Airbus uit op verkoopsucces met nieuwe vliegtuigvleugels
TOULOUSE (ANP/BLOOMBERG) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus wil een nieuw type vleugel ontwikkelen. De nieuwe vleugel is goedkoper en ook gemakkelijker om te produceren. De vliegtuigmaker verwacht dat de lichtgewicht-vleugel van composiet een nieuw verkoopsucces zal worden.
Ruim tien jaar geleden voegde Airbus zuinigere motoren toe aan zijn A320-vliegtuigfamilie, waardoor de vraag naar dit toen al bestverkochte model nog eens een enorm steeg. De nieuwe vleugel zal ingezet worden op een verbeterde versie van diezelfde A320-serie, waardoor deze jets met één gangpad nog efficiënter moeten worden, aldus de leider van het project Sue Partridge.
Airbus heeft in de loop der jaren enkele upgrades doorgevoerd, bijvoorbeeld door vleugeltips toe te voegen die de aerodynamische werveling verminderen, maar verder is de vleugel grotendeels hetzelfde gebleven sinds de introductie van de A320 eind jaren tachtig. De toekomstige vleugel zal langer en dunner worden om de aerodynamische prestaties en brandstofefficiëntie te verbeteren. Ook door automatisering en nieuwe fabricagetechnieken zal de productie vereenvoudigd worden, zegt Partridge.
Het vleugelproject van Airbus zal in 2023 worden afgerond. De volgende stap is om de technologie aan te scherpen voor een uiteindelijke productlancering, waarbij de planning afhankelijk is van de complexiteit van het vliegtuigontwerp, aldus Partridge.
Meer uit Financieel
WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.
7 uur geledenGENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.
9 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.
12 uur geledenDANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.
16 uur geledenNUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.
16 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.
18 uur geleden