Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax blijft wisselvallig acteren in competitie en verliest van AZ

Ajax blijft wisselvallig acteren in competitie en verliest van AZ

AMSTERDAM (ANP) - Ajax slaagt er dit seizoen maar niet in om constant te presteren in de Eredivisie. De club bleef tijdens de thuiswedstrijd tegen AZ ver verwijderd van het niveau dat het in zes gewonnen groepsduels in de Champions League haalde en ging met 1-2 onderuit.

PSV is zondagavond de nieuwe koploper van de Eredivisie als het in Nijmegen van NEC wint. Feyenoord is met het gelijkspel bij FC Groningen (1-1) in punten gelijkgekomen met Ajax. Beide ploegen treffen elkaar zondag in De Kuip.

Ajax verviel in fouten die de club eerder dit seizoen al puntenverlies tegen FC Twente, FC Utrecht, Heracles Almelo en Go Ahead Eagles opleverde. Met Devyne Rensch als vervanger van de geblesseerde rechtsback Noussair Mazraoui startte de thuisploeg in een veel te laag tempo om de defensie van AZ te verontrusten. Ajax was ook slordig. Zelfs Daley Blind leverde de bal een paar keer volkomen onnodig in. Dat overkomt de linksback dit seizoen vaker in de Eredivisie dan in de Champions League, wat toch wel opvallend is.

Geduldig

Ajax schoot voor rust geen enkele keer op doel. Dat was in de Eredivisie al vier jaar niet voorgekomen. AZ bleef geduldig wachten op een mogelijkheid om succesvol te counteren. Die kans leek zich na ruim een half uur even aan te dienen, maar Lisandro Martínez vloerde Vangelis Pavlidis vlak buiten het strafschopgebied. Jesper Karlsson eiste de vrije trap op maar doelman Remko Pasveer had weinig moeite om zijn schot te vangen.

Ajax was in de openingsfase van de tweede helft dicht bij de openingstreffer. Maar doelman Peter Vindahl Jensen keerde de inzet van Steven Berghuis en Dusan Tadic miste de rebound. AZ had in de 50e minuut wel succes toen Yukinari Sugawara aan buitenspel was ontsnapt en Pavlidis alle ruimte kreeg om raak te schieten (0-1). Owen Wijndal dacht in de 54e minuut de voorsprong van AZ te verdubbelen. Maar de linksback bleek wel buitenspel te staan voordat hij scoorde.

Haller, al goed voor tien treffers in de Champions League, miste eerst een enorme kans op de gelijkmaker voordat hij even later op aangeven van Dusan Tadic wel toesloeg (1-1). Heel even wankelde AZ, maar de ingevallen Zakaria Aboukhlal schoot de ploeg uit Alkmaar in de 83e minuut naar de zege. Perr Schuurs, eveneens ingevallen, scoorde in blessuretijd nog wel voor Ajax. Maar zijn treffer werd na interventie van de videoscheidsrechter vanwege buitenspel afgekeurd.

Meer uit Voetbal

Oranje oefent vlak voor WK tegen Algerije

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.

5 uur geleden
Duel van Ronaldo en Al Nassr afgelast na aanvallen van Iran

DUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.

8 uur geleden
Oud-international Janmaat raakte na loopbaan verslaafd aan drugs

AMSTERDAM (ANP) - Oud-international Daryl Janmaat is na zijn voetballoopbaan verslaafd geraakt aan drugs. De 36-jarige voormalige rechtervleugelverdediger vertelt daarover in de documentaire 'Echte mannen huilen niet', die maandagmiddag in première ging in theater Tuschinski in Amsterdam.

8 uur geleden
Aanvoerder Resink van FC Groningen meldt kruisbandblessure

GRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.

9 uur geleden
Iraanse voetbalsters ondanks oorlog in actie op Asia Cup

GOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.

12 uur geleden
Trainer Steijn aan einde van seizoen weg bij Sparta

ROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.

13 uur geleden
PSV nog zonder Salah-Eddine in bekerduel met NEC

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.

13 uur geleden