Ajacied Rensch met Jong Oranje mee naar EK in Hongarije
ZEIST (ANP) - Devyne Rensch van Ajax is opgeroepen voor Jong Oranje. De 18-jarige verdediger maakte nog niet eerder deel uit van de selectie van bondscoach Erwin van de Looi. Jong Oranje speelt maandag 31 mei in Hongarije de kwartfinale van het Europees kampioenschap tegen Frankrijk.
Rensch is de enige debutant in de selectie. In vergelijking met de groepsfase van eind maart zijn er nog twee spelers nieuw. Calvin Stengs van AZ en Azor Matusiwa van FC Groningen waren er destijds niet bij. Stengs kreeg onlangs van bondscoach Frank de Boer te horen dat hij was afgevallen uit de groep van het Nederlands elftal voor het komende EK.
Van de Looi nam 31 spelers op in zijn voorselectie en reist met 23 man naar Hongarije. De acht afvallers uit de voorlopige groep zijn Lutsharel Geertruida (Feyenoord), Mohamed Ihattaren (PSV), Tahith Chong (Club Brugge), Thijmen Nijhuis (FC Utrecht), Mats Knoester (Heracles Almelo), Jan Hoekstra (Roda JC), Sherel Floranus (Roda JC) en Kaj Sierhuis (Stade de Reims).
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
57 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer verdedigt zaterdag niet het doel van Bayern München tijdens de bekerfinale tegen VfB Stuttgart. De 40-jarige Duitser kampt met een blessure aan zijn linker kuit. Dat meldt zijn club een dag nadat bekend werd dat de doelman door bondscoach Julian Nagelsmann is opgenomen in de Duitse selectie voor het WK voetbal.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Michael Carrick blijft langer coach van Manchester United. De 44-jarige Engelsman heeft een nieuw contract getekend bij de huidige nummer 3 van de Premier League dat hem tot 2028 aan de club verbindt.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Hoofdtrainer Pep Guardiola (55) gaat na tien seizoenen weg bij Manchester City. Dat heeft de Engelse club bevestigd. De Spaanse coach werkte sinds 2016 bij City en veroverde twintig prijzen met de club. Het winnen van de Champions League in 2023 was zijn hoogtepunt.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - De finale van de play-offs om deelname aan de voorronden van de Conference League tussen Ajax en FC Utrecht wordt vervroegd. Het duel in Volendam begint zondag om 12.15 uur in plaats van om 18.00 uur. Dat heeft de KNVB aan het ANP bekendgemaakt. Supporters van beide clubs mogen in het Kras Stadion aanwezig zijn.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Trainer Álvaro Arbeloa van Real Madrid heeft bevestigd dat hij na het seizoen vertrekt als coach van de nummer 2 van Spanje. De 43-jarige oud-speler verving begin dit jaar Xabi Alonso, maar heeft de topclub niet aan succes kunnen helpen. "Ja", antwoordde de Spanjaard op de vraag of hij kon bevestigen dat hij volgend seizoen niet meer de coach van de club is.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Bondscoach Thomas Tuchel gaat met Engeland zonder bekende spelers als Harry Maguire, Phil Foden, Cole Palmer en Trent Alexander-Arnold naar het WK voetbal. Dat heeft de Engelse voetbalbond bekendgemaakt. Oud-Ajacied Jordan Henderson en voormalig PSV'er Noni Madueke behoren wel tot de selectie van 26 spelers van Engeland. Verder rekent Tuchel op sterspelers Harry Kane, Jude Bellingham en Declan Rice.
3 uur geleden