Air France-KLM overweegt meer kapitaal aan te trekken
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Luchtvaartconcern Air France-KLM overweegt meer kapitaal aan te trekken in een poging de gehavende balans te repareren. De geplaagde maatschappij rekent erop dat de vraag naar vliegreizen in de zomer zal aantrekken, wat er ook voor moet zorgen dat de verliezen worden gestopt.
Financieel directeur Frédéric Gagey gaf in een toelichting op de kwartaalcijfers aan dat verschillende financiële instrumenten zoals de uitgifte van aandelen als optie worden bestudeerd. Aandeelhouders worden later deze maand gevraagd voorstellen goed te keuren om het vermogen van de luchtvaartmaatschappij te stutten.
Extra geld zou onder meer gebruikt kunnen worden om de langetermijnschuld van de maatschappij te verlagen. Die bedroeg aan het einde van het eerste kwartaal 14,2 miljard euro. Volgens topman Ben Smith remt die de balans van de onderneming. Smith had vorige maand al gemeld dat er mogelijk meer geld nodig was om Air France-KLM door de crisis te helpen, nadat de Franse staat andermaal te hulp schoot.
Cashcrisis
Volgens Gagey is er een zeer klein risico op een "cashcrisis", tenzij het zomerseizoen "catastrofaal" wordt. Vorige maand haalde Air France-KLM ruim 1 miljard euro op via een nieuwe aandelenemissie als onderdeel van een Frans reddingsplan van 4 miljard euro. Deze maatregel volgde op de 10,4 miljard euro aan staatsleningen en garanties die vorig jaar werden verstrekt.
Gagey wilde niet zeggen hoeveel de luchtvaartmaatschappij nog meer wil ophalen en zei alleen dat een deel daarvan afkomstig zou kunnen zijn van de Nederlandse regering, die nog steeds in gesprek is met de Europese Commissie over een reddingsoperatie voor KLM.
Lufthansa
De Duitse concurrent Lufthansa deed ook een beroep op staatssteun om de crisis door te komen. Aandeelhouders stemden deze week in met een kapitaalverhoging van maximaal 5,5 miljard euro. De Duitse luchtvaartmaatschappij heeft de capaciteitsplannen voor het jaar teruggeschroefd en verwacht 40 procent van het niveau van voor de crisis aan te bieden. In het eerste kwartaal werd nog geen vijfde van de vluchten uitgevoerd.
IAG, de eigenaar van onder andere British Airways, komt vrijdag met resultaten naar buiten.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Meer dan honderd economen, hoogleraren en lectoren roepen het kabinet op af te zien van de voorgestelde miljardensubsidie aan Tata Steel Nederland. De oproep wordt gedaan in een gezamenlijke brief aan de Tweede Kamer en het kabinet. De brief, gepubliceerd in het weekblad Economisch Statistische Berichten (ESB), verschijnt enkele weken voor het Kamerdebat over de overeenkomst met de staalproducent.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer dan honderd economen, hoogleraren en lectoren roepen het kabinet op af te zien van de voorgestelde miljardensubsidie aan Tata Steel Nederland. De oproep wordt gedaan in een gezamenlijke brief aan de Tweede Kamer en het kabinet. De brief, gepubliceerd in het weekblad Economisch Statistische Berichten (ESB), verschijnt enkele weken voor het Kamerdebat over de overeenkomst met de staalproducent.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben een bewogen handelssessie achter de rug. De belangrijkste graadmeters schommelden dinsdag hevig tussen winsten en verliezen, opgejaagd door nieuws over de situatie rond Iran en de energieprijzen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Uitzendconcern Randstad verdwijnt uit de AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. De maritiem dienstverlener voor de energiesector SBM Offshore keert terug in de hoofdindex.
8 uur geledenKEULEN (ANP/DPA) - Piloten van Lufthansa in Duitsland hebben de oproep gekregen om donderdag en vrijdag 48 uur lang te staken. Vakbond Vereinigung Cockpit doet die oproep vanwege een oplopend conflict over pensioenen. Naar verwachting raakt de actie vluchten die vanuit Duitsland vertrekken.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De olieprijs is dinsdag kortstondig scherp gedaald na het bericht van de Amerikaanse energieminister Chris Wright dat de Amerikaanse marine met succes een olietanker door de Straat van Hormuz had geëscorteerd. Wright meldde dat op X, maar verwijderde de post snel daarna weer.
9 uur geledenYANBU (ANP/BLOOMBERG) - Een vloot van minstens 25 tankers is onderweg naar de Saudische haven Yanbu. Die haven aan de Rode Zee fungeert als alternatief nu de Straat van Hormuz en daardoor de Perzische Golf zijn afgesloten. Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco transporteert olie via een pijpleiding naar Yanbu en wil de hoeveelheid op korte termijn opvoeren.
9 uur geleden