Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajacied Tagliafico herdenkt Maradona met 'Live is Life' in ArenA

Ajacied Tagliafico herdenkt Maradona met 'Live is Life' in ArenA

AMSTERDAM (ANP) - Op verzoek van Nicolás Tagliafico schalde tijdens de warming-up van het duel tussen Ajax en FC Midtjylland het nummer 'Live is Life' door de speakers van de Johan Cruijff ArenA. De linksback van de thuisclub wilde zo graag stilstaan bij het overlijden van zijn wereldberoemde landgenoot Diego Armando Maradona.

Niet alle voetballiefhebbers zullen weten dat 'Live is Life' een nummer is van de Oostenrijkse band Opus. Voor hen is de song wel onlosmakelijk verbonden aan het duel tussen Bayern München en Napoli op 19 april 1989, toen Maradona het olympisch stadion in Beieren betoverde met de moeder aller warming-ups.

Terwijl zijn ploeggenoten zich in het zweet werkten, trakteerde Maradona de aanwezige toeschouwers met een nooit vertoonde balletuitvoering met een bal. Ook de Duitse fans keken ademloos toe hoe de Argentijnse vedette van Napoli het speeltuig nonchalant van voet naar schouder liet stuiteren. Op het ritme van 'Live is Life'. Zelfs zijn losse schoenveters dansten mee, totdat Maradona de bal een tijdje stil op zijn voorhoofd liet liggen.

WK van 1986

Tagliafico jongleerde woensdagavond ook even met de bal, maar uiteraard niet zoals Maradona. Daarom besloot de verdediger al snel slechts op het ritme van het liedje te bewegen. Een beetje houterig. Na iedere trapoefening een klein sprongetje. "Maar van Maradona was er ook maar een van", zei Ajax-trainer Erik ten Hag even later met een zege van 3-1 op zak. "Het nieuws van zijn overlijden was voor ons al een shock. Maar ik ben vlak voor de wedstrijd wel even met Tagliafico en Martínez gaan praten", zei hij over zijn Argentijnse spelers. "Tagliafico wilde graag 'Life is Live' horen. Dat hebben we geregeld."

Maradona is ook voor Ten Hag onlosmakelijk verbonden aan het nummer van Opus. "Natuurlijk", erkende hij. "Maradona is 'Live is Life'. Maar als we het over hem hebben, dan denk ook een beetje aan het WK van 1982 en uiteraard aan Barcelona. Maar nog veel meer aan Napoli en het WK van 1986. Hij is de enige speler die zijn land bijna in zijn eentje wereldkampioen heeft gemaakt. Dat is ongekend."

Is Pelé, Johan Cruijff, Maradona of Lionel Messi de beste speler ooit? Ten Hag wil zich niet in die discussie mengen."Alleen al omdat ze allemaal in een andere tijd hebben gespeeld", antwoordde hij. "Pelé heeft meer dan duizend doelpunten gemaakt en is drie keer wereldkampioen geworden. Maar heeft hij zijn ploeg zo gedelegeerd als Johan Cruijff of Franz Beckenbauer? Messi speelt in een tijd dat het nog sneller gaat. Maar Maradona was een pure individualist. Daar is er geen tweede van."

Meer uit Voetbal

Inter nadert titel Serie A na zege op Cagliari: 3-0

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A verstevigd met een 3-0-overwinning op het laaggeklasseerde Cagliari. De ploeg van coach Cristian Chivu kwam door de zege een stap dichter bij de titel. De voorsprong op eerste achtervolger Napoli bedraagt 12 punten.

14 uur geleden
Iraanse voetbalsters danken 'veilige haven' Australië voor asiel

SYDNEY (ANP/RTR) - Twee Iraanse voetbalsters die asiel kregen in Australië hebben in een gezamenlijke verklaring hun dankbaarheid uitgesproken voor de hulp van het land. Ze noemen Australië een "veilige haven" en spreken de wens uit een nieuw leven op te bouwen. "We zijn topsporters en het blijft onze droom om onze sportcarrière hier in Australië voort te zetten", schreven Fatemeh Pasandideh en Atefeh Ramezanisadeh.

16 uur geleden
Ajax-middenvelder Fitz-Jim ondergaat schouderoperatie

AMSTERDAM (ANP) - Ajax kan tijdens het restant van het seizoen geen beroep meer doen op Kian Fitz-Jim. De 22-jarige middenvelder heeft vrijdag een schouderoperatie ondergaan. Hij kampte al langer met klachten aan het gewricht.

23 uur geleden
Veurink: Oranje zal nog beter moeten spelen in Frankrijk

ZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink gaf de zege van de Nederlandse voetbalsters van dinsdag op Frankrijk (2-1) in de WK-kwalificatie een rapportcijfer tien. Toch weet hij bijna zeker dat Oranje zaterdag in Auxerre tijdens het uitduel beter moet spelen om weer een resultaat te halen. "Ik heb niet de illusie dat we nu plotseling zestig procent van de wedstrijd in balbezit zijn", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar als we de bal hebben, dan moet het beter."

1 dag geleden
FC Twente begint nieuw seizoen zonder uitfans na vuurwerkstraf

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente mag tijdens de eerste uitwedstrijd van het nieuwe seizoen geen supporters meenemen. De club accepteerde een schikkingsvoorstel van de KNVB van twee uitwedstrijden zonder supporters, waarvan een wedstrijd voorwaardelijk, voor het afgestoken vuurwerk tijdens de bekerwedstrijd bij FC Utrecht op 13 januari. Dat meldt FC Twente op de eigen website.

1 dag geleden
FC Utrecht legt huurling Stepanov langer vast

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook volgend seizoen de beschikking over de Oekraïense aanvaller Artem Stepanov. De 18-jarige huurling van Bayer Leverkusen speelt ook volgend seizoen op huurbasis in Utrecht. De huidige nummer 7 van de Eredivisie heeft ook een koopoptie opgenomen in de nieuwe overeenkomst.

1 dag geleden
Freiburg overtuigend naar laatste vier Europa League

VIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.

1 dag geleden