Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Airbus opent tweede assemblagelijn in China

Airbus opent tweede assemblagelijn in China

BEIJING/PARIJS (ANP/RTR) - Airbus heeft bekendgemaakt dat het een tweede assemblagelijn in China opent. Daarmee vergroot de Europese vliegtuigbouwer de productiecapaciteit voor zijn A320-vliegtuigen.

De tiende eindassemblagelijn van Airbus wereldwijd komt in de havenstad Tianjin nabij Beijing te staan en is naar verwachting begin 2026 volledig operationeel. Ongeveer gelijktijdig opent Airbus ook een tweede eindassemblagelijn in Mobile, in de Amerikaanse staat Alabama.

In juni meldde persbureau Bloomberg op basis van ingewijden dat Chinese vliegmaatschappijen overwegen een bestelling te plaatsen voor honderden vliegtuigen van Airbus. De bestelling is nog niet bevestigd. Maar mocht de order doorgaan, dan kiest China duidelijk voor toestellen van Europese makelij.

Leveringen van de Amerikaanse concurrent Boeing aan Chinese vliegmaatschappijen liggen politiek gevoelig door de handelsoorlog tussen de VS en China. Boeing maakt alleen vliegtuigen in de VS.

Meer uit Financieel

Modehuis Hermès profiteert van Amerikaanse kooplust

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse maker van luxegoederen Hermès, vooral bekend van de zijden sjaals en prijzige tassen, heeft de verkopen in het afgelopen kwartaal verder zien toenemen. Het modebedrijf deed vooral in de Verenigde Staten goede zaken, waar de omzet met ruim 14 procent toenam.

35 minuten geleden
Viaplay wint klein deel van verloren abonnees terug na zomerstop

STOCKHOLM (ANP) - Iets meer mensen hadden afgelopen maanden een abonnement op streamingdienst Viaplay. De Zweedse uitzendgemachtigde van onder meer de Formule 1 in Nederland verloor in het tweede kwartaal nog veel abonnees door de zomerstop van voetbalcompetities. Daarvan is een deel het afgelopen derde kwartaal teruggekeerd, maar het verlies ten opzichte van een jaar geleden is fors.

38 minuten geleden
Beleggers zetten Randstad en AkzoNobel flink lager op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Uitzendconcern Randstad en verfmaker AkzoNobel zijn woensdag onderuitgegaan op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten de aandelen flink lager na teleurstellende cijfers over het derde kwartaal. Ook bierbrouwer Heineken gaf een kijkje in de boeken. Dat aandeel ging wel omhoog.

1 uur geleden
Eurostar bestelt dubbeldekkertreinen bij Franse fabrikant Alstom

AMSTERDAM (ANP) - Eurostar, de spoorvervoerder die met hogesnelheidstreinen naar Londen en Parijs rijdt, heeft een grote uitbreiding van zijn vloot aangekondigd. De onderneming telt 2 miljard euro neer voor tientallen nieuwe treinen van de Franse fabrikant Alstom. Bijzonder is dat Eurostar straks ook met dubbeldekkers gaat rijden.

1 uur geleden
Uitzender Randstad blijft last houden van zwakkere arbeidsmarkt

DIEMEN (ANP) - Uitzendconcern Randstad heeft het afgelopen kwartaal opnieuw minder verdiend aan zijn werk op de minder bedrijvige arbeidsmarkt. De beursgenoteerde onderneming heeft al langer last van de wereldwijde economische onzekerheid. In de belangrijkste markten Noord-Amerika en Noord-Europa verbeterden de resultaten nog niet, in onder meer Frankrijk en Italië wel.

1 uur geleden
Ongunstige wisselkoersen drukken omzet AkzoNobel

AMSTERDAM (ANP) - Verfproducent AkzoNobel heeft in het derde kwartaal opnieuw een lagere omzet behaald door negatieve wisselkoerseffecten. De afname werd deels afgeremd door prijsstijgingen. Onder de streep bleef in het afgelopen kwartaal een verlies staan, werd woensdag bekend.

1 uur geleden
Heineken verkoopt opnieuw minder bier in Europa en Amerika

AMSTERDAM (ANP) - Heineken heeft in het derde kwartaal minder bier verkocht. In Europa en vooral in Noord- en Zuid-Amerika ging de afzet omlaag. Dit zijn de grootste markten voor de Nederlandse brouwer. Hiermee zette de dalende verkooptrend van eerder dit jaar door.

1 uur geleden