Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aidsfonds: hiv discrimineert niet en treft alle mensen

Aidsfonds: hiv discrimineert niet en treft alle mensen

AMSTERDAM (ANP) - "De H in hiv staat voor human, omdat het ons allemaal raakt. Hiv discrimineert niet", luidt de reactie van het Aidsfonds op uitspraken van Forum voor Democratieleider Thierry Baudet. Die zei op een partijbijeenkomst dat aids, de ziekte veroorzaakt door het hiv-virus, onder "blanke, heteromannen eigenlijk niet voorkomt". Dit tot woede van Humberto Tan, die in zijn televisieprogramma op RTL4 de uitspraken "bagatelliserend" noemde "met een racistisch, homofoob sausje".

Volgens het Aidsfonds heeft huidskleur niets te maken met het hebben van aids. "Het gaat om de toegang tot levensreddende medicijnen, die in Afrika minder goed geregeld is dan bij ons in Nederland", aldus een woordvoerster. Wereldwijd zouden volgens het Aidsfonds 37 miljoen mensen het virus hebben, "op ieder continent en van alle genders en leeftijden". Bijna 700.000 mensen overlijden jaarlijks aan aids. In Nederland komt aids volgens de stichting "bijna niet meer voor". Volgens het Aidsfonds zou uit cijfers van Stichting Hiv Monitoring blijken dat er in Nederland vorig jaar dertien mensen aan de gevolgen overleden. De huidskleur en geaardheid van die mensen is niet bij het Aidsfonds bekend.

"Steeds minder mensen krijgen hiv dankzij de hiv-behandeling, de hiv-preventiepil en condooms", aldus het Aidsfonds in een verklaring. In ons land leven volgens de stichting nog ongeveer 22.000 mensen met hiv, "die met medicijnen gezond blijven en hiv niet meer overdragen".

Bliksem

Op een FVD-partijbijeenkomst in Heerhugowaard zei Baudet dat er in Nederland een "irrationele" angst is voor aids. "De kans dat een blanke hetero aids krijgt, is kleiner dan de kans dat ‘ie door de bliksem wordt getroffen. Eigenlijk bestaat aids niet voor blanke hetero’s." Baudet zegt via Instagram die uitspraken te hebben gedaan om te wijzen op een angstcultuur, die volgens hem nu ook bij de aanpak van het coronavirus terugkomt.

Tan reageerde emotioneel op de volgens hem homofobe en racistische uitspraken van Baudet. De presentator noemde voorbeelden van zijn eigen broer en broers van Mark Rutte en Eberhard van der Laan, die aan de gevolgen van aids zijn overleden.

Meer uit Binnenland

15-jarige aangehouden na steekpartij in Numansdorp

NUMANSDORP (ANP) - Tijdens een ruzie in de Schubertstraat in het Zuid-Hollandse Numansdorp is een jongen gewond geraakt. Hij werd met een scherp voorwerp gestoken. Bij de ruzie waren meerdere jongeren betrokken, meldt de politie. De verdachte, een jongen van 15 uit Numansdorp, is aangehouden.

9 uur geleden
AZC Hoofddorp tijdelijk ontruimd om gaslucht

HOOFDDORP (ANP) - Een asielzoekerscentrum aan de Planeetbaan in Hoofddorp is tijdelijk ontruimd nadat er een gaslucht werd geroken, meldt de veiligheidsregio. Volgens NH Nieuws ging het om ongeveer vijfhonderd bewoners. Ze werden opgevangen in een nabijgelegen restaurant.

9 uur geleden
Miljoen kijkers langs de weg bij Bloemencorso Bollenstreek

NOORDWIJK (ANP) - Naar schatting 1 miljoen mensen stonden zaterdag langs de route van het Bloemencorso van de Bollenstreek. De stoet van vijftien praalwagens en tientallen andere voertuigen startte zaterdagochtend in Noordwijk en kwam rond 22.00 uur aan op de finish in Haarlem.

11 uur geleden
Burgemeester ziet effect van maatregelen tegen sluipverkeer A2

LEERDAM (ANP) - Maatregelen die Rijkswaterstaat heeft genomen om sluipverkeer aan te pakken tijdens grootschalige werkzaamheden aan de A2, lijken de overlast te hebben verminderd. Die indruk heeft burgemeester Sjors Fröhlich van de gemeente Vijfheerenlanden, waar onder meer Leerdam en Vianen onder vallen. "Zeker, het was opnieuw druk vandaag vanwege de afsluiting van de A2, maar het was goed te doen. Zowel voor automobilisten op de snelweg als voor de inwoners van Vianen en omliggende dorpen", twitterde hij zaterdag.

12 uur geleden
Zorgen bij ANWB over uitval alarmsysteem miljoenen auto's

DEN HAAG (ANP) - De ANWB maakt zich zorgen over het feit dat mogelijk het noodsysteem van 2 miljoen auto's in Nederland vanaf eind 2027 niet meer werkt door het uitschakelen van het 2G-mobiele netwerk. Het noodsysteem eCall, dat sinds 2018 verplicht is in nieuwe auto's, werkt niet op modernere mobiele netwerken.

15 uur geleden
Kaarten jubileumeditie Dam tot Damloop snel uitverkocht

AMSTERDAM (ANP) - De startbewijzen voor de Dam tot Damloop zijn zaterdagochtend in ruim een uur uitverkocht. Dat meldt de organisatie. Het is dit jaar een jubileumeditie: de hardloopwedstrijd van 10 Engelse mijl (16,1 kilometer) bestaat veertig jaar. Hij wordt gelopen op zondag 20 september.

22 uur geleden
Vrouw omgebracht in woning Amsterdam, man opgepakt

AMSTERDAM (ANP) - Een 45-jarige vrouw uit Amsterdam is vrijdag vermoedelijk om het leven gebracht door haar partner. De 46-jarige man is opgepakt. Hij mag voorlopig alleen contact hebben met zijn advocaat. Daarom meldt de politie zaterdag verder nog niets over de zaak.

22 uur geleden