AI-techbedrijf Palantir stijgt op Wall Street na resultaten
NEW YORK (ANP) - Palantir Technologies behoorde dinsdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. Het bedrijf, dat software ontwikkelt voor het analyseren en koppelen van grote hoeveelheden data, presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Ook rekent Palantir op een sterke omzetgroei dit jaar dankzij de forse Amerikaanse defensie-uitgaven.
De AI-technologie van Palantir wordt niet alleen gebruikt door bedrijven, maar ook door militaire en veiligheidsdiensten, waaronder de Amerikaanse immigratiedienst ICE. Het aandeel werd ruim 10 procent hoger gezet.
De algehele stemming op Wall Street was voorzichtig positief na de koerswinsten een dag eerder. De Dow-Jonesindex stond kort na opening van de markt 0,2 procent hoger op 49.490 punten. De breder samengestelde S&P 500-index won 0,1 procent op 6985 punten en techbeurs Nasdaq klom 0,2 procent tot 31.981 punten.
PepsiCo omhoog
Walt Disney verloor kort na de opening 1 procent. Het Amerikaanse entertainmentconcern heeft Josh D'Amaro, hoofd van de pretparken van Disney, benoemd tot nieuwe topman. Hij volgt Bob Iger (74) op, die Disney bijna twee decennia heeft geleid in twee afzonderlijke periodes.
PepsiCo ging wel omhoog, met 2,6 procent. De snack- en drankenfabrikant boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht dankzij een sterke internationale vraag en hogere prijzen. Ook gaat de eigenaar van merken als Lay's en Gatorade voor 10 miljard dollar aan eigen aandelen inkopen. PepsiCo kondigde eerder al aan het productaanbod in de VS te herzien en de prijzen van enkele belangrijke merken te verlagen.
Minder coronamiddelen
Pfizer verloor bijna 4 procent. De farmaceut verkocht in het afgelopen kwartaal minder van zijn coronamiddelen en kwam ook met teleurstellende vooruitzichten.
PayPal kelderde bijna 19 procent. Het betaalbedrijf kondigde het vertrek aan van topman Alex Chriss na tegenvallende resultaten. Hij wordt op 1 maart vervangen door HP-topman Enrique Lores. Financieel directeur Jamie Miller is tot die tijd interim-topman.
NXP Semiconductors ging 8,4 procent omlaag. De chipfabrikant uit Eindhoven boekte in 2025 minder omzet en winst. Ook de verwachtingen voor het huidige kwartaal vielen tegen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het aantal faillissementen in Nederland neemt dit jaar af, verwacht kredietverzekeraar Atradius. Voor volgend jaar rekent Atradius wel weer op een toename.
3 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De eerste gereinigde schepen zijn zaterdagnacht en zondagochtend vertrokken uit containerterminals van de haven van Antwerpen na het olielek. Dat meldt het Antwerpse havenbedrijf in een update. De opruimwerkzaamheden zijn na het olielek in het Deurganckdok nog volop aan de gang.
13 uur geledenDUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse politie heeft zondag een einde gemaakt aan de protestactie met vrachtwagens en tractoren in hoofdstad Dublin na dagenlange demonstraties tegen de sterk gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Door die protesten werd het verkeer in delen van het centrum van Dublin geblokkeerd.
16 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran verwacht dat de beschadigde olieraffinage- en distributiecapaciteit van het land binnen twee maanden weer grotendeels hersteld zal zijn. Dat heeft de Iraanse plaatsvervangend minister voor Olie zondag gezegd. Herstelwerkzaamheden zijn gaande aan energiefaciliteiten die zijn beschadigd door aanvallen.
16 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft de transportcapaciteit van de belangrijke oost-westelijke oliepijpleiding in het land volledig hersteld. Die capaciteit werd verminderd door een aanval op een pompstation van de pijpleiding. Volgens het Saudische energieministerie is de transportcapaciteit weer terug op ongeveer 7 miljoen vaten olie per dag.
18 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het is verstandig dat het Nederlandse kabinet nog niet meteen een pakket maatregelen heeft aangekondigd om de energie- en brandstofrekening van huishoudens te verlagen. Dat heeft de Nederlandse bestuurder van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij gezegd in gesprek met het ANP. Volgens hem is de keuze van het kabinet tot nu toe in lijn met het advies van het IMF: ga niet te snel.
18 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Piloten van luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaan maandag en dinsdag staken, heeft vakbond Cockpit aangekondigd. De piloten staken voor een betere pensioensregeling en een nieuwe cao. Ook personeel van dochterondernemingen CityLine en Eurowings doet mee aan de actie, net als Lufthansa Cargo.
1 dag geleden