AI-bedrijf Nvidia fors meer waard op beurs na sterke resultaten
NEW YORK (ANP) - Chipconcern Nvidia is donderdag ruim 200 miljard dollar meer waard geworden op de beurs in New York. Beleggers reageren enthousiast op de resultaten van de belangrijkste speler ter wereld op het gebied van chips die worden gebruikt voor kunstmatige intelligentie (AI). Het gaat, in geld uitgedrukt, om de grootste koerssprong ooit.
Het aandeel ging na de openingsbel op Wall Street rond de 14 procent omhoog, waardoor de beurswaarde steeg tot meer dan 1900 miljard dollar. Nvidia wist daarmee de koersverliezen van eerder deze week weer ruimschoots goed te maken. Aanvankelijk was er twijfel of beurslieveling Nvidia wel aan de hooggespannen verwachting van beleggers kon voldoen. Het bedrijf boekte afgelopen kwartaal echter opnieuw recordresultaten en presteerde veel beter dan verwacht.
Volgens topman Jensen Huang blijft Nvidia volop profiteren van de grote vraag naar snellere computers en AI-toepassingen. Nvidia zag de verkopen in het afgelopen kwartaal met 22 procent stijgen ten opzichte van de voorgaande drie maanden, toen er ook al een recordomzet werd gemeld. Ook voor het huidige kwartaal voorziet Nvidia een verdere omzetgroei. Andere belangrijke spelers op het gebied van AI als Advanced Micro Devices (AMD), Super Micro Computer en Arm gingen mee omhoog en wonnen tot bijna 17 procent.
Dankzij de koerssprong van Nvidia noteerde de techgraadmeter Nasdaq kort na aanvang van de handel 2,3 procent hoger op 15.946 punten. Grote techbedrijven als Amazon, Google-moederbedrijf Alphabet, Microsoft en Facebook-eigenaar Meta Platforms, die allemaal klant zijn van Nvidia, stegen tot bijna 3 procent. De brede S&P 500-index klom 1,3 procent tot 5046 punten en de Dow-Jonesindex bleef wat achter met een plus van 0,6 procent op 38.846 punten.
Rivian kelderde bijna 25 procent. De maker van elektrische auto's leed opnieuw verlies in het afgelopen kwartaal en kondigde aan nog eens honderden banen te schrappen om kosten te besparen. Het bedrijf worstelt met een stagnerende vraag naar elektrische auto's. Concurrent Lucid zakte dik 13 procent, na tegenvallende kwartaalresultaten. De grotere rivaal Tesla verloor 0,5 procent.
Moderna won ruim 9 procent. Het farmaceutische concern behaalde afgelopen kwartaal meer omzet met zijn coronavaccin dan verwacht. Ook boekte het bedrijf een verrassende kwartaalwinst en wist het marktaandeel te winnen ten opzichte van het coronavaccin van concurrent Pfizer. Moderna bevestigde daarnaast zijn omzetverwachting voor dit jaar.
Meer uit Financieel
AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM verkoopt naar verwachting zijn dochterbedrijf voor cateringdiensten aan gategroup. De twee bedrijven hebben daarover een akkoord bereikt. KLM is al langer bezig met kostenbesparingen en de verkoop van KLM Catering Services maakt daar deel van uit.
21 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Pensioenfondsen hebben vorig jaar meer belegd in Europa en minder in de Verenigde Staten. Dat meldt De Nederlandsche Bank (DNB).
24 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag licht lager geopend. De beurshandel bleef in het teken staan van de ontwikkelingen rond de Amerikaans-Israëlische oorlog met Iran, die al vijf weken duurt. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal wil president Donald Trump de oorlog graag beëindigen, ook zonder dat de Straat van Hormuz door Iran is heropend. Iran heeft die zeestraat bijna volledig afgesloten, waardoor een deel van de wereldwijde oliehandel stil is komen te liggen.
27 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Odido-klanten hebben in het laatste kwartaal van vorig jaar meer mobiele data verbruikt dan die van concurrenten KPN en VodafoneZiggo samen. Dit komt door een relatief nieuw product van Odido, waardoor het verbruik voor rekening komt van de categorie mobiele data in plaats van vast internet. Odido en KPN zijn qua aantal klanten gezamenlijk marktleider op de mobiele markt, VodafoneZiggo is iets kleiner. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) op basis van de Telecommonitor.
34 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Heijmans gaat een nieuw studentencomplex bouwen in Utrecht in opdracht van woningcorporatie SSH. De bouw begint volgend jaar en moet in 2029 zijn afgerond. Met de opdracht is zo'n 47 miljoen euro gemoeid. Het nieuwe complex, Ginkgo genaamd, gaat bestaan uit 44 studentenhuizen en biedt woonruimte aan 483 studenten.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever heeft een vacaturestop ingesteld vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De gevechten en economische gevolgen daarvan, zoals hoge olie- en gasprijzen, zorgen volgens het concern achter Dove en Rexona voor veel onzekerheid.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever is in vergevorderde gesprekken over een deal rond zijn divisie voor voedingsmiddelen met zijn Amerikaanse branchegenoot McCormick. Dat bevestigt het bedrijf achter Knorr, Hellmann's en Calvé na berichtgeving van The Wall Street Journal. Mogelijk kondigen de bedrijven dinsdag al een overeenkomst aan, maar dit is volgens Unilever niet zeker.
1 uur geleden