Ajax-aanvoerder Bergwijn weken langs de kant door beenblessure
AMSTERDAM (ANP) - Ajax-aanvoerder Steven Bergwijn is weken uit de roulatie. De aanvaller raakte woensdag op de training geblesseerd aan een bovenbeen, waardoor hij meerdere wedstrijden mist.
"Hoelang we hem gaan missen, is een beetje afhankelijk van hoe zijn herstel gaat verlopen", zegt trainer John van 't Schip op de clubsite. "Maar ik denk dat we hem in ieder geval in februari missen en ook wel een gedeelte in maart."
De 26-jarige Bergwijn zal er dus niet bij zijn tegen Bodø/Glimt, de tegenstander van Ajax in de Conference League. Ook de duels tegen Heerenveen, NEC en AZ in de competitie komen te vroeg voor de Oranje-international. FC Utrecht is in maart de eerste tegenstander van Ajax, maar het moet dus nog blijken of Bergwijn dan al kan meespelen.
Rensch
Ajax speelt komend weekend uit bij Heerenveen. De Amsterdammers missen dan ook verdediger Devyne Rensch. Hij viel zondag met een blessure uit tegen PSV.
Heerenveen kent een wisselvallig seizoen en staat dertiende in de Eredivisie. Ajax bezet plek vijf. De wedstrijd in Friesland is zondag om 14.30 uur.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.
14 minuten geledenBIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.
43 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Premier League de topper tegen Liverpool met 3-2 gewonnen. De ploeg van trainer Michael Carrick staat door de zege steviger op de derde plaats met 64 punten. Liverpool van coach Arne Slot staat vierde met 58 punten.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Esmee Brugts staat met FC Barcelona in de finale van de Champions League. De 22-jarige vleugelverdedigster schakelde met haar Catalaanse club het Duitse Bayern München in de halve finales uit. Na een 1-1-gelijkspel in de heenwedstrijd won FC Barcelona de return in Camp Nou met 4-2. Barça treft de voetbalsters van Olympique Lyon in de finale op 23 mei in het Ullevaal Stadion van Oslo.
4 uur geleden