Ahold straalt in lagere AEX, beleggers wachten op inflatie VS
AMSTERDAM (ANP) - Ahold Delhaize was woensdag een uitblinker op de Amsterdamse beurs. Het supermarktconcern blijft goede zaken doen door de coronacrisis en schroefde zijn winstverwachting op. ABN AMRO werd afgestraft na tegenvallende resultaten van de bank, die afgelopen kwartaal kampte met witwasperikelen. De Europese beurzen lieten weinig beweging zien. Beleggers wachten gespannen op de Amerikaanse inflatiecijfers, die later op de dag naar buiten komen. De vrees voor een sterke stijging van het prijspeil leidde dinsdag tot flinke verliezen op de beurzen.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,1 procent in de min op 695,45 punten. De MidKap zakte 1,2 procent tot 1031,37 punten door de koersval van ABN AMRO. Frankfurt won 0,2 procent en Parijs bleek vlak. Londen steeg 0,6 procent dankzij een meevallende krimp van de Britse economie in het eerste kwartaal.
Ahold Delhaize (plus 3,7 procent) was koploper in de AEX. Het moederbedrijf van Albert Heijn en bol.com presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Met name online deed het concern goede zaken door de pandemie en de lockdownmaatregelen. Aegon klom 2,7 procent. De verzekeraar voerde de winst in het eerste kwartaal flink op. Prosus won 2,4 procent. Beleggers reageerden positief op het nieuws dat de techinvesteerder bijna de helft van de uitstaande aandelen van zijn Zuid-Afrikaanse moederbedrijf Naspers overneemt. Maaltijdbestelsite Just Eat Takeaway (min 3,9 procent) sloot de rij na de aankondiging van concurrent Delivery Hero om terug te keren op de Duitse markt.
In de MidKap raakte ABN AMRO dik 9 procent kwijt. De bank leed afgelopen kwartaal een verlies als gevolg van de megaschikking vanwege tekortkomingen bij het tegengaan van witwassen. Ook had de bank last van de lage rentes. Baggeraar en maritiem dienstverlener Boskalis, die later op de dag een kwartaalupdate geeft, was de sterkste stijger met een winst van 5 procent. Volgens analisten van ING maakt het bedrijf een goede kans op een groot baggerproject in het Suezkanaal. Laadpalenfabrikant Alfen wist de kwartaalwinst flink op te voeren en werd ruim 3 procent hoger gezet. Maritiem oliedienstverlener SBM Offshore zag de kwartaalomzet dalen en verloor 1,9 procent.
In Frankfurt dikte Commerzbank 7 procent aan. De Duitse bank boekte tegen de verwachting in toch winst in het eerste kwartaal en schroefde zijn vooruitzichten op. Ubisoft kelderde 9 procent in Parijs na een winstalarm van de Franse ontwikkelaar van computergames.
De euro was 1,2130 dollar waard, tegenover 1,2170 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,6 procent duurder op 65,66 dollar. Brentolie kostte ook 0,6 procent meer, op 68,94 dollar per vat.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa heeft besloten langere tijd niet op de Iraanse hoofdstad Teheran te vliegen. Lufthansa heeft de vluchten nu opgeschort tot en met 29 maart, meldt een woordvoerster. Ook blijft de luchtvaartmaatschappij het luchtruim boven Iran mijden.
4 uur geledenDAVOS (ANP/AFP/RTR) - De 56e editie van het World Economic Forum in Davos is maandagavond geopend met een openingsconcert dat bijna een uur duurde. Het thema dit jaar is 'A Spirit of Dialogue'.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kunstmestproducent OCI mag voorlopig niet fuseren met het Egyptische bouwbedrijf Orascom. De ondernemingskamer van het gerechtshof Amsterdam heeft maandag bepaald dat hierover niet mag worden gestemd op de aandeelhoudersvergadering van OCI donderdag.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ministers van Financiën van de eurolanden dragen de Kroaat Boris Vujčić voor als vicepresident van de ECB. Dat hebben zij maandag tijdens een vergadering in Brussel besloten, melden EU-bronnen. Er waren zes kandidaten om de huidige vicepresident Luis de Guindos op te volgen. Zijn mandaat loopt eind mei af.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De bouwsector in de Europese Unie zal de komende jaren weer groeien, verwacht ING. De bank denkt dat de productie dit jaar met 1,5 procent toeneemt en in 2027 met 2 procent. Voor Nederland voorziet ING kleinere stijgingen.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) wil nog deze week debuteren op het Damrak. De in Praag gevestigde wapenproducent hoopt volgens bronnen van persbureau Bloomberg donderdag de laatste formaliteiten af te ronden, waarna vrijdag de handel moet beginnen. Dat zou uitzonderlijk snel zijn voor een beursgang van het formaat van CSG.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is maandag flink lager gesloten. Beleggers reageerden geschrokken op de dreiging van de Amerikaanse president Donald Trump om per 1 februari een extra importheffing van 10 procent op te leggen aan landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland. Ook wil Trump de heffing op 1 juni verhogen naar 25 procent als een deal over Groenland uitblijft.
11 uur geleden