Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Air France-KLM wint op Damrak na pakket maatregelen KLM

Air France-KLM wint op Damrak na pakket maatregelen KLM

AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM kon donderdag op aandacht van beleggers op de Amsterdamse beurs rekenen, na een groot pakket aan maatregelen bij KLM om de kosten te verlagen en de financiën te verbeteren. Op korte termijn moeten deze maatregelen al leiden tot een verbetering van het bedrijfsresultaat van de Nederlandse luchtvaartmaatschappij met 450 miljoen euro.

De maatregelen bij KLM hebben onder meer betrekking op het terugdringen van het personeelstekort onder vliegers en technici. Zo kijkt KLM naar het verkorten of versnellen van opleidingen. Ook wordt onderzocht hoe onderhoud efficiënter gedaan kan worden. Tegelijkertijd wil de maatschappij de organisatie vereenvoudigen, waarbij KLM kijkt naar dubbele functies en in hoeverre deze samengevoegd kunnen worden. Of daarbij ook banen op het spel staan, is nu nog niet duidelijk.

De koers van Air France-KLM steeg op het Damrak met 1,8 procent in de MidKap. Woensdag daalde het aandeel nog ruim 5 procent door een bericht van de Franse zakenkrant Les Echos over een mogelijke extra belasting die Frankrijk wil heffen op vliegtickets.

Bezorgtijd

De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,4 procent lager op 912,89 punten. De MidKap steeg licht tot 894,47 punten. Op de beurzen in Frankfurt en Parijs waren minnen tot 0,5 procent te zien. Londen ging 0,3 procent omhoog.

De chipfondsen ASMI, ASML en Besi stonden bij de grootste dalers in de AEX met minnen tot 2 procent. Koplopers in de hoofdgraadmeter waren Randstad en Philips met plussen van 0,3 procent.

PostNL boekte een kleine winst op Beursplein 5. Het kabinet wil het post- en pakketbedrijf toestaan om niet-urgente brieven en kaarten binnen twee dagen te bezorgen in plaats van een dag. PostNL moet zich wel aan de wettelijke regels houden en krijgt geen financiële steun van de overheid. Voor medische post en rouwpost blijft gelden dat ze binnen een dag bezorgd moeten zijn. PostNL zelf blijft erbij dat financiële steun van de overheid voor postbezorging nodig is.

Meer uit Financieel

Duitse bedrijven naar Russisch forum, na vier jaar afwezigheid

BERLIJN (ANP) - Vertegenwoordigers uit het Duitse bedrijfsleven bezoeken binnenkort een economisch forum in de Russische stad Sint-Petersburg, na vier jaar afwezigheid door de oorlog in Oekraïne. Dat meldt het Duitse persbureau dpa.

7 uur geleden
Vakbonden en werkgevers zoeken buiten kabinet om naar oplossingen

DEN HAAG (ANP) - Vakbonden en werkgevers tasten af of zij samen, buiten het kabinet om, oplossingen kunnen bedenken voor de arbeidsmarkt en de economie. Dat bevestigen ingewijden zondag na berichtgeving door De Telegraaf.

11 uur geleden
Bloomberg: EU overweegt bevriezing prijsplafond Russische olie

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie overweegt een tijdelijke bevriezing van het prijsplafond voor Russische olie nu de oorlog in het Midden-Oosten de vierde maand ingaat. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dit om te voorkomen dat de sanctiemaatregel tegen Rusland aan kracht verliest door de gestegen olieprijzen.

12 uur geleden
China dreigt met tegenmaatregelen bij nieuwe EU-handelsstappen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft dit weekend gewaarschuwd dat het "resoluut" zal terugslaan als de Europese Unie met nieuwe beperkende handelsmaatregelen komt. De uitspraak is een reactie op een conclusie van de Europese Commissie op vrijdag dat de huidige handelsrelatie met China niet houdbaar is.

14 uur geleden
Luchtvaartbranche VS vreest chaos bij stop grenscontroles

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.

1 dag geleden
Brussel komt woensdag met pakket nieuwe techmaatregelen

BRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.

1 dag geleden
VS verzetten zich tegen terugbetaling onwettige importheffingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.

1 dag geleden