Airbus uit op verkoopsucces met nieuwe vliegtuigvleugels
TOULOUSE (ANP/BLOOMBERG) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus wil een nieuw type vleugel ontwikkelen. De nieuwe vleugel is goedkoper en ook gemakkelijker om te produceren. De vliegtuigmaker verwacht dat de lichtgewicht-vleugel van composiet een nieuw verkoopsucces zal worden.
Ruim tien jaar geleden voegde Airbus zuinigere motoren toe aan zijn A320-vliegtuigfamilie, waardoor de vraag naar dit toen al bestverkochte model nog eens een enorm steeg. De nieuwe vleugel zal ingezet worden op een verbeterde versie van diezelfde A320-serie, waardoor deze jets met één gangpad nog efficiënter moeten worden, aldus de leider van het project Sue Partridge.
Airbus heeft in de loop der jaren enkele upgrades doorgevoerd, bijvoorbeeld door vleugeltips toe te voegen die de aerodynamische werveling verminderen, maar verder is de vleugel grotendeels hetzelfde gebleven sinds de introductie van de A320 eind jaren tachtig. De toekomstige vleugel zal langer en dunner worden om de aerodynamische prestaties en brandstofefficiëntie te verbeteren. Ook door automatisering en nieuwe fabricagetechnieken zal de productie vereenvoudigd worden, zegt Partridge.
Het vleugelproject van Airbus zal in 2023 worden afgerond. De volgende stap is om de technologie aan te scherpen voor een uiteindelijke productlancering, waarbij de planning afhankelijk is van de complexiteit van het vliegtuigontwerp, aldus Partridge.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst gesloten, waarbij werd voortgeborduurd op de plussen van een dag eerder. De brede S&P 500 en Dow-Jonesindex gingen daarbij naar nieuwe recordniveaus. Op Wall Street werd een halve dag gehandeld in aanloop naar kerstavond. Op eerste kerstdag blijven de Amerikaanse beurzen dicht, maar op tweede kerstdag wordt wel gehandeld. De volumes zullen dan waarschijnlijk veel lager liggen dan normaal omdat veel handelaren vrij hebben.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël gaat de komende tien jaar een bedrag van 110 miljard dollar investeren in de ontwikkeling van zijn eigen wapenindustrie. Dat heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu woensdag gezegd.
7 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De productie van muntgeld in de eurozone zal volgend jaar stijgen, vooral door de toetreding van Bulgarije tot de muntunie op 1 januari. De Europese Centrale Bank (ECB) heeft voor volgend jaar goedkeuring gegeven voor de productie van muntgeld met een totale waarde van ongeveer 2,4 miljard euro.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Chipconcern Intel was woensdag bij opening een van de verliezers op Wall Street, na een bericht dat branchegenoot Nvidia een test heeft stopgezet om Intels productieproces te gebruiken voor het maken van geavanceerde chips.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grote zorgverzekeraars hebben hun contracten zo goed als rond met de ziekenhuizen voor de zorg in 2026. Dat laten de verzekeraars weten. Van de grote vier had VGZ als eerste afspraken gemaakt en daar kwamen deze week Menzis en Zilveren Kruis bij. Alleen CZ laat weten nog met negen ziekenhuizen in gesprek te zijn, maar dat dat voor verzekerden geen gevolgen heeft.
10 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De voedselexport van Oekraïne heeft last van de onlangs opgeschroefde aanvallen van Rusland op Oekraïense havens. De Oekraïense boerenbond UAC vreest dat de aanvallen kunnen leiden tot een grote afname van de handel.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn woensdag overwegend licht lager gesloten op de verkorte handelssessie voor kerst. Beleggers deden het rustig aan en pakten wat winst, terwijl er weinig richtinggevend nieuws was om te verwerken.
11 uur geleden