Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax-aanvoerder Bergwijn weken langs de kant door beenblessure

Ajax-aanvoerder Bergwijn weken langs de kant door beenblessure

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-aanvoerder Steven Bergwijn is weken uit de roulatie. De aanvaller raakte woensdag op de training geblesseerd aan een bovenbeen, waardoor hij meerdere wedstrijden mist.

"Hoelang we hem gaan missen, is een beetje afhankelijk van hoe zijn herstel gaat verlopen", zegt trainer John van 't Schip op de clubsite. "Maar ik denk dat we hem in ieder geval in februari missen en ook wel een gedeelte in maart."

De 26-jarige Bergwijn zal er dus niet bij zijn tegen Bodø/Glimt, de tegenstander van Ajax in de Conference League. Ook de duels tegen Heerenveen, NEC en AZ in de competitie komen te vroeg voor de Oranje-international. FC Utrecht is in maart de eerste tegenstander van Ajax, maar het moet dus nog blijken of Bergwijn dan al kan meespelen.

Rensch

Ajax speelt komend weekend uit bij Heerenveen. De Amsterdammers missen dan ook verdediger Devyne Rensch. Hij viel zondag met een blessure uit tegen PSV.

Heerenveen kent een wisselvallig seizoen en staat dertiende in de Eredivisie. Ajax bezet plek vijf. De wedstrijd in Friesland is zondag om 14.30 uur.

Meer uit Voetbal

FC Groningen en NAC Breda beginnen 2026 met gelijkspel

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen en NAC Breda zijn het nieuwe jaar begonnen met een gelijkspel. Na een matige wedstrijd eindigde het onderlinge duel in een koude Euroborg in 0-0.

11 uur geleden
PSV-spits Pepi breekt onderarm en wordt zondag geopereerd

EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.

11 uur geleden
Egypte ten koste van Ivoorkust naar halve finales Afrika Cup

AGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.

12 uur geleden
PSV begint jaar goed en boekt twaalfde zege op rij in Eredivisie

EINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.

12 uur geleden
FC Twente moet genoegen nemen met punt tegen PEC Zwolle

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.

13 uur geleden
PSV-spits Pepi valt na maken doelpunt uit met blessure

EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.

13 uur geleden
Bayer Leverkusen thuis hard onderuit tegen VfB Stuttgart

LEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een ruime nederlaag geleden in zijn eerste wedstrijd na de winterstop. De ploeg van keeper Mark Flekken ging in het eigen stadion met 4-1 onderuit tegen concurrent VfB Stuttgart. Bij rust stond het al 4-0 voor de bezoekers.

14 uur geleden