Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Air France-KLM weer onder verliezers op Amsterdamse beurs

Air France-KLM weer onder verliezers op Amsterdamse beurs

AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM was vrijdag een van de grootste verliezers op de Amsterdamse beurs. Een dag eerder zakte de luchtvaartmaatschappij ook al in waarde. Het beeld op de Europese aandelenmarkten was rond het middaguur licht positief.

De AEX noteerde rond het middaguur 0,2 procent hoger op 704,50 punten. De MidKap klom 0,7 procent tot 1022,47 punten. De hoofdgraadmeters in Parijs en Frankfurt wonnen tot 0,3 procent. De beurs in Londen is gesloten.

In de MidKap daalde Air France-KLM met 2,3 procent het meest in waarde. Eind mei werd bekend dat het luchtvaartconcern met de uitgifte van aandelen bijna 2,3 miljard euro wil ophalen. De Nederlandse overheid doet mee met de emissie zodat het belang van de Staat van 9,3 procent in het bedrijf op peil blijft. Sinds Air France-KLM de aandelenemissie heeft aangekondigd zijn de uitstaande stukken bijna een kwart in waarde gedaald. Vrijdag werd daarnaast bekend dat KLM nog eens 350 miljoen euro heeft overgemaakt aan de Staat. Daarmee heeft de luchtvaartmaatschappij inmiddels circa twee derde van de eerder ontvangen staatssteun terugbetaald.

PostNL

Het lijkt erop dat beleggers zich niet van de wijs laten brengen door het nieuwe oordeel van het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) over de fusie van PostNL met Sandd. Het aandeel van het postbedrijf noteerde vlak. De beroepsrechter stelde dat de fusie niet had mogen worden goedgekeurd door het kabinet. PostNL zegt dat de uitspraak geen gevolgen heeft.

Baggeraar en maritiem dienstverlener Boskalis zakte 0,6 procent. De onderneming vindt het bod dat investeerder HAL op het bedrijf uitbracht eigenlijk te laag. De onderneming heeft geprobeerd in overleg met HAL tot een hoger bod te komen, maar dat lukte niet. Boskalis legt het bod met een neutraal advies voor aan de aandeelhouders.

Aperam

Roestvrijstaalfabrikant Aperam won 4,5 procent. Het bedrijf, dat een afsplitsing is van ArcelorMittal, heeft bevestigd in gesprek te zijn over een fusie met de Spaanse branchegenoot Acerinox.

De euro was 1,0747 dollar waard, tegen 1,0750 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,7 procent goedkoper op 116,15 dollar. Brentolie daalde 0,5 procent in waarde naar 116,98 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Kunstmestproducent OCI mag van rechter voorlopig niet fuseren

AMSTERDAM (ANP) - Kunstmestproducent OCI mag voorlopig niet fuseren met het Egyptische bouwbedrijf Orascom. De ondernemingskamer van het gerechtshof Amsterdam heeft maandag bepaald dat hierover niet mag worden gestemd op de aandeelhoudersvergadering van OCI donderdag.

2 uur geleden
Ministers eurolanden dragen Kroaat voor als vicepresident ECB

BRUSSEL (ANP) - De ministers van Financiën van de eurolanden dragen de Kroaat Boris Vujčić voor als vicepresident van de ECB. Dat hebben zij maandag tijdens een vergadering in Brussel besloten, melden EU-bronnen. Er waren zes kandidaten om de huidige vicepresident Luis de Guindos op te volgen. Zijn mandaat loopt eind mei af.

3 uur geleden
ING: bouwsector in EU groeit komende jaren weer, ook in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - De bouwsector in de Europese Unie zal de komende jaren weer groeien, verwacht ING. De bank denkt dat de productie dit jaar met 1,5 procent toeneemt en in 2027 met 2 procent. Voor Nederland voorziet ING kleinere stijgingen.

3 uur geleden
Bloomberg: defensiebedrijf CSG wil nog deze week debuut op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) wil nog deze week debuteren op het Damrak. De in Praag gevestigde wapenproducent hoopt volgens bronnen van persbureau Bloomberg donderdag de laatste formaliteiten af te ronden, waarna vrijdag de handel moet beginnen. Dat zou uitzonderlijk snel zijn voor een beursgang van het formaat van CSG.

4 uur geleden
AEX-index verliest flink na heffingsdreiging Trump over Groenland

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is maandag flink lager gesloten. Beleggers reageerden geschrokken op de dreiging van de Amerikaanse president Donald Trump om per 1 februari een extra importheffing van 10 procent op te leggen aan landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland. Ook wil Trump de heffing op 1 juni verhogen naar 25 procent als een deal over Groenland uitblijft.

4 uur geleden
Bessent noemt mogelijke tegenheffingen Europa onverstandig

DAVOS (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent noemt eventuele tegenheffingen van Europese landen "heel onverstandig". De Duitse vicekanselier Lars Klingbeil pleitte voor tegenmaatregelen als reactie op de aangekondigde 10 procent-heffing van Donald Trump om Groenland.

4 uur geleden
Duitsland voert subsidie voor elektrische auto's weer in

BERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland voert weer subsidies in voor de aankoop van elektrische auto's. Het moet de verkoop van de voertuigen aanjagen, na een flinke daling na de afschaffing ervan in 2023. Tot 2029 trekt Berlijn er 3 miljard euro voor uit, goed voor aankoopondersteuning bij 800.000 auto's.

5 uur geleden