Ajax-aanvoerder Bergwijn weken langs de kant door beenblessure
AMSTERDAM (ANP) - Ajax-aanvoerder Steven Bergwijn is weken uit de roulatie. De aanvaller raakte woensdag op de training geblesseerd aan een bovenbeen, waardoor hij meerdere wedstrijden mist.
"Hoelang we hem gaan missen, is een beetje afhankelijk van hoe zijn herstel gaat verlopen", zegt trainer John van 't Schip op de clubsite. "Maar ik denk dat we hem in ieder geval in februari missen en ook wel een gedeelte in maart."
De 26-jarige Bergwijn zal er dus niet bij zijn tegen Bodø/Glimt, de tegenstander van Ajax in de Conference League. Ook de duels tegen Heerenveen, NEC en AZ in de competitie komen te vroeg voor de Oranje-international. FC Utrecht is in maart de eerste tegenstander van Ajax, maar het moet dus nog blijken of Bergwijn dan al kan meespelen.
Rensch
Ajax speelt komend weekend uit bij Heerenveen. De Amsterdammers missen dan ook verdediger Devyne Rensch. Hij viel zondag met een blessure uit tegen PSV.
Heerenveen kent een wisselvallig seizoen en staat dertiende in de Eredivisie. Ajax bezet plek vijf. De wedstrijd in Friesland is zondag om 14.30 uur.
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.
11 uur geledenBERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.
11 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.
11 uur geledenANTALYA (ANP) - Het Iraanse voetbalelftal heeft zijn basiskamp tijdens het komende WK niet in de Verenigde Staten, maar in Mexico. Voor die verplaatsing heeft de nationale voetbalbond naar eigen zeggen toestemming gekregen van wereldvoetbalbond FIFA. De officiële reden is dat het Mexicaanse Tijuana dichter bij Los Angeles ligt, waar Iran het opneemt tegen Nieuw-Zeeland en België. De verplaatsing maakt de visumaanvragen ook makkelijker.
11 uur geledenOSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Hull City heeft op Wembley de finale van de play-offs om promotie naar de Premier League gewonnen van Middlesbrough: 1-0. Dat levert de nummer 6 van de Championship enkele honderden miljoenen euro's op aan televisiegelden en andere commerciële inkomsten die horen bij het uitkomen op het hoogste Engelse niveau.
14 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II is na een jaar terug in de Eredivisie. De ploeg van trainer John Stegeman won de finale van de play-offs om promotie/degradatie na strafschoppen van FC Volendam. De stand na verlenging was 2-1 voor de Tilburgers. FC Volendam, dat woensdag het eerste duel in Tilburg met 2-1 had gewonnen, degradeert daardoor na een jaar weer van het hoogste niveau.
15 uur geleden