Air France lost door Frankrijk gegarandeerde lening volledig af
PARIJS (ANP) - Air France heeft de door de Franse staat gegarandeerde leningen van 2,5 miljard euro volledig terugbetaald. Het gaat om een deel van de coronasteun die de Franse tak van luchtvaartcombinatie Air France-KLM ontving om niet failliet te gaan. Met de stap heeft Air France alle leningen met staatsgaranties terugbetaald.
Air France kon die lening aflossen doordat het bedrijf weer veel meer inkomsten heeft nu de internationale luchtvaart herstelt van de coronacrisis. Reizigers boeken weer volop vluchten nu de reisbeperkingen wegens Covid-19 vrijwel geheel zijn verdwenen.
Daarnaast haalde Air France-KLM 1 miljard euro op met de uitgifte van nieuwe obligaties. Daarbij zijn de rentes die het luchtvaartconcern moet betalen gekoppeld aan de resultaten die Air France-KLM boekt bij het terugdringen van de eigen CO2-uitstoot.
Die precieze duurzaamheidsdoelen rond die obligaties kregen overigens kritiek. Het gaat om het omlaag krijgen van de hoeveelheid broeikasgassen per gevlogen kilometer tot en met 2025. Maar dat betekent niet automatisch dat de totale hoeveelheid CO2-omlaag gaat, schreven economen van ABN AMRO in januari in een analyse. Als het aantal gevlogen kilometers hard toeneemt kan het namelijk best zo zijn dat de totale hoeveelheid broeikasgassen van Air France-KLM toeneemt.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een fors verlies gesloten. Ook op andere Europese beurzen waren aanzienlijke minnen te zien, na een verdere stijging van de olieprijzen en de rentes. Beleggers maken zich al een tijdlang zorgen over de door de Iranoorlog gestegen energieprijzen, omdat die de inflatie en leenkosten kunnen stuwen.
6 minuten geledenLONDEN (ANP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag en verzekeraar Axa hebben hun banden verbroken, meldt de Financial Times (FT). Daarmee bereiden ze zich voor op eventuele Amerikaanse sancties tegen het strafhof. Beide partijen vreesden dat eventuele maatregelen van de VS Axa zouden dwingen de dienstverlening aan het ICC te staken, en dat willen ze voor zijn.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag hoger geopend, opnieuw geholpen door koerswinsten van technologiebedrijven. De beurshandel kreeg vooral steun van een optimistische vooruitblik van chipconcern Micron Technology. Het enthousiasme bij beleggers werd echter wat getemperd door olieprijzen die weer wat opliepen.
2 uur geledenOMMEL (ANP) - De drie vakantieparken van realityster Peter Gillis die gedwongen in de verkoop gaan, kunnen ruim 27 miljoen euro opleveren. Dat is het totaalbedrag dat donderdag bij veilingen is geboden voor de parken, die door schuldeiser Marc van Rooi worden verkocht. Deze vleesondernemer leende in 2023 miljoenen uit aan Gillis' vakantieparkenbedrijf Oostappen Groep, maar die betaalde sinds januari 2025 geen rente meer.
2 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Scheepsbouwer Damen eist bijna 4,7 miljard euro van Duitsland voor het schrappen van de fregattenorder eerder dit jaar. Dat staat in een brief van de advocaat van de Nederlandse scheepsbouwer, meldt het Duitse blad Der Spiegel. Een woordvoerder van Damen bevestigt dat de advocaat de brief heeft gestuurd.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Rabobank en hypotheekdochter Obvion passen de hypotheeknormen per maart 2027 aan. De bank doet dit na intensief overleg met de toezichthouders, die de wens hebben uitgesproken om bepaalde regels te herzien. De nieuwe regels gelden alleen als een klant wil herfinancieren of verhuizen, of bepaalde wijzigingen aan de bestaande hypotheek wil doorvoeren.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie verwijst voor het vrijgeven van eventuele dieselvoorraden naar het Internationaal Energieagentschap (IEA), dat daar vrijdag een vergadering over heeft, aldus een woordvoerder. Daarmee reageert ze op vragen over de Verenigde Staten, die druk zetten op Frankrijk en Duitsland om dieselvoorraden vrij te geven op straffe van een mogelijk exportverbod van Amerikaanse diesel.
4 uur geleden