Ajax betreurt geweld in centrum 'na goede sfeer in stadion'
AMSTERDAM (ANP) - Ajax betreurt het geweld richting de Israëlische voetbalfans na de Europa League-wedstrijd tegen Maccabi Tel Aviv. De Amsterdamse club veroordeelt het aanvallen van de bezoekende fans "ten zeerste". Volgens Ajax leek er aanvankelijk weinig aan de hand en de club spreekt van "een goede samenwerking" met de autoriteiten.
"Na een sportieve voetbalwedstrijd met een goede sfeer in ons stadion, waarvoor we alle betrokken partijen bedanken voor de goede samenwerking, hebben we met afschuw vernomen wat er gisteravond in het centrum van Amsterdam is gebeurd. We veroordelen dit geweld ten zeerste", schrijft Ajax in een verklaring op sociale media.
Ajax won in de Europa League met 5-0 van de Israëlische club. Na de wedstrijd ging het mis in het centrum van Amsterdam.
Komende zondag komt Ajax weer in actie, dan tegen FC Twente.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - "Met het overlijden van Hans van Manen verliest de dans een icoon", reageert de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema op het overlijden van choreograaf Van Manen. Hij overleed woensdagavond op 93-jarige leeftijd, aldus Nationale Opera & Ballet.
1 uur geledenBREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag bij de rechtbank in Breda twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Elias M. voor het verkrachten en doden van de 75-jarige Yvonne uit Halsteren.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vertrouwensinspecteurs hebben vorig jaar fors meer meldingen gekregen over misstanden in het onderwijs, zoals misbruik of mishandeling. Afgelopen schooljaar kwamen 2916 dossiers binnen, 599 meer dan het schooljaar daarvoor. Alleen in het hoger onderwijs was geen stijging zichtbaar, meldt de Inspectie van het Onderwijs.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voetballer Quincy Promes (33) blijft voorlopig vastzitten. Verzoeken om zijn voorlopige hechtenis te beëindigen zijn door het gerechtshof in Amsterdam afgewezen.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Kindertelefoon is dit jaar het meest gebeld over vrije tijd, seksualiteit, pesten, thuis en familie en emotionele problemen. Dat meldt de organisatie, die dit jaar 320.000 gesprekken voerde met kinderen tussen de 8 en 18 jaar. Gemiddeld kwamen er per dag meer dan negenhonderd telefoontjes en chats binnen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voetballer Quincy Promes (33) vraagt het gerechtshof in Amsterdam zijn voorarrest op te heffen, zodat hij voor zijn vijf kinderen kan zorgen. Promes zit nu zes maanden in voorlopige hechtenis en wil de inhoudelijke behandeling van zijn strafzaak in hoger beroep in vrijheid afwachten.
5 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Het cruiseschip Norwegian Epic heeft er woensdag voor gekozen om niet af te meren in Curaçao en door te varen naar Barbados. De kapitein zou hebben gezegd dat hij Curaçao mijdt vanwege marineoefeningen in het gebied, zo melden passagiers op sociale media. Hij zou handelen op verzoek van de leiding van cruisemaatschappij NCL.
7 uur geleden