Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Airbus uit op verkoopsucces met nieuwe vliegtuigvleugels

Airbus uit op verkoopsucces met nieuwe vliegtuigvleugels

TOULOUSE (ANP/BLOOMBERG) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus wil een nieuw type vleugel ontwikkelen. De nieuwe vleugel is goedkoper en ook gemakkelijker om te produceren. De vliegtuigmaker verwacht dat de lichtgewicht-vleugel van composiet een nieuw verkoopsucces zal worden.

Ruim tien jaar geleden voegde Airbus zuinigere motoren toe aan zijn A320-vliegtuigfamilie, waardoor de vraag naar dit toen al bestverkochte model nog eens een enorm steeg. De nieuwe vleugel zal ingezet worden op een verbeterde versie van diezelfde A320-serie, waardoor deze jets met één gangpad nog efficiënter moeten worden, aldus de leider van het project Sue Partridge.

Airbus heeft in de loop der jaren enkele upgrades doorgevoerd, bijvoorbeeld door vleugeltips toe te voegen die de aerodynamische werveling verminderen, maar verder is de vleugel grotendeels hetzelfde gebleven sinds de introductie van de A320 eind jaren tachtig. De toekomstige vleugel zal langer en dunner worden om de aerodynamische prestaties en brandstofefficiëntie te verbeteren. Ook door automatisering en nieuwe fabricagetechnieken zal de productie vereenvoudigd worden, zegt Partridge.

Het vleugelproject van Airbus zal in 2023 worden afgerond. De volgende stap is om de technologie aan te scherpen voor een uiteindelijke productlancering, waarbij de planning afhankelijk is van de complexiteit van het vliegtuigontwerp, aldus Partridge.

Meer uit Financieel

Duitse transportsector wil steun overheid om dure diesel

FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse brancheorganisatie voor wegtransport vraagt de overheid om financiële steun door de sterke stijging van dieselprijzen. Volgens de vereniging van transport- en logistieke bedrijven BGL werkt de dure diesel uiteindelijk door in de consumentenprijzen.

5 uur geleden
Schouten: chemiesector onder druk, gebrek aan urgentie kabinet

AMSTERDAM (ANP) - Door de stijgende energieprijzen en het uitblijven van overheidsmaatregelen komt de Nederlandse chemiesector in zware problemen, waarschuwt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten. "Er is een gebrek aan urgentie bij het kabinet", zei ze in het programma Buitenhof.

5 uur geleden
Mkb'ers willen snel kabinetsingrijpen tegen dure brandstof

DEN HAAG (ANP) - Het gros van de ondernemers in het midden- en kleinbedrijf wil dat het kabinet spoedig met maatregelen komt om de torenhoge energie- en brandstofprijzen te dempen, meldt Ondernemend Nederland (ONL) na onderzoek. De ondernemersvereniging pleit voor een structurele verlaging van de energie- en brandstofprijzen en niet voor een "tijdelijke pleister".

7 uur geleden
Italië blijft financieel gezond ondanks steun tegen dure energie

ROME (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse regering verwacht dat de steun aan bedrijven en gezinnen, bedoeld om hen te beschermen tegen hoge prijzen veroorzaakt door de Iranoorlog, de begrotingspositie van het land niet schaadt. Volgens de Italiaanse economieminister Giancarlo Giorgetti verkeert Italië in een "solide" positie om de crisis aan te pakken.

10 uur geleden
Open Huizen Dag trekt 52.000 bezoekers, meer dan vorige keer

UTRECHT (ANP) - Ongeveer 52.000 mensen hebben zaterdag een koopwoning bezichtigd tijdens de Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in oktober. Toen bekeken 45.000 mensen een huis.

1 dag geleden
WTO-leden dichter bij overeenkomst digitale handel

YAOUNDÉ (ANP) - Wereldwijde afspraken om geen invoerheffingen in te voeren voor digitale handel worden mogelijk verlengd. Binnen de Wereldhandelsorganisatie (WTO) is de afspraak dat "elektronische transmissies", zoals downloads of digitale diensten, niet te maken mogen krijgen met importheffingen. India verzette zich aanvankelijk tegen een verlenging van die overeenkomst, maar laat zijn bezwaren op de WTO-top in Kameroen mogelijk vallen.

1 dag geleden
Haven in Oman ligt twee dagen stil, verwacht Maersk

KOPENHAGEN (ANP) - De werkzaamheden in de haven van Salalah in Oman liggen ongeveer 48 uur stil na een aanval zaterdagochtend, verwacht Maersk. De haven werd geëvacueerd na een "veiligheidsincident" dat schade heeft veroorzaakt aan een hijskraan. Volgens Maersk waren drones betrokken bij de aanval en werden explosies gemeld.

1 dag geleden