Air France-KLM publiceert cijfers over eerste kwartaal
PARIJS (ANP) - Luchtvaartconcern Air France-KLM publiceert later op donderdag de cijfers over het eerste kwartaal. Daaruit zal duidelijk worden in hoeverre de coronacrisis de onderneming verder in de problemen heeft gebracht.
Air France-KLM verzekerde zich eerder van 10,4 miljard euro aan noodsteun via leningen en garanties. Air France verkocht daarbovenop nog eens 3 miljard aan schuldpapieren aan de Franse staat, waarmee Parijs zijn greep op het bedrijf verstevigde. Dat ging wel ten koste van start- en landingsrechten op de luchthaven van Orly.
Nederland besloot niet verder te investeren. Daarmee verwaterde het belang van 14 procent dat twee jaar geleden werd gekocht.
KLM heeft vooralsnog geen extra steun geregeld, omdat er nog geen acute nood is. Als KLM wel extra steun regelt, moet het waarschijnlijk kostbare start- en landingstijden (slots) op Schiphol inleveren. Dat offer wil KLM alleen brengen als het echt niet anders kan.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag, na een aarzelende start, hoger geëindigd. Vooral technologieaandelen hadden de opgaande lijn weer te pakken, na het stevige herstel op vrijdag. Toen gingen chipbedrijven hard omhoog nadat grote Amerikaanse techconcerns forse investeringen in AI-datacentra hadden aangekondigd.
7 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP) - Alphabet, het moederbedrijf van Google, gaat naar verwachting ongeveer 20 miljard dollar ophalen met de uitgifte van obligaties. De belangstelling van beleggers was zo groot dat er voor meer dan 100 miljard dollar werd ingeschreven, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. Zo'n enorme belangstelling voor een bedrijfslening komt zelden voor.
10 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De spoorstaking die vakbonden voor drie dagen in Spanje hadden afgekondigd, is na één dag voorbij. De regering en bonden hebben een akkoord bereikt over aanvullende veiligheids- en onderhoudsmaatregelen op het spoorwegennet.
10 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - De president van de Franse centrale bank François Villeroy de Galhau treedt in juni af, ruim een jaar voor het aflopen van zijn termijn. Hij staat sinds 2015 aan het roer.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Poolse postkluisjesbedrijf InPost stond maandag in de schijnwerpers op het Damrak na een overnamebod van een consortium onder leiding van investeerder Advent en pakketvervoerder FedEx. Met die deal is een bedrag gemoeid van 7,8 miljard euro. InPost, een AEX-fonds, eindigde 13,5 procent hoger.
12 uur geledenZAANDAM (ANP) - Winkels hebben vooralsnog geen last van een tekort aan baby- en kindervoeding in de schappen. Het Franse voedingsmiddelenconcern Danone riep vrijdag een aantal partijen in Nederland terug. Het ging om producten van Nutrilon, bekend van poeders om babymelk mee te maken.
14 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol waarschuwt voor lange wachtrijen en drukte rond de uitgang van de bagageclaimhal vanwege de actie van douaniers dinsdag op de luchthaven. Douaniers houden tussen 12.00 uur en 13.30 uur extra controles onder binnenkomende passagiers nadat ze hun ruimbagage hebben opgehaald.
14 uur geleden