Ajax-aanvoerder Bergwijn weken langs de kant door beenblessure
AMSTERDAM (ANP) - Ajax-aanvoerder Steven Bergwijn is weken uit de roulatie. De aanvaller raakte woensdag op de training geblesseerd aan een bovenbeen, waardoor hij meerdere wedstrijden mist.
"Hoelang we hem gaan missen, is een beetje afhankelijk van hoe zijn herstel gaat verlopen", zegt trainer John van 't Schip op de clubsite. "Maar ik denk dat we hem in ieder geval in februari missen en ook wel een gedeelte in maart."
De 26-jarige Bergwijn zal er dus niet bij zijn tegen Bodø/Glimt, de tegenstander van Ajax in de Conference League. Ook de duels tegen Heerenveen, NEC en AZ in de competitie komen te vroeg voor de Oranje-international. FC Utrecht is in maart de eerste tegenstander van Ajax, maar het moet dus nog blijken of Bergwijn dan al kan meespelen.
Rensch
Ajax speelt komend weekend uit bij Heerenveen. De Amsterdammers missen dan ook verdediger Devyne Rensch. Hij viel zondag met een blessure uit tegen PSV.
Heerenveen kent een wisselvallig seizoen en staat dertiende in de Eredivisie. Ajax bezet plek vijf. De wedstrijd in Friesland is zondag om 14.30 uur.
Meer uit Voetbal
SAN ISIDRO (ANP/AFP) - Diego Maradona was bipolair en had een narcistische persoonlijkheidsstoornis. Dat heeft zijn psycholoog Carlos Díaz donderdag gezegd in het proces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende.
34 minuten geledenMADRID (ANP) - Aanvaller Emmanuel Emegha heeft met zijn Franse club Strasbourg de eerste wedstrijd in de halve finales van de Conference League verloren bij het Spaanse Rayo Vallecano. De Braziliaan Alemão maakte na rust het enige doelpunt: 1-0. De terugwedstrijd is over een week in Frankrijk.
3 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest heeft op eigen veld met 1-0 gewonnen van Aston Villa in de halve finales van de Europa League. Een benutte strafschop van de Nieuw-Zeelander Chris Wood, die werd gegeven na een ongelukkige handsbal van de Fransman Lucas Digne, bracht na rust de beslissing in het Engelse onderonsje.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt akkoord te zijn met de deelname van Iran aan het WK voetbal. Eerder op donderdag herhaalde FIFA-voorzitter Gianni Infantino dat het elftal ondanks de oorlog de WK-duels zoals gepland afwerkt in de VS. "Als Gianni dat heeft gezegd, ben ik het ermee eens. Laat ze maar spelen", zei Trump tegen verslaggevers in zijn Oval Office.
4 uur geledenVANCOUVER (ANP/AFP) - Ook Afrikaanse landen steunen FIFA-voorzitter Gianni Infantino voor een vierde termijn. Dat zijn de 54 landen volgens de Afrikaanse voetbalfederatie CAF "unaniem overeengekomen". Zij spraken hierover in aanloop naar het FIFA-congres in Vancouver van donderdag.
9 uur geledenSITTARD (ANP) - Joris Mathijsen (46) wordt per 1 juni de nieuwe technisch directeur van Fortuna Sittard. Dat heeft de Limburgse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. De oud-speler van onder meer Willem II, HSV en Feyenoord heeft bij Fortuna getekend tot de zomer van 2029.
12 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United is erin geslaagd de talentvolle Kobbie Mainoo voor langere tijd aan de club te binden. De 21-jarige middenvelder, international van Engeland, heeft zijn contract met vier jaar verlengd tot de zomer van 2031.
12 uur geleden