Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Air France wil hulp staat om met Chinese airlines te concurreren

Air France wil hulp staat om met Chinese airlines te concurreren

PARIJS (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Air France wil hulp van de Franse overheid krijgen om de strijd aan te kunnen met concurrenten uit China. Dat schrijft persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De Chinese maatschappijen hebben een voordeel omdat ze over Rusland heen kunnen vliegen, terwijl Europese luchtvaartmaatschappijen vanwege sancties om het land heen moeten vliegen.

Air France wil nu dat de Franse overheid de toegang van de Chinese luchtvaartmaatschappijen tot het land beperkt. De zustermaatschappij van KLM denkt bijvoorbeeld aan extra belasting voor de Chinese concurrenten zodat de kosten voor alle luchtvaartmaatschappijen vergelijkbaar zijn.

Voor de Franse regering is er nu een dilemma want veel Chinese toeristen komen ieder jaar naar het land en nu in China de coronabeperkingen zijn opgeheven kan vrije toegang voor Chinese luchtvaartmaatschappijen het toerisme en dus de economie helpen. Maar dat kan dus ook ten koste gaan van Air France dat voor de coronapandemie wekelijks 32 vluchten naar China uitvoerde. Nu zijn dat er nog zes. Een uitbreiding naar veertien wacht nog op goedkeuring van Beijing.

Veel langer onderweg

Het feit dat Air France om Rusland heen moet vliegen betekent dat de maatschappij per enkele reis twee tot drie uur langer onderweg is. Dat heeft als gevolg dat er meer brandstof moet worden gekocht en meer bemanning mee moet. Daar staat wel tegenover dat Rusland veel geld vroeg voor het overvliegen en dat Air France daarop kosten bespaart.

Ook in de Verenigde Staten zijn luchtvaartmaatschappijen bezorgd om oneerlijke concurrentie vanuit China. Daar hebben ze president Joe Biden gevraagd extra landingsrechten voor Chinese luchtvaartmaatschappijen alleen goed te keuren als die beloven niet over Rusland heen te vliegen.

Meer uit Financieel

Topman AkzoNobel 'gevleid' door biedingen van concurrenten

AMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel stelt "gevleid" te zijn door de interesse van concurrenten in het bedrijf. Dat zei topman Greg Poux-Guillaume in een interview met ANP. De biedingen die de eigenaar van verfmerken als Flexa, Dulux en Sikkens dit jaar heeft ontvangen van de Japanse branchegenoot Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams geven volgens de topman aan dat AkzoNobel "niet correct gewaardeerd wordt door de markt".

7 minuten geleden
Gasprijs verder omhoog door spanningen in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijzen zijn in acht handelsdagen met meer dan een kwart gestegen. Dat komt doordat de Amerikaanse president Donald Trump de hoop op spoedig herstel van de gasleveringen vanuit het Midden-Oosten de kop in heeft gedrukt.

28 minuten geleden
Consumentenbond wil vergoeding voor verborgen kosten Thuisbezorgd

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond roept maaltijdbestelplatform Thuisbezorgd.nl op te stoppen met het in rekening brengen van verborgen kosten. Bijvoorbeeld kosten voor verplichte 'service', tasjes, plastic verpakkingen en saus zijn vroeg in het bestelproces niet te zien, maar duiken pas aan het eind van de bestelling op. De belangenbehartiger van consumenten wil ook dat Thuisbezorgd met een vorm van compensatie komt en is daarover met het platform in gesprek.

49 minuten geleden
Onderzoek: rustiger winkelstraten door hittegolf en meer regen

AMSTERDAM (ANP) - Winkelstraten waren in de eerste helft van 2026 minder druk dan in dezelfde periode vorig jaar. Dat blijkt uit tellingen van onderzoeksbureau RMC. Het weer speelt volgens de onderzoekers daarin een grote rol.

1 uur geleden
Onderzoek: ruime meerderheid AOW'ers ervaart koopkrachtverlies

DEN HAAG (ANP) - Een ruime meerderheid van de AOW'ers heeft het gevoel dat de koopkracht het afgelopen jaar is verslechterd, meldt seniorenplatform AOW.nu. Van de 10.339 ondervraagde AOW-gerechtigden ervaart volgens het platform 85 procent dat ze ondanks stijgingen van de AOW minder te besteden hebben dan voorheen door de stijgende kosten van het dagelijks leven.

1 uur geleden
AI van OpenAI slaat op hol en hackt zelfstandig softwareplatform

SAN FRANCISCO (ANP/AFP) - OpenAI, de maker van ChatGPT, heeft bekendgemaakt dat zijn geavanceerde modellen voor kunstmatige intelligentie tijdens veiligheidstests op hol sloegen. De AI-systemen hadden op eigen initiatief ingebroken in een populair platform voor programmeurs. Het bedrijf uit San Francisco spreekt van een "ongekend cyberincident".

2 uur geleden
AEX-index begint met verlies, AkzoNobel wint na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is woensdag met verlies begonnen. Beleggers bleven voorzichtig door het aanhoudende geweld in het Midden-Oosten. Ook wordt uitgekeken naar de resultaten van de Amerikaanse techbedrijven Alphabet, de eigenaar van Google, IBM, Tesla en Texas Instruments, die na de slotbel op Wall Street naar buiten komen. Sterke resultaten van deze techbedrijven zouden de zorgen over de hoge investeringen in AI en de hoge koerswaarderingen in de sector kunnen wegnemen.

3 uur geleden