Airbus doet langer over opschroeven productie A320 door corona
TOULOUSE (ANP) - Vliegtuigbouwer Airbus doet er vanwege de coronacrisis langer over om tot de gewenste productie-aantallen van de A320 te komen. De nieuwe golf van coronabesmettingen dwarsboomt een sneller herstel van de luchtvaartbranche. Door uitbraken van nieuwe virusvarianten zijn wereldwijd reisbeperkingen verder aangescherpt.
Eerder hoopte Airbus met ingang van juli nog 47 toestellen van het type A320 per maand te kunnen bouwen. Dat aantal staat nu op 40 per maand en wordt in het derde kwartaal opgevoerd naar 43 en in het vierde kwartaal naar 45 per maand.
De productie van de A220 blijft ongeveer gelijk aan eerdere verwachtingen: aan het einde van het eerste kwartaal denkt Airbus daarvan geen vier maar vijf per maand te bouwen.
De bredere vliegtuigtypes A350 en A330 zullen naar verwachting met dezelfde snelheid worden gebouwd, aldus Airbus. Daarvan worden er tussen de twee en vijf per maand afgeleverd. Daarmee wordt het versnellen van de productie van de A350 uitgesteld.
Airbus denkt dat de markt voor commerciële vliegtuigen pas tussen 2023 en 2025 weer terugkeert naar pre-coronaniveaus. De vliegtuigbouwer zag vanwege de virusuitbraak het aantal nieuwe bestellingen en leveringen aan klanten in 2020 al met 65 procent teruglopen ten opzichte van een jaar eerder. Wel bleef topman Guillaume Faury voorzichtig optimistisch voor dit jaar. Mogelijk kan de luchtvaart gaan profiteren van de coronavaccins.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers willen dat meerdere bestuurders van het Australische streamingplatform Kick worden aangehouden na de dood van Raphael Graven. De 46-jarige Fransman, bekend om zijn extreme challenges, overleed in augustus tijdens een livestream waarin hij op zijn kanaal twaalf dagen lang werd vernederd en misbruikt.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met gemengde uitslagen de handelsdag uitgegaan. Beleggers kijken uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve op woensdag, waarbij algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale bank de leenkosten onveranderd laat.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - LVMH, het luxebedrijf achter merken als Louis Vuitton en Christian Dior, heeft de omzet en winst vorig jaar zien dalen. "Ondanks een geopolitieke en macro-economische omgeving die onzeker blijft", heeft het concern vertrouwen voor dit jaar, stelt LVMH in een toelichting. De Franse onderneming had onder meer last van importheffingen en de gespannen geopolitieke situatie, die het consumentenvertrouwen aantastten.
6 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De eigenaar van Pornhub en Youporn beperkt de toegang tot zijn websites in het Verenigd Koninkrijk. Vanaf 2 februari kunnen er geen nieuwe gebruikersaccounts meer worden gemaakt. Britse gebruikers die al een account hebben en hun leeftijd hebben geverifieerd, houden wel toegang, aldus moederbedrijf Aylo.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - TikTok schikt in een rechtszaak over socialemediaverslaving. Dat stellen de advocaten van de 19-jarige vrouw die het socialemediaplatform voor de rechter daagde. Zij klaagde ook YouTube, Meta en Snap aan. Dat laatste bedrijf trof eerder ook een schikking.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese beursgraadmeters eindigden dinsdag overwegend hoger, geholpen door de historische handelsovereenkomst van de Europese Unie met India. De onderhandelingen over de deal versnelden nadat de EU en India te maken kregen met handelstarieven van de Amerikaanse president Donald Trump. In het handelsverdrag is onder meer afgesproken dat de importtarieven op Europese auto's omlaaggaan van 110 naar 10 procent. Brussel verwacht dat de EU-export naar India wordt verdubbeld door de deal.
8 uur geledenATLANTA (ANP) - De Amerikaanse pakketbezorger UPS gaat opnieuw reorganiseren en schrapt daarvoor 30.000 extra banen. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite CNBC. In oktober liet het bedrijf al weten 34.000 banen te schrappen, vooral onder chauffeurs en pakketverwerkers, om kosten te besparen en de winstgevendheid te vergroten.
9 uur geleden