Air France-KLM daalt op beurs na miljardenverlies in coronajaar
AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Air France-KLM verloor donderdag op het Damrak. De Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie leed in het coronajaar 2020 een verlies van dik 7 miljard euro. Ook bouwer BAM ging onderuit, na een verlies door de coronacrisis. De resultaten van verzekeraar NN Group vielen eveneens niet in de smaak bij beleggers. Concurrent ASR, die ook met cijfers kwam, won wel terrein. De Amsterdamse aandelenbeurs bleef vrijwel vlak, na de stroom van bedrijfsresultaten.
Air France-KLM (min 0,8 procent) had in het rampjaar 2020 fors minder passagiers door reisrestricties en het uitblijven van boekingen. Topman Ben Smith spreekt van de zwaarste crisis ooit voor de luchtvaartindustrie. Het bedrijf, dat ruim 10 miljard euro aan overheidssteun kreeg, rekent ook op een moeizaam eerste kwartaal van het jaar. Tegen de zomer verwacht de onderneming de capaciteit weer op te kunnen voeren.
BAM zakte 5,5 procent. De bouwer sloot het coronajaar 2020 af met een verlies van 122 miljoen euro. De tweede jaarhelft liet wel enige verbetering zien. Het verlies kwam vooral door de probleemdivisie BAM International. BAM maakte eerder al bekend afscheid te nemen van het onderdeel, dat kampt met forse tegenvallers op een aantal projecten.
NN Group
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel een fractie in de min op 680,93 punten. De MidKap klom 0,5 procent tot 1004,72 punten. De beurzen in Parijs en Londen verloren tot 0,3 procent. Frankfurt won een beetje.
Grootste daler in de AEX was NN Group met een min van 3,6 procent. De verzekeraar moest vanwege de coronacrisis uitstel verlenen aan klanten bij het betalen van verzekeringspremies en hypotheken. Het bedrijf voelt zich echter sterk genoeg om aan een nieuw aandeleninkoopprogramma te beginnen van 250 miljoen euro. Concurrent ASR gaat voor 75 miljoen euro aan eigen aandelen inkopen en won 0,1 procent.
Thyssenkrupp
In Frankfurt verloor Thyssenkrupp 1,5 procent. Het Duitse industrieconcern heeft de gesprekken over een overname van zijn staaldivisie door het Britse Liberty Steel gestaakt. Barclays daalde 1 procent in Londen. De Britse bank zag de winst afgelopen jaar sterk dalen, maar gaat wel weer dividend uitkeren. In Parijs zakte Airbus 3 procent. De Europese vliegtuigbouwer had vorig jaar zwaar te lijden onder de malaise in de luchtvaartsector en leed opnieuw verlies.
De euro was 1,2050 dollar waard, tegenover 1,2035 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,9 procent tot 61,71 dollar. Brentolie kostte 1 procent meer op 65 dollar per vat.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Mkb-ondernemers in Nederland zijn terughoudend met het doen van investeringen. Dat komt naar voren uit onderzoek naar meer dan 7000 jaarrekeningen van bedrijven door SRA, de grootste vereniging van accountantskantoren werkzaam voor het mkb.
8 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol was in de nacht van zaterdag op zondag sprake van lange rijen voor de incheckbalies van Transavia. Tientallen mensen hebben daardoor hun vlucht gemist, bevestigt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving door De Telegraaf.
9 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR) - De Iraakse premier Ali al-Zaidi brengt maandag een bezoek aan Washington om de banden met de Verenigde Staten aan te halen. Naar verwachting gaan de landen ook olie- en gasdeals tekenen als onderdeel van een breder streven naar samenwerking op het gebied van economie, handel en investeringen.
11 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Topman Oliver Blume van autoconcern Volkswagen stelt dat de autofabrikant fabriekssluitingen kan voorkomen bij de uitvoering van de geplande kostenbesparingen. "Er zijn slimmere oplossingen dan het sluiten van fabrieken", heeft Blume zondag gezegd in een interview met de Duitse krant Bild am Sonntag.
13 uur geledenMUMBAI (ANP/BLOOMBERG) - De HDFC Bank, een van de grootste banken van India, heeft duizenden banen geschrapt. Uit het dit weekend verschenen jaarverslag van de bank kwam naar buiten dat het personeelsbestand in het boekjaar tot en met maart met ruim 3300 is gekrompen. Vooral administratief en ondersteunend personeel moest vertrekken. Hun totaal nam met meer dan 8000 af. Op andere plekken binnen het concern werden ook weer mensen aangenomen.
15 uur geledenSTUTTGART (ANP) - De Europese vrachtwagenindustrie wordt in haar voortbestaan bedreigd. Daarvoor waarschuwt Karin Rådström, topvrouw van truckbouwer Daimler, zondag in een interview met het Duitse persbureau dpa. "Als de CO2-regelgeving niet wordt aangepast, zet Europa het concurrentievermogen van zijn vrachtwagenindustrie op het spel."
16 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie werkt aan een 'solidariteitsinstrument' om bedrijven te ondersteunen die hun toeleveringsketens voor kritieke grondstoffen verleggen, zodat ze minder afhankelijk worden van China. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
1 dag geleden