Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Air France-KLM wint op Damrak na pakket maatregelen KLM

Air France-KLM wint op Damrak na pakket maatregelen KLM

AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM kon donderdag op aandacht van beleggers op de Amsterdamse beurs rekenen, na een groot pakket aan maatregelen bij KLM om de kosten te verlagen en de financiën te verbeteren. Op korte termijn moeten deze maatregelen al leiden tot een verbetering van het bedrijfsresultaat van de Nederlandse luchtvaartmaatschappij met 450 miljoen euro.

De maatregelen bij KLM hebben onder meer betrekking op het terugdringen van het personeelstekort onder vliegers en technici. Zo kijkt KLM naar het verkorten of versnellen van opleidingen. Ook wordt onderzocht hoe onderhoud efficiënter gedaan kan worden. Tegelijkertijd wil de maatschappij de organisatie vereenvoudigen, waarbij KLM kijkt naar dubbele functies en in hoeverre deze samengevoegd kunnen worden. Of daarbij ook banen op het spel staan, is nu nog niet duidelijk.

De koers van Air France-KLM steeg op het Damrak met 1,8 procent in de MidKap. Woensdag daalde het aandeel nog ruim 5 procent door een bericht van de Franse zakenkrant Les Echos over een mogelijke extra belasting die Frankrijk wil heffen op vliegtickets.

Bezorgtijd

De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,4 procent lager op 912,89 punten. De MidKap steeg licht tot 894,47 punten. Op de beurzen in Frankfurt en Parijs waren minnen tot 0,5 procent te zien. Londen ging 0,3 procent omhoog.

De chipfondsen ASMI, ASML en Besi stonden bij de grootste dalers in de AEX met minnen tot 2 procent. Koplopers in de hoofdgraadmeter waren Randstad en Philips met plussen van 0,3 procent.

PostNL boekte een kleine winst op Beursplein 5. Het kabinet wil het post- en pakketbedrijf toestaan om niet-urgente brieven en kaarten binnen twee dagen te bezorgen in plaats van een dag. PostNL moet zich wel aan de wettelijke regels houden en krijgt geen financiële steun van de overheid. Voor medische post en rouwpost blijft gelden dat ze binnen een dag bezorgd moeten zijn. PostNL zelf blijft erbij dat financiële steun van de overheid voor postbezorging nodig is.

Meer uit Financieel

Vietnamese EV-bouwer VinFast begint productie in nieuwe fabriek

HANOI (ANP/RTR) - De Vietnamese producent van elektrische auto's (EV's) VinFast is zondag begonnen met de productie in een nieuwe fabriek in eigen land. Het is de tweede productiefaciliteit van VinFast in Vietnam die moet bijdragen aan de groeiplannen van het bedrijf.

1 uur geleden
Taiwan: constructieve handelsgesprekken met VS

TAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - Taiwan heeft naar eigen zeggen de afgelopen dagen in een nieuwe overlegronde constructieve handelsgesprekken gevoerd met de Verenigde Staten over de importheffingen van president Donald Trump. Die gesprekken vonden plaats in Washington, aldus een verklaring van de Taiwanese overheid op zondag.

2 uur geleden
Sportwagenfabrikant Lotus blijft in Verenigd Koninkrijk

HETHEL (ANP/BLOOMBERG) - Sportwagenfabrikant Lotus heeft geen plannen om zijn productie in het Verenigd Koninkrijk te beëindigen. Daarmee reageert de onderneming op mediaberichten van onder meer de BBC dat het bedrijf zou overwegen zijn Britse productie te staken om een nieuwe fabriek in de Verenigde Staten op te zetten.

19 uur geleden
Tomatenkas van 9 hectare ingestort in Middenmeer

MIDDENMEER (ANP) - Bij tomatenbedrijf Agro Care in het Noord-Hollandse Middenmeer is vrijdagmiddag een grote kas ingestort. Op beelden van een beveiligingscamera, die verschillende media tonen, is te zien hoe de enorme kas van 9 hectare om 16.38 uur van het ene op het andere moment tegen de vlakte gaat. Volgens de onderneming zelf waren er rond dat tijdstip geen mensen meer in de kas aanwezig. De schade lijkt in de miljoenen euro's te lopen.

21 uur geleden
Bloomberg: OPEC+ wil olieproductie weer fors verhogen

WENEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ besluit volgende maand waarschijnlijk opnieuw tot een forse verhoging van de olieproductie. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Zo'n stap zou de prijzen aan de Nederlandse pomp wat kunnen drukken.

21 uur geleden
FNV gaat niet in op uitnodiging KLM, nieuwe staking dreigt

SCHIPHOL (ANP) - Vakbond FNV gaat namens het grondpersoneel niet in op de uitnodiging van KLM om woensdag weer naar de cao-onderhandelingstafel te komen. FNV-bestuurder John van Dorland blijft "in de actiestand" en wil een nieuwe staking aankondigen zodra voor hem duidelijk is hoe op verantwoorde wijze actie gevoerd mag worden.

23 uur geleden
BBC: Lotus overweegt Britse fabriek te sluiten en naar VS te gaan

LONDEN (ANP) - Sportwagenfabrikant Lotus overweegt zijn productie in het Verenigd Koninkrijk te beëindigen en een nieuwe fabriek in de Verenigde Staten op te zetten, meldt de Britse omroep BBC op basis van ingewijden. Hierdoor dreigen 1300 Britse banen verloren te gaan.

1 dag geleden