
Ajacied Tadic neemt kampioensschaal in ontvangst
AMSTERDAM (ANP) - In een lege Johan Cruijff ArenA heeft Dusan Tadic de kampioenschaal in ontvangst genomen. De aanvoerder van Ajax kreeg de prijs voor de landstitel van Eric Gudde, directeur betaald voetbal van de KNVB.
Ajax is na de 4-0 op FC Emmen onbereikbaar geworden voor de concurrentie. De 35e landstitel volgt twee weken na de 20e KNVB-beker. Ajax dankte de zege op FC Emmen aan doelpunten van Jurriën Timber, Sébastien Haller, Devyne Rensch en Davy Klaassen. Tadic bereidde de treffers van Rensch en Klaassen voor. Hij is vooralsnog de meest waardevolle speler van Ajax van dit seizoen in de Eredivisie, met 14 doelpunten en 16 assists. Hij was dit seizoen in 48 duels betrokken bij 46 doelpunten.
De spelers en trainers vierden de landstitel direct na het laatste fluitsignaal op het veld. Ze trokken shirts aan met nummer 35, dat voor het aantal landstitels staat. De spelers lieten ook een groot spandoek zien, met een boodschap gericht aan de fans: 'deze is voor jullie'. Trainer Erik ten Hag legde een shirt bij een foto van Tonny Bruins Slot, de meesterscout die op 1 november vorig jaar overleed.
Het feestje was anders dan voorgaande kampioenschappen met fans op de tribune. Rondom het stadion hebben zich inmiddels duizenden supporters verzameld. Zij staken heel veel vuurwerk af en hopen de spelers van Ajax zo op het parkeerdek van de Johan Cruijff ArenA te zien.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP/RTR) - Manchester City neemt Rayan Cherki over van Olympique Lyon. De 21-jarige Franse international, die als aanvallende middenvelder speelt, ondertekent een contract voor vijf jaar bij zijn nieuwe werkgever. Manchester City betaalt volgens Engelse media ongeveer 40 miljoen euro voor Cherki.
10 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - De transfer van Kento Shiogai van NEC naar Red Bull Salzburg gaat niet door. Tijdens de medische keuring werd een blessure vastgesteld bij de Japanse spits.
3 uur geledenDORTMUND (ANP/RTR) - Borussia Dortmund heeft na het eerdere succes met Jude Bellingham ook zijn jongere broer Jobe vastgelegd. De club betaalt naar verluidt minstens 33 miljoen euro aan Sunderland voor de 19-jarige middenvelder.
5 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Dean Huijsen zei dinsdag bij zijn presentatie als speler van Real Madrid dat een grote droom in vervulling is gegaan. "Toen Real Madrid mij belde, heb ik geen aandacht meer besteed aan andere clubs. Dit is de club van mijn leven", aldus de 20-jarige Spaanse international.
5 uur geledenSUITA (ANP) - Bondscoach Patrick Kluivert heeft met Indonesië de afsluitende wedstrijd in de WK-kwalificatiepoule tegen Japan met ruime cijfers verloren: 6-0. Japan, dat al voor het WK is geplaatst en daardoor onder anderen Feyenoorder Ayase Ueda thuis liet, scoorde voor eigen publiek in Suita zowel voor als na rust drie keer.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Pepijn Lijnders is de nieuwe assistent van Manchester City-trainer Pep Guardiola, zo maakt de club bekend. De 42-jarige Nederlander werkte eerder jarenlang in de Premier League als assistent van Liverpool-coach Jürgen Klopp. Na diens vertrek ging Lijnders vorig jaar zomer aan de slag als hoofdtrainer bij Red Bull Salzburg, waar hij na een half jaar werd ontslagen.
9 uur geledenROME (ANP/AFP) - Claudio Ranieri heeft bedankt voor het bondscoachschap van Italië. De 73-jarige Italiaan kiest ervoor om zich volledig te blijven richten op zijn werk als strategisch adviseur bij AS Roma, waar hij het afgelopen seizoen afmaakte als hoofdtrainer. Ranieri was de topkandidaat om de weggestuurde bondscoach Luciano Spalletti op te volgen.
9 uur geleden