Air France-KLM publiceert cijfers over eerste kwartaal
PARIJS (ANP) - Luchtvaartconcern Air France-KLM publiceert later op donderdag de cijfers over het eerste kwartaal. Daaruit zal duidelijk worden in hoeverre de coronacrisis de onderneming verder in de problemen heeft gebracht.
Air France-KLM verzekerde zich eerder van 10,4 miljard euro aan noodsteun via leningen en garanties. Air France verkocht daarbovenop nog eens 3 miljard aan schuldpapieren aan de Franse staat, waarmee Parijs zijn greep op het bedrijf verstevigde. Dat ging wel ten koste van start- en landingsrechten op de luchthaven van Orly.
Nederland besloot niet verder te investeren. Daarmee verwaterde het belang van 14 procent dat twee jaar geleden werd gekocht.
KLM heeft vooralsnog geen extra steun geregeld, omdat er nog geen acute nood is. Als KLM wel extra steun regelt, moet het waarschijnlijk kostbare start- en landingstijden (slots) op Schiphol inleveren. Dat offer wil KLM alleen brengen als het echt niet anders kan.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Transport Sean Duffy meldt op X dat de beperkingen die golden voor het luchtruim boven het Caribisch gebied zondagochtend om 06.00 uur (Nederlandse tijd) worden opgeheven. Luchtvaartmaatschappijen zijn op de hoogte gebracht en zullen hun vluchten hervatten, aldus Duffy.
1 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - De Venezolaanse olie-export, die al tot een minimum was gedaald door de door de Amerikaanse president Donald Trump aangekondigde blokkade van alle gesanctioneerde tankers die de territoriale wateren van het land in- en uitvaren, is inmiddels volledig stilgevallen. Dat melden bronnen aan persbureau Reuters.
8 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM heeft besloten om vanaf zondag weer te vliegen van en naar onder meer Curaçao, Aruba en Bonaire. Dit meldt de luchtvaartmaatschappij zaterdagavond. Voor passagiers van wie de vlucht eerder is gecanceld, wordt getracht hen op de eerstvolgende vlucht te zetten.
9 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM schrapt zondag honderden vluchten op luchthaven Schiphol vanwege het winterse weer. Ook op vrijdag en zaterdag was er grote uitval van vluchten op de luchthaven en waren er ook veel vertragingen.
14 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol kampt zaterdag opnieuw met de uitval van honderden vluchten en flinke vertragingen door overlast van winterweer. Volgens een woordvoerder is het beeld vergelijkbaar met vrijdag toen er ook veel annuleringen en vertragingen waren.
21 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag op de eerste dag van het nieuwe beursjaar gemengd gesloten. Chipaandelen hebben hun opmars van 2025, dankzij het aanhoudende optimisme over AI, voortgezet.
1 dag geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van aluminium is vrijdag voor het eerst sinds 2022 gestegen tot meer dan 3000 dollar per ton, omgerekend ongeveer 2551 euro. Daarmee zet het metaal, dat veel wordt gebruikt in bijvoorbeeld de auto-industrie en de bouw, zijn opmars van vorig jaar voort.
1 dag geleden