Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax blijft wisselvallig acteren in competitie en verliest van AZ

Ajax blijft wisselvallig acteren in competitie en verliest van AZ

AMSTERDAM (ANP) - Ajax slaagt er dit seizoen maar niet in om constant te presteren in de Eredivisie. De club bleef tijdens de thuiswedstrijd tegen AZ ver verwijderd van het niveau dat het in zes gewonnen groepsduels in de Champions League haalde en ging met 1-2 onderuit.

PSV is zondagavond de nieuwe koploper van de Eredivisie als het in Nijmegen van NEC wint. Feyenoord is met het gelijkspel bij FC Groningen (1-1) in punten gelijkgekomen met Ajax. Beide ploegen treffen elkaar zondag in De Kuip.

Ajax verviel in fouten die de club eerder dit seizoen al puntenverlies tegen FC Twente, FC Utrecht, Heracles Almelo en Go Ahead Eagles opleverde. Met Devyne Rensch als vervanger van de geblesseerde rechtsback Noussair Mazraoui startte de thuisploeg in een veel te laag tempo om de defensie van AZ te verontrusten. Ajax was ook slordig. Zelfs Daley Blind leverde de bal een paar keer volkomen onnodig in. Dat overkomt de linksback dit seizoen vaker in de Eredivisie dan in de Champions League, wat toch wel opvallend is.

Geduldig

Ajax schoot voor rust geen enkele keer op doel. Dat was in de Eredivisie al vier jaar niet voorgekomen. AZ bleef geduldig wachten op een mogelijkheid om succesvol te counteren. Die kans leek zich na ruim een half uur even aan te dienen, maar Lisandro Martínez vloerde Vangelis Pavlidis vlak buiten het strafschopgebied. Jesper Karlsson eiste de vrije trap op maar doelman Remko Pasveer had weinig moeite om zijn schot te vangen.

Ajax was in de openingsfase van de tweede helft dicht bij de openingstreffer. Maar doelman Peter Vindahl Jensen keerde de inzet van Steven Berghuis en Dusan Tadic miste de rebound. AZ had in de 50e minuut wel succes toen Yukinari Sugawara aan buitenspel was ontsnapt en Pavlidis alle ruimte kreeg om raak te schieten (0-1). Owen Wijndal dacht in de 54e minuut de voorsprong van AZ te verdubbelen. Maar de linksback bleek wel buitenspel te staan voordat hij scoorde.

Haller, al goed voor tien treffers in de Champions League, miste eerst een enorme kans op de gelijkmaker voordat hij even later op aangeven van Dusan Tadic wel toesloeg (1-1). Heel even wankelde AZ, maar de ingevallen Zakaria Aboukhlal schoot de ploeg uit Alkmaar in de 83e minuut naar de zege. Perr Schuurs, eveneens ingevallen, scoorde in blessuretijd nog wel voor Ajax. Maar zijn treffer werd na interventie van de videoscheidsrechter vanwege buitenspel afgekeurd.

Meer uit Voetbal

Nagelsmann wil meer openheid over homoseksualiteit in voetbal

STUTTGART (ANP/DPA) - Na de coming-out van jeugdtrainer Christian Dobrick van FC St. Pauli heeft de Duitse bondscoach Julian Nagelsmann zich sterk gemaakt voor een open benadering van homoseksualiteit in het voetbal. "Ik vind het heel jammer dat we dit nog steeds moeten bespreken. Het is schandalig dat je me deze vraag moet stellen", zei Nagelsmann in een interview met RTL/ntv.

1 uur geleden
Koeman rekent op veilig WK voor spelers, fans en journalisten

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent erop dat alle spelers, supporters en journalisten veilig naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kunnen. "Daar moet duidelijkheid over komen en dat moet goed geregeld worden", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van dinsdag tegen Ecuador. "Dat ligt niet alleen bij de KNVB, maar bij alle bonden. Dat ligt bij de hele organisatie, ook bij de FIFA. Ik geloof dat het goed geregeld gaat worden. Daar gaan we wel van uit. Ik vind het terecht dat men eist dat spelers en fans veilig moeten zijn tijdens het WK."

1 uur geleden
Koeman vertelt Depay dat hij superfit voor WK moet zijn

ZEIST (ANP) - Ronald Koeman heeft Memphis Depay in een persoonlijk gesprek verteld dat hij 'superfit' moet zijn om het Nederlands elftal beter te maken op het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De geblesseerde spits kwam zondag een besloten training van Oranje voor het oefenduel van dinsdag met Ecuador bekijken en lunchte met de selectie.

2 uur geleden
FC Volendam langer door met spits Veerman

VOLENDAM (ANP) - FC Volendam kan ook volgend seizoen een beroep doen op aanvaller Henk Veerman. De nummer 15 van de Eredivisie lichtte een optie in het contract van de 35-jarige Volendammer.

2 uur geleden
Ajax gaf vorig seizoen 21,5 miljoen euro uit aan voetbalmakelaars

ZEIST (ANP) - Ajax heeft van alle clubs in het Nederlands betaald voetbal het meeste geld uitgegeven aan voetbalmakelaars tijdens het seizoen 2024-2025. De Amsterdammers maakten in totaal bijna 21,5 miljoen euro over aan voetbalmakelaars. Gezamenlijk gaven de clubs 67 miljoen euro uit in de periode van 1 juli 2024 tot en met 30 juni 2025. Dat maakte de KNVB maandag bekend.

3 uur geleden
Oranje begint met Lang aan laatste training voor duel met Ecuador

ZEIST (ANP) - Noa Lang is begonnen aan de laatste training van het Nederlands elftal voor het oefenduel met Ecuador in Eindhoven. De vleugelaanvaller miste vrijdag de vriendschappelijke interland tegen Noorwegen (2-1) door een duimblessure.

4 uur geleden
WK-ganger Kaapverdië wint oefenduel met Finland na strafschoppen

AUCKLAND (ANP) - De voetballers van Kaapverdië hebben in Auckland een oefenduel met Finland gewonnen. De ploeg, die zich met veel Rotterdamse spelers heeft geplaatst voor het WK van komende zomer, won de wedstrijd in het kader van de nieuwe FIFA Series na strafschoppen. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1.

8 uur geleden