Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Air France-KLM verwacht nieuwe steundeal met Nederland in zomer

Air France-KLM verwacht nieuwe steundeal met Nederland in zomer

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Luchtvaartconcern Air France-KLM verwacht deze zomer een nieuwe deal met Nederland te kunnen sluiten over coronasteun. Topman Ben Smith van het bedrijf zei dat tijdens een luchtvaartcongres in Parijs. Waarschijnlijk gaat het om het omzetten van schulden die Air France-KLM heeft bij de Nederlandse staat in nieuwe aandelen.

Smith liet in april al weten dat zijn bedrijf daarover met Nederland in gesprek is. Frankrijk zette eerder al een uitstaande schuld om in aandelen. Een deal met Nederland moet nog wel worden goedgekeurd door de Europese Commissie. Ook met die waakhond voert Air France-KLM volgens Smith gesprekken.

Verder liet Smith weten dat de reactie op een geplande uitgifte van een obligatielening ter waarde van 600 miljoen euro positief was. Volgens de Canadees wijst dat op steun van de plannen van Air France-KLM om uit de coronacrisis te komen.

De luchtvaartsector is hard getroffen door de coronacrisis. Daardoor kwamen reizen, zowel voor toerisme als voor zaken, vrijwel stil te liggen. Luchtvaartmaatschappijen zagen hun inkomsten enorm afnemen en moesten in veel gevallen met steun van overheden overeind worden gehouden. Ook sneden de maatschappijen in de personeelskosten door afscheid te nemen van een deel van hun werknemers.

Meer uit Financieel

Tanken in Duitsland duurder voor automobilisten

MÜNCHEN (ANP) - Nederlandse automobilisten die gaan tanken over de Duitse grens moeten meer betalen voor benzine en diesel door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de Duitse automobilistenclub ADAC steeg de gemiddelde landelijke prijs van een liter diesel in de vroege ochtendspits op woensdag tot 2,054 euro. Dat is het hoogste niveau sinds september 2022.

24 minuten geleden
Gasprijs weer omlaag na dagen met forse stijgingen

AMSTERDAM (ANP) - De gasprijs is woensdag weer wat gedaald, na twee dagen met stijgingen van tientallen procenten. Handelaren proberen een Amerikaans plan om cruciale tankertransporten in het Midden-Oosten te beschermen op waarde te schatten. Intussen passen energieleveranciers in Nederland massaal contracten aan, terwijl er bij consumenten een run lijkt ontstaan op vaste energiecontracten.

25 minuten geleden
Franse minister: volgende week G7-vergadering over Iran

PARIJS (ANP/AFP) - De ministers van Financiën van de landen van de G7 gaan volgende week praten over de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei de Franse minister van Financiën Roland Lescure tegen de Franse radiozender Franceinfo. Volgens hem zal die vergadering waarschijnlijk begin volgende week worden gehouden.

2 uur geleden
Economen: oorlog Iran kan Nederlander hard in portemonnee raken

UTRECHT (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten kan Nederlanders hard in de portemonnee raken. Daarvoor waarschuwen economen van Rabobank, die verschillende scenario's hebben doorgerekend met de impact op de Nederlandse economie. In het ongunstigste onderzochte scenario piekt de benzineprijs rond de 3 euro per liter, terwijl een nieuw energiecontract tijdelijk oploopt tot ruim 400 euro per maand.

3 uur geleden
AEX opent hoger na forse verliezen deze week door oorlog Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag hoger geopend. De hoofdgraadmeter leed eerder deze week nog forse verliezen door zorgen bij beleggers over de oorlog in het Midden-Oosten. Nu lijken beleggers weer voorzichtig in te stappen.

3 uur geleden
Prijzen Nederlandse pomp verder omhoog door oorlog Midden-Oosten

EINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn woensdag verder opgelopen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers zijn de adviesprijzen van de grote oliemaatschappijen voor de tweede dag op rij met centen per liter gestegen. Hoeveel automobilisten precies meer kwijt zijn, verschilt per tankstation.

3 uur geleden
Warmtepomp vóór volle isolatie versnelt verduurzaming, zegt TNO

DEN HAAG (ANP) - De verduurzaming van woningen in Nederland kan flink versneld worden als er al wordt geïnvesteerd in warmtepompen voordat de woningen helemaal op en top zijn geïsoleerd. Dat stelt onderzoeksorganisatie TNO na een nieuwe studie waarin de effectiviteit van verschillende combinaties van isolatie en verwarmingsinstallaties is onderzocht.

4 uur geleden