Air France-KLM zakt op drukke beursdag na miljardenverlies
AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Air France-KLM werd donderdag lager gezet op de Amsterdamse beurs. De Frans-Nederlandse luchtvaartmaatschappij wordt net als sectorgenoten keihard geraakt door de coronacrisis en leed opnieuw een zwaar verlies. Naast de resultaten van Air France-KLM kregen beleggers wederom een stroom aan bedrijfsresultaten te verwerken van grote ondernemingen als ING, ArcelorMittal, Société Générale, Volkswagen en UniCredit. Ook werd uitgekeken naar het rentebesluit van de Bank of England, dat later op de dag naar buiten komt.
Air France-KLM zakte 1,7 procent in de MidKap. Door de coronacrisis blijven reizigers massaal weg vanwege de reisbeperkingen en lockdownmaatregelen en leed de luchtvaartmaatschappij in het eerste kwartaal een verlies van 1,5 miljard euro. Topman Benjamin Smith sprak wel de hoop uit dat vaccinatieprogramma's en de invoering van reispassen ervoor zullen zorgen dat het vliegverkeer weer op gang komt. Smith benadrukte verder dat Air France-KLM de komende maanden sterk op de kosten zal blijven letten.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent in de plus op 715,27 punten. De hoofdindex won woensdag al 2,5 procent. De MidKap klom 0,4 procent tot 1050,22 punten. De graadmeters in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 0,7 procent.
ING
ING daalde 0,9 procent in de AEX ondanks beter dan verwachte resultaten van het concern. De bank merkte met name in Duitsland en België een duidelijk toename van de vraag naar beleggingsproducten, nu de spaarrentes heel erg laag zijn en geld op de spaarrekening dus vrijwel niets meer oplevert. Ook ArcelorMittal (min 1 procent) werd lager gezet, terwijl het staalconcern naar eigen zeggen het sterkste kwartaal in tien jaar tijd achter de rug heeft. De onderneming zag de vraag naar staal sterk toenemen doordat economieën langzaamaan weer herstellen van de coronacrisis.
In de MidKap sloot metalenspecialist AMG de rij met een min van 5,5 procent na publicatie van de kwartaalresultaten. Bij de kleinere bedrijven verloren bouwer BAM en veevoerbedrijf ForFarmers 2,3 procent en 5,2 procent na tegenvallende handelsberichten.
Société Générale
In Parijs won Société Générale 5 procent dankzij beter dan verwachte kwartaalresultaten van de Franse bank. UniCredit steeg bijna 5 procent in Milaan. De Italiaanse bank wist in het eerste kwartaal weer winst te boeken na een verlies in dezelfde periode een jaar geleden. Het concern hoefde door de aantrekkende economie minder geld opzij te zetten voor leningen die mogelijk niet worden terugbetaald.
De euro was 1,2023 dollar waard, tegenover 1,2002 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,1 procent tot 65,60 dollar. Brentolie kostte 0,1 procent meer op 69,03 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winsten gesloten. Bij de bedrijven was Cisco Systems een uitblinker dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de producent van netwerkapparatuur. Daarnaast maakte AI-chipbedrijf Cerebras Systems een zeer succesvol beursdebuut op Wall Street.
35 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De beursgang van AI-chipbedrijf Cerebras Systems in New York op donderdag is goed verlopen. Bij opening schoot het aandeel bijna 100 procent omhoog tot meer dan 360 dollar, terwijl de uitgifteprijs op 185 dollar per aandeel lag. Daarmee was dus sprake van bijna een verdubbeling van de koers op de eerste handelsdag van Cerebras.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China gaat tweehonderd vliegtuigen kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat heeft president Donald Trump gezegd in een interview met tv-zender Fox News. Trump is momenteel op staatsbezoek in China waar hij heeft gepraat met de Chinese president Xi Jinping.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag opnieuw met flinke winst gesloten. ABN AMRO ging verder omhoog na de stevige plus een dag eerder dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de bank. Ook de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML waren in de voorhoede van de AEX te vinden.
4 uur geledenAKEN (ANP/DPA) - Mario Draghi, de voormalige president van de Europese Centrale Bank (ECB) en oud-premier van Italië, heeft donderdag in het Duitse Aken de prestigieuze Karelsprijs ontvangen. Bij de uitreiking sprak de Duitse bondskanselier Friedrich Merz zijn lof uit voor Draghi en zijn bijdrage aan de Europese eenheid en het redden van de euro tijdens de Europese schuldencrisis.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn donderdag verder gestegen, terwijl beleggers de gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping in Beijing in de gaten houden. De aanhoudende zorgen over de Iranoorlog zijn wat naar de achtergrond verdwenen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter weigert vooralsnog om een schikking van Elon Musk van 1,5 miljoen dollar goed te keuren. Elon Musk wil op die manier een zaak over mogelijke misleiding van beleggers afkopen, maar het bedrag wordt door kenners als erg laag beschouwd. De rechter heeft laten weten nog "rode vlaggen" te zien met betrekking tot de deal.
9 uur geleden