Airbus naar verluidt dicht bij order van opvolger Alitalia
ROME (ANP/BLOOMBERG) - De Europese vliegtuigfabrikant Airbus is volgens de Italiaanse krant Corriere della Sera dicht bij een miljardenorder van ITA, de opvolger van de failliete Italiaanse luchtvaartmaatschappij Alitalia. De krant baseert zich daarbij op niet nader genoemde bronnen die ook weten te melden dat de bestuurders van ITA nog geen definitieve beslissing hebben genomen.
ITA praat ook met het Amerikaanse Boeing over de aanschaf van vliegtuigen. Hoewel Airbus dus de beste papieren heeft, zou Boeing nog met een verrassingsaanbod kunnen komen "waarbij de vliegtuigen met kortingen tot wel 70 procent" worden aangeboden, schrijft de Corriere. De tender gaat over de aanschaf van 81 vliegtuigen de komende vier jaar en zou een waarde hebben van 4,5 miljard euro.
ITA begint op 15 oktober met het aanbieden van vluchten nadat Alitalia al jaren eerder failliet was gegaan. In die periode hebben budgetluchtvaartmaatschappijen een flink deel van de Italiaanse markt naar zich toe getrokken.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Koerswinsten voor grote techbedrijven hebben voor een record gezorgd op Wall Street. De brede graadmeter S&P 500 eindigde hoger dan ooit in de aanloop naar een topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. In Trumps kielzog reisden ook topbestuurders van techbedrijven als Nvidia en Tesla mee naar China.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het vullen van de gasopslagen in Nederland loopt moeizaam, waarschuwt Gasunie. In de komende weken is ingrijpen nodig om het vuldoel voor de winter te halen, zei algemeen directeur Jeroen Zanting tijdens een technische briefing van Kamerleden over leveringszekerheid. Door de Iranoorlog zijn de gasprijzen hard gestegen, wat het onaantrekkelijk maakt om nu aardgas in te kopen om op te slaan voor de winter.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Senaat is akkoord met de benoeming van Kevin Warsh als voorzitter van de Federal Reserve. Hij is daarmee de opvolger van Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. Zijn termijn als voorzitter loopt vrijdag af.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Netflix is van plan om vanaf 2027 een abonnement met reclame aan te bieden in Nederland. De streamingdienst biedt deze goedkopere abonnementen al sinds 2022 in verschillende grote landen aan, waaronder de Verenigde Staten, Frankrijk en Duitsland.
6 uur geledenZIRNDORF (ANP) - De fabrikant van speelgoedmerk Playmobil, de Horst Brandstätter Group, blijft fors minder verkopen. Dat blijkt uit de jaarcijfers van het bedrijf. Het bedrijf kampt al enkele jaren met dalende cijfers en schrapte eerder al banen.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse start-up voor kunstmatige intelligentie (AI) Mistral is met Europese banken in gesprek over de inzet van zijn alternatief voor Mythos, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dat AI-model van het Amerikaanse Anthropic kan razendsnel zwakke punten in de cyberbeveiliging opsporen, wat tot zorgen leidt over de inzet van Mythos door cybercriminelen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX is woensdag met een duidelijke winst de handel uitgegaan. Na een tegenvallende dinsdag was de stemming op het Damrak weer goed. ABN AMRO was daarin de uitblinker. De bank boekte een plus van bijna 9 procent.
9 uur geleden