Airbus doet langer over opschroeven productie A320 door corona
TOULOUSE (ANP) - Vliegtuigbouwer Airbus doet er vanwege de coronacrisis langer over om tot de gewenste productie-aantallen van de A320 te komen. De nieuwe golf van coronabesmettingen dwarsboomt een sneller herstel van de luchtvaartbranche. Door uitbraken van nieuwe virusvarianten zijn wereldwijd reisbeperkingen verder aangescherpt.
Eerder hoopte Airbus met ingang van juli nog 47 toestellen van het type A320 per maand te kunnen bouwen. Dat aantal staat nu op 40 per maand en wordt in het derde kwartaal opgevoerd naar 43 en in het vierde kwartaal naar 45 per maand.
De productie van de A220 blijft ongeveer gelijk aan eerdere verwachtingen: aan het einde van het eerste kwartaal denkt Airbus daarvan geen vier maar vijf per maand te bouwen.
De bredere vliegtuigtypes A350 en A330 zullen naar verwachting met dezelfde snelheid worden gebouwd, aldus Airbus. Daarvan worden er tussen de twee en vijf per maand afgeleverd. Daarmee wordt het versnellen van de productie van de A350 uitgesteld.
Airbus denkt dat de markt voor commerciële vliegtuigen pas tussen 2023 en 2025 weer terugkeert naar pre-coronaniveaus. De vliegtuigbouwer zag vanwege de virusuitbraak het aantal nieuwe bestellingen en leveringen aan klanten in 2020 al met 65 procent teruglopen ten opzichte van een jaar eerder. Wel bleef topman Guillaume Faury voorzichtig optimistisch voor dit jaar. Mogelijk kan de luchtvaart gaan profiteren van de coronavaccins.
Meer uit Financieel
WENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC+ is bezorgd over de kostbare aanvallen op energiefaciliteiten in het Midden-Oosten en de vrijwel volledige blokkade van de Straat van Hormuz voor de scheepvaart door Iran. Dat staat in een verklaring van de OPEC+ die is ingezien door persbureau Reuters. De OPEC+ vergadert zondag over de productie.
5 uur geledenKOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Het staatsolieconcern van Koeweit zegt dat een Iraanse drone-aanval zware schade heeft aangericht aan oliefaciliteiten in de Golfstaat. Volgens Kuwait Petroleum Corporation is er brand ontstaan bij olie-infrastructuur door de aanval.
7 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Landen van oliekartel OPEC+, geleid door Saudi-Arabië en Rusland, gaan hun productie verder verhogen te midden van de oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen olieprijzen. Volgens afgevaardigden van de OPEC+ tegen persbureau Bloomberg gaat het productievolume in mei met 206.000 vaten per dag omhoog. Zondagmiddag is er overleg van de OPEC+.
9 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De veertig grootste beursgenoteerde bedrijven van Duitsland in de DAX-index op de aandelenbeurs in Frankfurt gaan dit jaar een recordbedrag aan dividend uitkeren aan de aandeelhouders. Dat meldt advies- en accountantskantoor EY in een onderzoek. In totaal gaat het om een bedrag van 55,3 miljard euro, een stijging van bijna 6 procent vergeleken met vorig jaar.
10 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere luchthavens in Italië waarschuwen luchtvaartmaatschappijen voor beperkingen bij de bevoorrading van vliegtuigbrandstof door de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat om de luchthavens van Bologna, Milaan Linate, Treviso en Venetië. De voorraad aan kerosine op die vliegvelden is beperkt.
11 uur geledenHANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van Vietnam is in het afgelopen kwartaal vertraagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek van Vietnam zaterdag. Door het conflict zijn de energieprijzen gestegen en de voorraden krapper geworden.
1 dag geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.
1 dag geleden