Ajax blijft wisselvallig acteren in competitie en verliest van AZ
AMSTERDAM (ANP) - Ajax slaagt er dit seizoen maar niet in om constant te presteren in de Eredivisie. De club bleef tijdens de thuiswedstrijd tegen AZ ver verwijderd van het niveau dat het in zes gewonnen groepsduels in de Champions League haalde en ging met 1-2 onderuit.
PSV is zondagavond de nieuwe koploper van de Eredivisie als het in Nijmegen van NEC wint. Feyenoord is met het gelijkspel bij FC Groningen (1-1) in punten gelijkgekomen met Ajax. Beide ploegen treffen elkaar zondag in De Kuip.
Ajax verviel in fouten die de club eerder dit seizoen al puntenverlies tegen FC Twente, FC Utrecht, Heracles Almelo en Go Ahead Eagles opleverde. Met Devyne Rensch als vervanger van de geblesseerde rechtsback Noussair Mazraoui startte de thuisploeg in een veel te laag tempo om de defensie van AZ te verontrusten. Ajax was ook slordig. Zelfs Daley Blind leverde de bal een paar keer volkomen onnodig in. Dat overkomt de linksback dit seizoen vaker in de Eredivisie dan in de Champions League, wat toch wel opvallend is.
Geduldig
Ajax schoot voor rust geen enkele keer op doel. Dat was in de Eredivisie al vier jaar niet voorgekomen. AZ bleef geduldig wachten op een mogelijkheid om succesvol te counteren. Die kans leek zich na ruim een half uur even aan te dienen, maar Lisandro Martínez vloerde Vangelis Pavlidis vlak buiten het strafschopgebied. Jesper Karlsson eiste de vrije trap op maar doelman Remko Pasveer had weinig moeite om zijn schot te vangen.
Ajax was in de openingsfase van de tweede helft dicht bij de openingstreffer. Maar doelman Peter Vindahl Jensen keerde de inzet van Steven Berghuis en Dusan Tadic miste de rebound. AZ had in de 50e minuut wel succes toen Yukinari Sugawara aan buitenspel was ontsnapt en Pavlidis alle ruimte kreeg om raak te schieten (0-1). Owen Wijndal dacht in de 54e minuut de voorsprong van AZ te verdubbelen. Maar de linksback bleek wel buitenspel te staan voordat hij scoorde.
Haller, al goed voor tien treffers in de Champions League, miste eerst een enorme kans op de gelijkmaker voordat hij even later op aangeven van Dusan Tadic wel toesloeg (1-1). Heel even wankelde AZ, maar de ingevallen Zakaria Aboukhlal schoot de ploeg uit Alkmaar in de 83e minuut naar de zege. Perr Schuurs, eveneens ingevallen, scoorde in blessuretijd nog wel voor Ajax. Maar zijn treffer werd na interventie van de videoscheidsrechter vanwege buitenspel afgekeurd.
Meer uit Voetbal
FLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.
5 uur geledenKEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.
5 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.
8 uur geledenVELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.
12 uur geleden