Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax blijft wisselvallig acteren in competitie en verliest van AZ

Ajax blijft wisselvallig acteren in competitie en verliest van AZ

AMSTERDAM (ANP) - Ajax slaagt er dit seizoen maar niet in om constant te presteren in de Eredivisie. De club bleef tijdens de thuiswedstrijd tegen AZ ver verwijderd van het niveau dat het in zes gewonnen groepsduels in de Champions League haalde en ging met 1-2 onderuit.

PSV is zondagavond de nieuwe koploper van de Eredivisie als het in Nijmegen van NEC wint. Feyenoord is met het gelijkspel bij FC Groningen (1-1) in punten gelijkgekomen met Ajax. Beide ploegen treffen elkaar zondag in De Kuip.

Ajax verviel in fouten die de club eerder dit seizoen al puntenverlies tegen FC Twente, FC Utrecht, Heracles Almelo en Go Ahead Eagles opleverde. Met Devyne Rensch als vervanger van de geblesseerde rechtsback Noussair Mazraoui startte de thuisploeg in een veel te laag tempo om de defensie van AZ te verontrusten. Ajax was ook slordig. Zelfs Daley Blind leverde de bal een paar keer volkomen onnodig in. Dat overkomt de linksback dit seizoen vaker in de Eredivisie dan in de Champions League, wat toch wel opvallend is.

Geduldig

Ajax schoot voor rust geen enkele keer op doel. Dat was in de Eredivisie al vier jaar niet voorgekomen. AZ bleef geduldig wachten op een mogelijkheid om succesvol te counteren. Die kans leek zich na ruim een half uur even aan te dienen, maar Lisandro Martínez vloerde Vangelis Pavlidis vlak buiten het strafschopgebied. Jesper Karlsson eiste de vrije trap op maar doelman Remko Pasveer had weinig moeite om zijn schot te vangen.

Ajax was in de openingsfase van de tweede helft dicht bij de openingstreffer. Maar doelman Peter Vindahl Jensen keerde de inzet van Steven Berghuis en Dusan Tadic miste de rebound. AZ had in de 50e minuut wel succes toen Yukinari Sugawara aan buitenspel was ontsnapt en Pavlidis alle ruimte kreeg om raak te schieten (0-1). Owen Wijndal dacht in de 54e minuut de voorsprong van AZ te verdubbelen. Maar de linksback bleek wel buitenspel te staan voordat hij scoorde.

Haller, al goed voor tien treffers in de Champions League, miste eerst een enorme kans op de gelijkmaker voordat hij even later op aangeven van Dusan Tadic wel toesloeg (1-1). Heel even wankelde AZ, maar de ingevallen Zakaria Aboukhlal schoot de ploeg uit Alkmaar in de 83e minuut naar de zege. Perr Schuurs, eveneens ingevallen, scoorde in blessuretijd nog wel voor Ajax. Maar zijn treffer werd na interventie van de videoscheidsrechter vanwege buitenspel afgekeurd.

Meer uit Voetbal

United wint van Everton en staat vierde in Premier League

LIVERPOOL (ANP) - Benjamin Sesko heeft Manchester United aan een uitzege op Everton geholpen. De invaller maakte in de 71e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd: 0-1.

7 uur geleden
UEFA schorst Prestianni na vermeend racisme voor return in Madrid

NYON (ANP) - Gianluca Prestianni is voorlopig geschorst door de UEFA. Daardoor mist de speler van Benfica woensdag de return tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League.

14 uur geleden
Advocaat stopt per direct als bondscoach van WK-deelnemer Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.

19 uur geleden
Troost stapt uit de raad van commissarissen van Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.

1 dag geleden
Coach Van Persie vooral tevreden over eerste helft van Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."

1 dag geleden
Feyenoord verslaat Telstar met twee doelpunten van Hadj Moussa

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.

1 dag geleden
Feyenoord steviger op tweede plaats na zege met invaller Sterling

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.

1 dag geleden