Air France-KLM lost deel leningen af, stelt verdere aflossing uit
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Luchtvaartconcern Air France-KLM heeft 500 miljoen euro afgelost van de 4 miljard euro aan leningen waar de Franse staat garant voor staat. Tegelijkertijd heeft het Frans-Nederlandse bedrijf met de negen banken die de leningen verstrekten afgesproken dat die pas in 2025 volledig afgelost moeten zijn. Eerder stond de laatste aflossing gepland voor 2023.
In mei van dat jaar zal Air France-KLM nu 800 miljoen euro aflossen. Een jaar later wordt dan 1,35 miljard terugbetaald en in mei 2025 nogmaals hetzelfde bedrag. Air France-KLM laat verder weten nog altijd te praten over manieren om het eigen vermogen verder aan te vullen. Dat zou bijvoorbeeld kunnen door aandelen uit te geven, maar het concern kijkt ook naar andere mogelijkheden.
Tijdens de coronacrisis werd Air France-KLM door de Franse en Nederlandse regering gesteund met miljarden in de vorm van leningen en garantstellingen voor leningen. Eerder dit jaar zette het bedrijf al een lening van de Franse overheid van 3 miljard euro om in aandelen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt het besluit van het Hooggerechtshof over het onwettig verklaren van een groot deel van zijn importheffingen "zeer teleurstellend". Dat zei Trump bij een persconferentie in het Witte Huis. Volgens hem is dat besluit "verschrikkelijk" en "niet-vaderlandslievend".
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat een decreet ondertekenen voor een nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent. Dat zei Trump in een persconferentie na het besluit van het Amerikaanse Hooggerechtshof waarin een groot deel van zijn eerder ingevoerde importheffingen onwettig werd verklaard.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met winst gesloten na de uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof waarin een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump onwettig werd verklaard. Volgens de rechters heeft Trump zijn bevoegdheden overschreden door die heffingen op buitenlandse goederen op te leggen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump noemt de uitspraak van het Hooggerechtshof dat een groot deel van zijn importheffingen onwettelijk is een "schande". Dat meldt een verslaggever van CNN. De president had ten tijde van de uitspraak een ontbijt met gouverneurs in het Witte Huis. Hij zou de aanwezigen hebben gezegd dat hij een plan B heeft. Trump is nog niet met een officiƫle reactie gekomen.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk verwacht dat het zijn "bevoorrechte handelspositie" met de Verenigde Staten behoudt, ook nu het Amerikaanse Hooggerechtshof een groot deel van de tarieven van president Donald Trump onwettig heeft verklaard. Dat stelt de Britse regering in een reactie op de uitspraak.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft afwachtend gereageerd op de uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over de importheffingen van president Donald Trump. Een groot deel van de invoertarieven die Trump heeft opgelegd op buitenlandse goederen, is volgens rechters onwettelijk. De EU "analyseert de uitspraak zorgvuldig", zegt een woordvoerder.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft een groot deel van de importheffingen die president Donald Trump heeft opgelegd onwettelijk verklaard. Trump gebruikte daarvoor een noodwet. Volgens de rechters heeft Trump zijn bevoegdheden overschreden door deze wet uit 1977 toe te passen.
4 uur geleden