Air France-KLM zakt op drukke beursdag na miljardenverlies
AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Air France-KLM werd donderdag lager gezet op de Amsterdamse beurs. De Frans-Nederlandse luchtvaartmaatschappij wordt net als sectorgenoten keihard geraakt door de coronacrisis en leed opnieuw een zwaar verlies. Naast de resultaten van Air France-KLM kregen beleggers wederom een stroom aan bedrijfsresultaten te verwerken van grote ondernemingen als ING, ArcelorMittal, Société Générale, Volkswagen en UniCredit. Ook werd uitgekeken naar het rentebesluit van de Bank of England, dat later op de dag naar buiten komt.
Air France-KLM zakte 1,7 procent in de MidKap. Door de coronacrisis blijven reizigers massaal weg vanwege de reisbeperkingen en lockdownmaatregelen en leed de luchtvaartmaatschappij in het eerste kwartaal een verlies van 1,5 miljard euro. Topman Benjamin Smith sprak wel de hoop uit dat vaccinatieprogramma's en de invoering van reispassen ervoor zullen zorgen dat het vliegverkeer weer op gang komt. Smith benadrukte verder dat Air France-KLM de komende maanden sterk op de kosten zal blijven letten.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent in de plus op 715,27 punten. De hoofdindex won woensdag al 2,5 procent. De MidKap klom 0,4 procent tot 1050,22 punten. De graadmeters in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 0,7 procent.
ING
ING daalde 0,9 procent in de AEX ondanks beter dan verwachte resultaten van het concern. De bank merkte met name in Duitsland en België een duidelijk toename van de vraag naar beleggingsproducten, nu de spaarrentes heel erg laag zijn en geld op de spaarrekening dus vrijwel niets meer oplevert. Ook ArcelorMittal (min 1 procent) werd lager gezet, terwijl het staalconcern naar eigen zeggen het sterkste kwartaal in tien jaar tijd achter de rug heeft. De onderneming zag de vraag naar staal sterk toenemen doordat economieën langzaamaan weer herstellen van de coronacrisis.
In de MidKap sloot metalenspecialist AMG de rij met een min van 5,5 procent na publicatie van de kwartaalresultaten. Bij de kleinere bedrijven verloren bouwer BAM en veevoerbedrijf ForFarmers 2,3 procent en 5,2 procent na tegenvallende handelsberichten.
Société Générale
In Parijs won Société Générale 5 procent dankzij beter dan verwachte kwartaalresultaten van de Franse bank. UniCredit steeg bijna 5 procent in Milaan. De Italiaanse bank wist in het eerste kwartaal weer winst te boeken na een verlies in dezelfde periode een jaar geleden. Het concern hoefde door de aantrekkende economie minder geld opzij te zetten voor leningen die mogelijk niet worden terugbetaald.
De euro was 1,2023 dollar waard, tegenover 1,2002 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,1 procent tot 65,60 dollar. Brentolie kostte 0,1 procent meer op 69,03 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse huishoudens hebben vorig jaar de waarde van hun beleggingen zien stijgen door de hogere koersen op de aandelenmarkten. Volgens De Nederlandsche Bank (DNB) steeg de totale waarde van de particuliere investeringen in beleggingsfondsen, beursgenoteerde aandelen en obligaties over heel 2025 met bijna 8 procent tot 204,3 miljard euro.
2 minuten geledenDUIVEN (ANP) - Chiptoeleverancier Besi rekent voor het eerste kwartaal van 2026 op een verdere groei van de omzet, na de sterke stijging van de verkopen in het afgelopen kwartaal. Het bedrijf uit Duiven kwam in januari al met voorlopige resultaten over het vierde kwartaal van 2025 en gaf daarbij aan dat de omzet, de brutowinstmarge en de operationele kosten aan "de gunstige kant" van de verwachtingen zouden liggen.
14 minuten geledenPARIJS (ANP) - Air France-KLM heeft in 2025 een recordwinst geboekt. Het luchtvaartconcern vervoerde meer passagiers en wist vaker tickets voor luxere zitplaatsen te verkopen, wat meer geld opbrengt. Tegelijkertijd zorgden lagere brandstofkosten voor een fikse meevaller. De winstgevendheid bij het Nederlandse KLM bleef achter bij die van zustermaatschappij Air France.
17 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De werkloosheid is in januari voor de vijfde maand op rij onveranderd gebleven, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Net als in september, oktober, november en december zat 4 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. De werkloosheid blijft daarmee op het hoogste niveau in vier jaar.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De omzet van de Nederlandse industrie is in het laatste kwartaal van 2025 licht gestegen. Personeelstekorten en onvoldoende vraag blijven volgens ondernemers in de sector wel een belemmering. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van nieuwe kwartaalcijfers.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Mensen die in de toekomst arbeidsongeschikt raken en een WIA-uitkering krijgen, gaan er fors op achteruit door het kabinet-Jetten. Dat blijkt uit een analyse van het CNV. De vakbond roept het nieuwe kabinet op om de maatregelen die hiervoor zorgen te schrappen. Een WIA-uitkering (Wet Werk en Inkomen naar Arbeidsvermogen) biedt inkomensondersteuning bij langdurige arbeidsongeschiktheid.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse huishoudens hebben vorig jaar de waarde van hun beleggingen zien stijgen door de hogere koersen op de aandelenmarkten. Volgens De Nederlandsche Bank (DNB) steeg de totale waarde van de particuliere investeringen in beleggingsfondsen, beursgenoteerde aandelen en obligaties over heel 2025 met bijna 8 procent tot 204,3 miljard euro.
4 uur geleden