Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AI-enthousiasme beleggers stuwt Wall Street naar nieuwe records

AI-enthousiasme beleggers stuwt Wall Street naar nieuwe records

NEW YORK (ANP) - Het grote enthousiasme bij beleggers voor alles wat met kunstmatige intelligentie (AI) te maken heeft, zorgde donderdag voor nieuwe records op Wall Street. De belangrijkste beursgraadmeters in New York zijn met de hoogste slotstanden ooit de handel uit gegaan, nadat maker van chips voor AI-toepassingen Nvidia na sterke resultaten de grootste koerssprong ooit neerzette.

Nvidia was aan het einde van de handelsdag uiteindelijk dik 16 procent meer waard. Daarmee liep de beurswaarde met 277 miljard dollar op. Het was nog niet eerder voorgekomen dat een bedrijf er in een handelsdag zoveel aan beurswaarde bijkreeg.

Nvidia is momenteel 's werelds belangrijkste speler op het gebied van chips die worden gebruikt voor AI, en die markt zit flink in de lift. De onderneming zag de omzet afgelopen kwartaal met 265 procent oplopen vergeleken met een jaar eerder. Daarbij verwacht het bedrijf dat de omzet in het lopende kwartaal weer verder zal toenemen.

Volgens topman Jensen Huang blijft Nvidia volop profiteren van de grote vraag naar snellere computers en AI-toepassingen. Zelf profiteerde hij mee van het succes, want hij heeft een belang van meer dan 3 procent in zijn bedrijf. Daardoor zag hij zijn eigen vermogen donderdag ook met miljarden dollars aandikken.

Andere belangrijke spelers op het gebied van AI als Advanced Micro Devices (AMD) en Arm gingen mee omhoog en wonnen tot bijna 11 procent. Ook veel andere techbedrijven werden hoger gezet. Uiteindelijk eindigde techgraadmeter Nasdaq 3 procent hoger op 16.041,62 punten. De brede S&P 500-index klom 2,1 procent tot 5087,03 punten en de Dow-Jonesindex steeg 1,2 procent naar 39.069,11 punten.

De sterke resultaten van Nvidia leidden donderdag eigenlijk tot een wereldwijde winstgolf of de aandelenmarkten. De toonaangevende Nikkei-index op de beurs in Tokio bereikte eveneens het hoogste niveau ooit. Daarmee brak de Japanse beurs een record uit 1989. In Nederland scherpte hoofdgraadmeter AEX zijn record ook verder aan en in Frankfurt en Parijs was ook sprake van nieuwe records.

Maar niet alle bedrijven werden hoger gezet. Telecomconcern AT&T leverde bijvoorbeeld ruim 2 procent in. De onderneming kampte in de Verenigde Staten met een urenlange storing van haar mobiele netwerk. Rivian kelderde op zijn beurt bijna 26 procent in New York. De maker van elektrische auto's leed opnieuw verlies in het afgelopen kwartaal en kondigde aan nog eens honderden banen te schrappen om kosten te besparen.

Meer uit Financieel

Chipconcern TSMC boekt recordwinst door sterke vraag naar AI

HSINCHU (ANP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese TSMC, 's werelds grootste producent van geavanceerde chips voor AI-toepassingen, heeft in het eerste kwartaal van 2026 een recordwinst geboekt. Het bedrijf, een belangrijke klant van de Nederlandse chipmachinefabrikant ASML, lijkt daarmee weinig last te hebben van de oorlog in het Midden-Oosten, die de uitgaven aan kunstmatige intelligentie (AI) niet heeft afgeremd.

28 minuten geleden
UWV: zonder maatregelen verviervoudigt WIA-wachtlijst in 2027

DEN HAAG (ANP) - Het aantal mensen dat te lang moet wachten op een WIA-keuring loopt in 2027 op tot 100.000 als er niets verandert. Dat schrijft uitkeringsinstantie UWV in het jaarverslag. Eind vorig jaar stonden er 26.700 mensen te lang op de wachtlijst.

42 minuten geleden
Laadsessies leveren Fastned meer op, meewind door dure benzine

AMSTERDAM (ANP) - De exploitant van snellaadstations voor elektrische auto's Fastned is in het eerste kwartaal stevig gegroeid. Het Nederlandse bedrijf verdiende 40 procent meer aan laadsessies dan een jaar eerder, staat in een kwartaalupdate. Fastned verwacht dat hoge benzine- en dieselprijzen door de Iranoorlog de komende tijd bijdragen aan de groei van de markt voor publieke snellaadstations.

46 minuten geleden
Basic-Fit ziet ledenaantal toenemen tot 6 miljoen

HOOFDDORP (ANP) - Basic-Fit heeft opnieuw zijn ledenaantal weten te vergroten. De van oorsprong Nederlandse sportschoolketen, actief in twaalf landen, heeft 6 miljoen leden. Dat is een stijging van 34 procent ten opzichte van vorig jaar in dezelfde periode, toen het bedrijf 4,5 miljoen leden had.

50 minuten geleden
Sterke groei Chinese economie ondanks Iranoorlog

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese economie is in het eerste kwartaal van 2026 sterker gegroeid dan verwacht. Het bruto binnenlands product (bbp), de maatstaf voor economische groei, van de op een na grootste economie ter wereld steeg in de eerste drie maanden van het jaar met 5 procent. Economen hadden gerekend op een groei van 4,8 procent. Het is de sterkste groei in drie kwartalen.

1 uur geleden
Werkloosheid in Nederland daalt licht naar 4 procent

DEN HAAG (ANP) - De werkloosheid in Nederland is in maart licht gedaald naar 4 procent. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In februari zat nog 4,1 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. Dat was het hoogste niveau in vier jaar.

1 uur geleden
Studie: 1,7 miljoen huishoudens overwegen nieuwe energieaanbieder

DEN BOSCH (ANP) - Steeds meer huishoudens willen overstappen naar een nieuwe energieleverancier. Dat komt naar voren uit de Nationale Benchmark Energieleveranciers van onderzoeksbureau Multiscope. Volgens de onderzoekers betreft het 1,7 miljoen huishoudens.

4 uur geleden