Ajacied Tagliafico herdenkt Maradona met 'Live is Life' in ArenA
AMSTERDAM (ANP) - Op verzoek van Nicolás Tagliafico schalde tijdens de warming-up van het duel tussen Ajax en FC Midtjylland het nummer 'Live is Life' door de speakers van de Johan Cruijff ArenA. De linksback van de thuisclub wilde zo graag stilstaan bij het overlijden van zijn wereldberoemde landgenoot Diego Armando Maradona.
Niet alle voetballiefhebbers zullen weten dat 'Live is Life' een nummer is van de Oostenrijkse band Opus. Voor hen is de song wel onlosmakelijk verbonden aan het duel tussen Bayern München en Napoli op 19 april 1989, toen Maradona het olympisch stadion in Beieren betoverde met de moeder aller warming-ups.
Terwijl zijn ploeggenoten zich in het zweet werkten, trakteerde Maradona de aanwezige toeschouwers met een nooit vertoonde balletuitvoering met een bal. Ook de Duitse fans keken ademloos toe hoe de Argentijnse vedette van Napoli het speeltuig nonchalant van voet naar schouder liet stuiteren. Op het ritme van 'Live is Life'. Zelfs zijn losse schoenveters dansten mee, totdat Maradona de bal een tijdje stil op zijn voorhoofd liet liggen.
WK van 1986
Tagliafico jongleerde woensdagavond ook even met de bal, maar uiteraard niet zoals Maradona. Daarom besloot de verdediger al snel slechts op het ritme van het liedje te bewegen. Een beetje houterig. Na iedere trapoefening een klein sprongetje. "Maar van Maradona was er ook maar een van", zei Ajax-trainer Erik ten Hag even later met een zege van 3-1 op zak. "Het nieuws van zijn overlijden was voor ons al een shock. Maar ik ben vlak voor de wedstrijd wel even met Tagliafico en Martínez gaan praten", zei hij over zijn Argentijnse spelers. "Tagliafico wilde graag 'Life is Live' horen. Dat hebben we geregeld."
Maradona is ook voor Ten Hag onlosmakelijk verbonden aan het nummer van Opus. "Natuurlijk", erkende hij. "Maradona is 'Live is Life'. Maar als we het over hem hebben, dan denk ook een beetje aan het WK van 1982 en uiteraard aan Barcelona. Maar nog veel meer aan Napoli en het WK van 1986. Hij is de enige speler die zijn land bijna in zijn eentje wereldkampioen heeft gemaakt. Dat is ongekend."
Is Pelé, Johan Cruijff, Maradona of Lionel Messi de beste speler ooit? Ten Hag wil zich niet in die discussie mengen."Alleen al omdat ze allemaal in een andere tijd hebben gespeeld", antwoordde hij. "Pelé heeft meer dan duizend doelpunten gemaakt en is drie keer wereldkampioen geworden. Maar heeft hij zijn ploeg zo gedelegeerd als Johan Cruijff of Franz Beckenbauer? Messi speelt in een tijd dat het nog sneller gaat. Maar Maradona was een pure individualist. Daar is er geen tweede van."
Meer uit Voetbal
DENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
5 uur geledenSEVILLA (ANP) - Real Sociedad heeft voor de vierde keer in het bestaan van de club de Copa del Rey gewonnen. In de bekerfinale in Sevilla versloeg de club uit San Sebastián na strafschoppen Atlético Madrid. Pablo Marín schoot de winnende strafschop binnen. Het duel was na verlenging in 2-2 geëindigd.
13 uur geledenAUXERRE (ANP) - Doelpuntenmaakster Wieke Kaptein houdt "kippenvel" over aan het gelijkspel van de voetbalsters in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk (1-1). "We hebben ons zo op onszelf gefocust en we zijn zo streng geweest voor onszelf. Om dan dit te presteren als team, kippenvel", zei de gelegenheidsaanvoerster van Oranje bij de NOS.
13 uur geledenAUXERRE (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink vindt dat de voetbalsters van Oranje "een hele goede uitgangspositie" hebben in de WK-kwalificatie na het 1-1-gelijkspel in Frankrijk. "We hebben nog niks, maar dit is heel erg goed voor ons", zei Veurink voor de camera van de NOS. Oranje staat na vier van de zes duels bovenaan in de groep. Alleen de groepswinnaar plaatst zich direct voor het WK van volgend jaar in Brazilië.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester United heeft de uitwedstrijd tegen Chelsea gewonnen. In Londen werd het 1-0 voor de bezoekers van trainer Michael Carrick door een doelpunt van Matheus Cunha.
14 uur geledenAUXERRE (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben de uitwedstrijd tegen Frankrijk knap gelijkgespeeld: 1-1. Wieke Kaptein bezorgde de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Auxerre een punt door de enige kans van Oranje in de tweede helft te benutten. Daardoor houdt Nederland directe plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in Brazilië in eigen hand.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie een overwinning uit handen gegeven in het thuisduel met Brighton & Hove Albion. Brighton-verdediger Jan Paul van Hecke gaf de assist op de late gelijkmaker van Georginio Rutter: 2-2. Tot dat moment leek Xavi Simons de Spurs aan een belangrijke overwinning te hebben geholpen.
16 uur geleden