Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax blijft wisselvallig acteren in competitie en verliest van AZ

Ajax blijft wisselvallig acteren in competitie en verliest van AZ

AMSTERDAM (ANP) - Ajax slaagt er dit seizoen maar niet in om constant te presteren in de Eredivisie. De club bleef tijdens de thuiswedstrijd tegen AZ ver verwijderd van het niveau dat het in zes gewonnen groepsduels in de Champions League haalde en ging met 1-2 onderuit.

PSV is zondagavond de nieuwe koploper van de Eredivisie als het in Nijmegen van NEC wint. Feyenoord is met het gelijkspel bij FC Groningen (1-1) in punten gelijkgekomen met Ajax. Beide ploegen treffen elkaar zondag in De Kuip.

Ajax verviel in fouten die de club eerder dit seizoen al puntenverlies tegen FC Twente, FC Utrecht, Heracles Almelo en Go Ahead Eagles opleverde. Met Devyne Rensch als vervanger van de geblesseerde rechtsback Noussair Mazraoui startte de thuisploeg in een veel te laag tempo om de defensie van AZ te verontrusten. Ajax was ook slordig. Zelfs Daley Blind leverde de bal een paar keer volkomen onnodig in. Dat overkomt de linksback dit seizoen vaker in de Eredivisie dan in de Champions League, wat toch wel opvallend is.

Geduldig

Ajax schoot voor rust geen enkele keer op doel. Dat was in de Eredivisie al vier jaar niet voorgekomen. AZ bleef geduldig wachten op een mogelijkheid om succesvol te counteren. Die kans leek zich na ruim een half uur even aan te dienen, maar Lisandro Martínez vloerde Vangelis Pavlidis vlak buiten het strafschopgebied. Jesper Karlsson eiste de vrije trap op maar doelman Remko Pasveer had weinig moeite om zijn schot te vangen.

Ajax was in de openingsfase van de tweede helft dicht bij de openingstreffer. Maar doelman Peter Vindahl Jensen keerde de inzet van Steven Berghuis en Dusan Tadic miste de rebound. AZ had in de 50e minuut wel succes toen Yukinari Sugawara aan buitenspel was ontsnapt en Pavlidis alle ruimte kreeg om raak te schieten (0-1). Owen Wijndal dacht in de 54e minuut de voorsprong van AZ te verdubbelen. Maar de linksback bleek wel buitenspel te staan voordat hij scoorde.

Haller, al goed voor tien treffers in de Champions League, miste eerst een enorme kans op de gelijkmaker voordat hij even later op aangeven van Dusan Tadic wel toesloeg (1-1). Heel even wankelde AZ, maar de ingevallen Zakaria Aboukhlal schoot de ploeg uit Alkmaar in de 83e minuut naar de zege. Perr Schuurs, eveneens ingevallen, scoorde in blessuretijd nog wel voor Ajax. Maar zijn treffer werd na interventie van de videoscheidsrechter vanwege buitenspel afgekeurd.

Meer uit Voetbal

Voetbalsters Ajax tweede achter kampioen PSV, Feyenoord derde

HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.

1 uur geleden
Voetbalsters Hera United degraderen na één seizoen uit Eredivisie

AMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.

1 uur geleden
Verdediger Alaba (33) na vijf jaar weg bij Real Madrid

MADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.

4 uur geleden
Aanvaller De Jong (35) na één seizoen weg bij FC Porto

PORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.

5 uur geleden
Vitesse kan driekwart van de aandelen overdragen aan sterkhouders

ARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.

8 uur geleden
De Graafschap stelt Duivenvoorden aan als nieuwe hoofdtrainer

DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.

9 uur geleden
Liverpool-coach Slot roemt fitheid Oranje-aanvoerder Van Dijk

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.

10 uur geleden