ en Almere City gaan samenwerken

ALKMAAR (ANP) - AZ en Almere City FC gaan een samenwerking aan voor de lange termijn. Dat melden de club uit de Eredivisie en de eerstedivisionist op hun websites. Het gaat om een periode van minimaal vier jaar.

3 uur geleden
Argentijnse verdediger Otamendi stopt als international

BUENOS AIRES (ANP/RTR) - De Argentijnse voetballer Nicolás Otamendi is gestopt als international. De 38-jarige verdediger was actief op het afgelopen WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, waar hij met zijn land de finale verloor van Spanje. Hij won vier jaar geleden de wereldtitel met Argentinië in Qatar.

4 uur geleden
WK-gangers Curaçao en Haïti treffen elkaar in Nations League

MIAMI (ANP) - Curaçao is in de groepsfase van de Concacaf Nations League gekoppeld aan onder meer Haïti. Dat is het resultaat van de loting in Miami. Beide landen waren deze zomer actief op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Suriname zit in een poule zonder WK-gangers.

4 uur geleden
Berghuis ziet ruime Ajax-zege in Servië als 'goede eerste stap'

NOVI SAD (ANP) - Steven Berghuis sprak van een "goede eerste stap" na de gewonnen uitwedstrijd bij FK Vojvodina in de tweede voorronde van de Conference League (1-4). Het duel in Servië was de eerste officiële wedstrijd onder de nieuwe trainer Míchel.

6 uur geleden
FC Twente verliest van Ferencváros in Europa League

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is er niet in geslaagd om de thuiswedstrijd tegen Ferencváros tot een goed einde te brengen. De ploeg van trainer John van den Brom ging met 1-2 onderuit in een nagenoeg volle Veste.

15 uur geleden
Ajax boekt ruime uitzege op Vojvodina in Conference League

NOVI SAD (ANP) - Ajax is goed aan het nieuwe Europese seizoen begonnen. De club was in een uitwedstrijd veel te sterk voor FK Vojvodina (1-4) en heeft een goede uitgangspositie voor de return van volgende week in de Johan Cruijff ArenA voor een plek in de derde voorronde van de Conference League.

15 uur geleden