Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AI-chipbedrijf Nvidia hoger op Wall Street in aanloop cijfers

AI-chipbedrijf Nvidia hoger op Wall Street in aanloop cijfers

NEW YORK (ANP) - Nvidia, 's werelds belangrijkste producent van chips voor kunstmatige intelligentie (AI), stond maandag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York in aanloop naar de kwartaalcijfers die woensdag worden gepubliceerd. Verder zakte de toonaangevende Dow-Jonesindex weer onder de 40.000 punten, na vrijdag voor het eerst boven die symbolische puntengrens te zijn gesloten.

Nvidia profiteerde van koersdoelverhogingen door verschillende beleggingsadviseurs en steeg daarop 2,5 procent. Het Amerikaanse chipconcern is afgelopen jaar hard gegroeid tot een van de meest waardevolle bedrijven op Wall Street. Maar het is de vraag of Nvidia alle verwachtingen kan waarmaken nu er steeds meer concurrentie komt van andere chipproducenten op het gebied van AI.

Branchegenoot Micron Technology kreeg een adviesverhoging van zakenbank Morgan Stanley en ging 3 procent omhoog.

Cruisemaatschappijen

De Dow eindigde 0,5 procent lager op 39.806,77 punten. De brede S&P 500 steeg 0,1 procent tot 5308,13 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq klom 0,7 procent tot het record van 16.794,88 punten, geholpen door de winsten van Nvidia en Micron.

Verder stonden cruisemaatschappijen in de belangstelling na een nieuwe verhoging van de winstverwachting voor het gehele jaar door Norwegian Cruise Line door een sterke vraag naar cruisereizen. Dat aandeel werd 7,6 procent hoger gezet. Sectorgenoten Carnival en Royal Caribbean Cruises liftten mee met plussen tot 7,3 procent.

Paramount Global

Johnson Controls International steeg 2,3 procent na een bericht dat activistische investeerder Elliott een belang ter waarde van ruim 1 miljard dollar heeft opgebouwd in de leverancier van bouwoplossingen.

Mediaconcern en filmstudio Paramount Global was vlak. De filmtak van Sony en investeerder Apollo hebben naar verluidt geheimhoudingsovereenkomsten ondertekend die hen in staat stellen de boeken van Paramount te bekijken, voorafgaand aan een mogelijk bod op bezittingen van de filmstudio.

Snap

Ook Snap, het bedrijf achter de app Snapchat, wist de aandacht op zich gericht. De topman heeft gezegd dat hij meer wil investeren in kunstmatige intelligentie om Snapchat interessanter te maken voor gebruikers. Snap steeg 2,4 procent.

Een vat Amerikaanse olie daalde 0,4 procent in prijs tot 79,74 dollar. Brentolie kostte 0,3 procent minder op 83,73 dollar per vat. De euro was 1,0861 dollar waard, net als bij het slot in Europa.

Meer uit Financieel

Personeelstekort in kinderopvang lijkt langzaam af te nemen

UTRECHT (ANP) - Het personeelstekort in de kinderopvang lijkt langzaam af te nemen. Dat meldt Kinderopvang werkt! in een arbeidsmarktpeiling waarover NU.nl eerder schreef. Toch zijn er ook zorgen omdat een deel van de tekorten al langere tijd speelt.

30 minuten geleden
JDE Peet's verhoogt opnieuw prijzen Douwe Egberts-koffie

AMSTERDAM (ANP) - JDE Peet's, het bedrijf achter merken als Douwe Egberts en Pickwick, verhoogt opnieuw zijn prijzen. Dit bevestigt topman Michiel Muller van onlinesupermarkt Picnic na berichtgeving van Het Financieele Dagblad. De krant wist de hand te leggen op een document dat supermarkten intern gebruiken bij prijsonderhandelingen. Daaruit bleek dat koffie in de winkel 15 tot 25 procent duurder zou kunnen worden.

1 uur geleden
Trump Mobile schrapt beweringen over 'Made in USA'-smartphone

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Trump Mobile, de nieuwe mobiele dienst die vorige week door de Trump Organization werd geïntroduceerd, heeft teksten verwijderd die oorspronkelijk beloofden dat hun eerste mobiele telefoon, de T1 Phone, in de VS wordt geproduceerd.

1 uur geleden
Forbes: Elon Musk ontslaat Tesla-bestuurder na daling verkopen

AUSTIN (ANP) - Elon Musk heeft Tesla's hoofd van operaties in Noord-Amerika en Europa ontslagen, te midden van dalende verkoopcijfers in beide regio's en de afnemende populariteit van het elektrische automerk. Dat meldt zakentijdschrift Forbes op basis van ingewijden.

3 uur geleden
Air France-KLM wint flink op beurs na verbod staking door rechter

AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM was donderdag een grote winnaar op de Amsterdamse beurs. Beleggers leken opgelucht over het besluit van de kortgedingrechter om de aangekondigde staking van grondpersoneel bij KLM op zaterdag te verbieden.

4 uur geleden
Amerikaanse handelstekort loopt op ondanks handelsbeleid Trump

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse handelstekort is in mei onverwacht toegenomen door de grootste daling in export sinds het begin van de coronapandemie. Dat is een tegenvaller voor president Donald Trump die het handelstekort van de Verenigde Staten als een groot nadeel ziet en met zijn importheffingen probeert bedrijven te dwingen om meer productie in de VS zelf te doen.

5 uur geleden
Dollar zakt in waarde na gerucht over mogelijke opvolging Powell

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn donderdag met kleine winsten aan de handel begonnen na nieuwe cijfers over de Amerikaanse economie. Maar de waarde van de dollar liep duidelijk terug na een gerucht dat president Donald Trump overweegt om de opvolger van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell ruim voor het einde van diens termijn te benoemen.

6 uur geleden