Ajacied Tadic neemt kampioensschaal in ontvangst
AMSTERDAM (ANP) - In een lege Johan Cruijff ArenA heeft Dusan Tadic de kampioenschaal in ontvangst genomen. De aanvoerder van Ajax kreeg de prijs voor de landstitel van Eric Gudde, directeur betaald voetbal van de KNVB.
Ajax is na de 4-0 op FC Emmen onbereikbaar geworden voor de concurrentie. De 35e landstitel volgt twee weken na de 20e KNVB-beker. Ajax dankte de zege op FC Emmen aan doelpunten van Jurriën Timber, Sébastien Haller, Devyne Rensch en Davy Klaassen. Tadic bereidde de treffers van Rensch en Klaassen voor. Hij is vooralsnog de meest waardevolle speler van Ajax van dit seizoen in de Eredivisie, met 14 doelpunten en 16 assists. Hij was dit seizoen in 48 duels betrokken bij 46 doelpunten.
De spelers en trainers vierden de landstitel direct na het laatste fluitsignaal op het veld. Ze trokken shirts aan met nummer 35, dat voor het aantal landstitels staat. De spelers lieten ook een groot spandoek zien, met een boodschap gericht aan de fans: 'deze is voor jullie'. Trainer Erik ten Hag legde een shirt bij een foto van Tonny Bruins Slot, de meesterscout die op 1 november vorig jaar overleed.
Het feestje was anders dan voorgaande kampioenschappen met fans op de tribune. Rondom het stadion hebben zich inmiddels duizenden supporters verzameld. Zij staken heel veel vuurwerk af en hopen de spelers van Ajax zo op het parkeerdek van de Johan Cruijff ArenA te zien.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Sparta Rotterdam en Fortuna Sittard heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen speelden met 1-1 gelijk op Het Kasteel.
8 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft ook de vierde wedstrijd onder interim-trainer Hendrie Krüzen gewonnen. De ploeg verliet de laatste plaats van de Eredivisie met een thuiszege op Go Ahead Eagles (4-2).
8 uur geledenNAPELS (ANP) - Noa Lang heeft met een doelpunt bijgedragen aan een thuiszege van Napoli op Atalanta (3-1). De linksbuiten bekroonde een basisplaats met zijn eerste doelpunt in de Serie A.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is nog niets opgeschoten met het ontslag van John Heitinga. Met interim-trainer Fred Grim op de bank verloor de club twee weken na de nederlaag bij FC Utrecht ook van Excelsior (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. Noah Naujoks maakte beide doelpunten voor de bezoekers, die nog nooit eerder een uitduel met de gevallen topclub uit Amsterdam wonnen.
10 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft dankzij een doelpunt van Robert Mühren een punt overgehouden aan de thuiswedstrijd tegen FC Twente. Mühren kopte in de slotfase raak, nadat Daan Rots de bezoekers uit Enschede kort na het begin van de tweede helft op voorsprong had gezet. Voor FC Twente was het al het derde gelijkspel op rij.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft ook de thuiswedstrijd tegen Excelsior verloren (1-2). Noah Naujoks was met twee doelpunten de grote man bij de bezoekers uit Rotterdam.
10 uur geledenBREDA (ANP) - PSV heeft met enige moeite bij NAC Breda gewonnen. De koploper ontsnapte aan puntenverlies door een treffer van Guus Til vlak voor rust en een paar uitstekende reddingen van doelman Matej Kovar (0-1).
13 uur geleden